Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-22, 10:05 Autor: Maciej Stępień

Jest problem z wyborem wykonawcy na rewitalizację brzeskiego kąpieliska

Zbiornik przy ulicy Korfantego przez wiele miesięcy oczyszczał rezonator [fot. Maciej Stępień]
Zbiornik przy ulicy Korfantego przez wiele miesięcy oczyszczał rezonator [fot. Maciej Stępień]
Brzescy radni na wizytacji kąpieliska [fot. Maciej Stępień]
Brzescy radni na wizytacji kąpieliska [fot. Maciej Stępień]
Kąpielisko przy ulicy Korfantego w latach 70 i 80-tych przyciągało tłumy. Dziś niszczeje [fot. Maciej Stępień]
Kąpielisko przy ulicy Korfantego w latach 70 i 80-tych przyciągało tłumy. Dziś niszczeje [fot. Maciej Stępień]
Władze Brzegu mają spory kłopot, by ruszyć z modernizacją akwenu przy ulicy Korfantego. W grudniu ubiegłego roku samorząd unieważnił dwa przetargi ze względu na wysoką cenę. Podobnie było w styczniu. Całą procedurę unieważniono, ale urzędnicy się nie poddają. Jeszcze w tym miesiącu mają pojawić się kolejne ogłoszenia w tej sprawie.
Sławomir Mordka, rzecznik Urzędu Miasta w Brzegu, podkreśla, że dziś na rynku budowlanym jest sporo unijnych pieniędzy i coraz trudniej o firmy, które chętnie stają do przetargów.

- I stąd, nie tylko w naszej gminie, ale również w innych na terenie Polski, sytuacja jest taka, że te przetargi trzeba powtarzać - mówi. - Mamy jednak nadzieję, że uda się wyłonić wykonawcę, a prace na naszym kąpielisku będą mogły ruszyć. Rzeczywiście w tym roku unieważniliśmy już dwa przetargi, bo wpłynęły oferty, ale były one zbyt drogie, dlatego znów musieliśmy unieważnić całą procedurę.

Dodajmy, że inwestycja ma kosztować blisko 2,5 mln złotych. Na zbiorniku przy ulicy
Korfantego mają powstać nowe pomosty i tarasy widokowe. Zmodernizowane zostaną skarpy i przepompownia. Pojawią się nowe ścieżki, a także elementy małej architektury. Kąpiel w akwenie po rewitalizacji niestety nie będzie możliwa, a przypomnijmy że jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to najbardziej oblegane kąpielisko w tej części województwa.
Sławomir Mordka

Wiadomości z regionu

2018-02-20, godz. 07:30 Nie chcą wycinki drzew w okolicach dworca Opole-Wschód. Ekolodzy i mieszkańcy protestują Mieszkańcy i ekolodzy nie chcą wycinki drzew w okolicach skrzyżowania ul. Oleskiej i Batalionów Chłopskich. W kinie 'Meduza' odbyło się spotkanie działaczy i ... » więcej 2018-02-20, godz. 06:26 Legalne picie alkoholu na Bulwarach Nadodrzańskich w Opolu? Jest taki pomysł Radni Platformy Obywatelskiej w Opolu przygotowują uchwałę zezwalającą na picie alkoholu pod tzw. 'chmurką'. To inicjatywa podjęta na skutek nowelizacji ustaw ... » więcej 2018-02-20, godz. 06:20 Dezerterka odnaleziona po raz kolejny. Czy uda się schwytać krowę? Nyska krowa dezerterka namierzona. Zwierzę zostało zlokalizowane w bukowskim zagajniku nieopodal jeziora dzięki użyciu drona lokalnego fotografa. » więcej 2018-02-20, godz. 06:00 Trwają intensywne prace związane z przebudową Collegium Medicum Na trzecim piętrze w gmachu Uniwersytetu Opolskiego przy ulicy Oleskiej kładzione są instalacje elektryczne i grzewcze, a także trwa budowa schodów łączących ... » więcej 2018-02-19, godz. 22:20 Radni dzielnicy Śródmieście nie chcą zamknięcia targowiska "Centrum" i zamiany gruntów Podczas sesji rady dzielnicy Śródmieście radni negatywnie zaopiniowali projekt uchwały, która dotyczy zamiany gruntów w centrum miasta, na teren położony w Op ... » więcej 2018-02-19, godz. 20:20 Zmienią napis na pomniku opolskiego księcia? Na tablicy przy pomniku Kazimierza I Opolskiego nie będzie zdania o tym, że był uczestnikiem piątej wyprawy krzyżowej. Urząd Miasta Opola zdecydował o zastąpi ... » więcej 2018-02-19, godz. 19:30 Są pieniądze dla niepełnosprawnych Niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego po raz kolejny będą mogli uzyskać dofinansowanie do likwidacji barier. I nie chodzi tu tylko o b ... » więcej 2018-02-19, godz. 18:30 Poprawi się skuteczność i efektywność pracy głuchołaskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pojawi się nowy model organizacyjny, który rozdzieli zadania administracyjne od pracy socjalnej. Dzięki temu pracownicy będą mieli więcej czasu dla rodzin i o ... » więcej 2018-02-19, godz. 17:30 Pomagają rodzinom chorych na Alzheimera i demencję Rodziny osób dotkniętych chorobą Alzheimera lub demencją starczą mogą liczyć na pomoc pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich. Placó ... » więcej 2018-02-19, godz. 17:00 Nyska prokuratura interweniuje w sprawie dziewczynki, która wyrokiem sądu ma wrócić do Włoch Nyska prokuratura złożyła apelację w sprawie 7-latki, która na mocy Konwencji Haskiej ma wrócić do Włoch. Pismo zostało złożone w Sądzie Okręgowym w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »