Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-22, 10:05 Autor: Maciej Stępień

Jest problem z wyborem wykonawcy na rewitalizację brzeskiego kąpieliska

Zbiornik przy ulicy Korfantego przez wiele miesięcy oczyszczał rezonator [fot. Maciej Stępień]
Zbiornik przy ulicy Korfantego przez wiele miesięcy oczyszczał rezonator [fot. Maciej Stępień]
Brzescy radni na wizytacji kąpieliska [fot. Maciej Stępień]
Brzescy radni na wizytacji kąpieliska [fot. Maciej Stępień]
Kąpielisko przy ulicy Korfantego w latach 70 i 80-tych przyciągało tłumy. Dziś niszczeje [fot. Maciej Stępień]
Kąpielisko przy ulicy Korfantego w latach 70 i 80-tych przyciągało tłumy. Dziś niszczeje [fot. Maciej Stępień]
Władze Brzegu mają spory kłopot, by ruszyć z modernizacją akwenu przy ulicy Korfantego. W grudniu ubiegłego roku samorząd unieważnił dwa przetargi ze względu na wysoką cenę. Podobnie było w styczniu. Całą procedurę unieważniono, ale urzędnicy się nie poddają. Jeszcze w tym miesiącu mają pojawić się kolejne ogłoszenia w tej sprawie.
Sławomir Mordka, rzecznik Urzędu Miasta w Brzegu, podkreśla, że dziś na rynku budowlanym jest sporo unijnych pieniędzy i coraz trudniej o firmy, które chętnie stają do przetargów.

- I stąd, nie tylko w naszej gminie, ale również w innych na terenie Polski, sytuacja jest taka, że te przetargi trzeba powtarzać - mówi. - Mamy jednak nadzieję, że uda się wyłonić wykonawcę, a prace na naszym kąpielisku będą mogły ruszyć. Rzeczywiście w tym roku unieważniliśmy już dwa przetargi, bo wpłynęły oferty, ale były one zbyt drogie, dlatego znów musieliśmy unieważnić całą procedurę.

Dodajmy, że inwestycja ma kosztować blisko 2,5 mln złotych. Na zbiorniku przy ulicy
Korfantego mają powstać nowe pomosty i tarasy widokowe. Zmodernizowane zostaną skarpy i przepompownia. Pojawią się nowe ścieżki, a także elementy małej architektury. Kąpiel w akwenie po rewitalizacji niestety nie będzie możliwa, a przypomnijmy że jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to najbardziej oblegane kąpielisko w tej części województwa.
Sławomir Mordka

Wiadomości z regionu

2018-08-20, godz. 18:15 Opole bez fajerwerków? Tego chcą ekolodzy. "Cywilizowany świat odchodzi od tej formy rozrywki" Piknik ekologiczny 'Opole w rytmie natury' zwieńczył pokaz pirotechniczny, który wzbudził sporo kontrowersji i pytań kierowanych do ratusza. Ekolodzy związani ... » więcej 2018-08-20, godz. 18:00 Strażacy zbierają na quada. "Zwiększy efektywność pracy ratowników" Strażacy z OSP Suchy Bór chcą, aby w ich garażu pojawił się nowy sprzęt. Zamierzają kupić quada, który ma pomóc im w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych, w ... » więcej 2018-08-20, godz. 16:45 Ludzkie szczątki na placu budowy w Komornie Ludzki szkielet wykopali budowlańcy w Komornie w trakcie prac związanych z przebudową drogi krajowej numer 45. Najpierw natrafiono na czaszkę, następnie odkry ... » więcej 2018-08-20, godz. 16:00 Nietypowy obiekt pływający na Odrze. Ekipa remontowa zgubiła... rusztowanie Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani opolscy strażacy. W okolicach jednostki w Opolu przy ul. Budowlanych zauważono dryfujące na rzece rusztowanie. » więcej 2018-08-20, godz. 16:00 Po dwóch miesiącach spokoju znów są piki benzenu w Kędzierzynie-Koźlu Po dwóch miesiącach spokoju w Kędzierzynie-Koźlu znów zanotowano nagłe, wysokie skoki wartości benzenu w powietrzu. Od 3 sierpnia piki pojawiły się już 10 raz ... » więcej 2018-08-20, godz. 15:00 Strażacy z Grodkowa mogą pomagać podczas katastrof budowlanych Funkcjonującą w jednostce specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą jeszcze przed tegorocznymi wakacjami włączono do Odwodu Operacyjnego Komendanta Główn ... » więcej 2018-08-20, godz. 14:00 Razem dla Opola: co wspólnego z ekologią ma huk i dym fajerwerków? Ratusz: cel ekologiczny osiągnięty Przedwczoraj (18.08) Urząd Miasta Opola podczas pikniku ekologicznego zorganizował pokaz fajerwerków, a dzisiaj klub Razem dla Opola pyta, ile to kosztowało i ... » więcej 2018-08-20, godz. 13:00 Ławka Niepodległości na ul. Konsularnej w Opolu? To pomysł wicewojewody Violetty Porowskiej Obiekt ma uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości, a jednocześnie przypomnieć o ważnych historycznie wydarzeniach, które miały miejsce w Małych Ojczyzna ... » więcej 2018-08-20, godz. 12:45 Ulica Korfantego w Opolu otwarta dla kierowców! Od południa można już przejechać ulicą Korfantego w Opolu. Zmiana organizacji ruchu była wymuszona rozbudową szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Admini ... » więcej 2018-08-20, godz. 11:45 Drzewo przygniotło pilarza. Mężczyznę przewieziono śmigłowcem do USK Pilarz z Krośnicy w gminie Izbicko, z podejrzeniem urazu odcinka szyjnego kręgosłupa, został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »