Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-22, 10:05 Autor: Maciej Stępień

Jest problem z wyborem wykonawcy na rewitalizację brzeskiego kąpieliska

Zbiornik przy ulicy Korfantego przez wiele miesięcy oczyszczał rezonator [fot. Maciej Stępień]
Zbiornik przy ulicy Korfantego przez wiele miesięcy oczyszczał rezonator [fot. Maciej Stępień]
Brzescy radni na wizytacji kąpieliska [fot. Maciej Stępień]
Brzescy radni na wizytacji kąpieliska [fot. Maciej Stępień]
Kąpielisko przy ulicy Korfantego w latach 70 i 80-tych przyciągało tłumy. Dziś niszczeje [fot. Maciej Stępień]
Kąpielisko przy ulicy Korfantego w latach 70 i 80-tych przyciągało tłumy. Dziś niszczeje [fot. Maciej Stępień]
Władze Brzegu mają spory kłopot, by ruszyć z modernizacją akwenu przy ulicy Korfantego. W grudniu ubiegłego roku samorząd unieważnił dwa przetargi ze względu na wysoką cenę. Podobnie było w styczniu. Całą procedurę unieważniono, ale urzędnicy się nie poddają. Jeszcze w tym miesiącu mają pojawić się kolejne ogłoszenia w tej sprawie.
Sławomir Mordka, rzecznik Urzędu Miasta w Brzegu, podkreśla, że dziś na rynku budowlanym jest sporo unijnych pieniędzy i coraz trudniej o firmy, które chętnie stają do przetargów.

- I stąd, nie tylko w naszej gminie, ale również w innych na terenie Polski, sytuacja jest taka, że te przetargi trzeba powtarzać - mówi. - Mamy jednak nadzieję, że uda się wyłonić wykonawcę, a prace na naszym kąpielisku będą mogły ruszyć. Rzeczywiście w tym roku unieważniliśmy już dwa przetargi, bo wpłynęły oferty, ale były one zbyt drogie, dlatego znów musieliśmy unieważnić całą procedurę.

Dodajmy, że inwestycja ma kosztować blisko 2,5 mln złotych. Na zbiorniku przy ulicy
Korfantego mają powstać nowe pomosty i tarasy widokowe. Zmodernizowane zostaną skarpy i przepompownia. Pojawią się nowe ścieżki, a także elementy małej architektury. Kąpiel w akwenie po rewitalizacji niestety nie będzie możliwa, a przypomnijmy że jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to najbardziej oblegane kąpielisko w tej części województwa.
Sławomir Mordka

Wiadomości z regionu

2018-05-26, godz. 10:00 20 lat samorządu województwa. Norbert Krajczy o regionie: drużyna musi być jedna - Na pewno, gdyby nie było województwa opolskiego, to rozwój regionu byłby inny - stwierdził w porannej rozmowie 'W cztery oczy' przewodniczącego sejmiku Norb ... » więcej 2018-05-26, godz. 10:00 Są ekspertami od bezpieczeństwa w gospodarstwie. Najmłodsi z powiatu opolskiego nagrodzeni Wiedzą, jak zapobiegać wypadkom w gospodarstwie. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu nagrodzono najmłodszych z powiatu opolskiego, którzy wzięli udział ... » więcej 2018-05-26, godz. 08:00 Dzisiaj piknik rodzinny w Opolu. Powód to przekroczenie miliarda złotych dla rodzin z programu Rodzina 500 Plus Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza na piknik rodzinny w związku z przekroczeniem kwoty 1 miliarda zł, który w ramach programu Rodzina 500 plus trafił do opolsk ... » więcej 2018-05-26, godz. 08:00 Głogówek: z okazji swojego jubileuszu bractwo "pohuczy" w mieście 20-lecie reaktywacji świętować będzie Bractwo Strzeleckie w Głogówku. Jego tradycje liczą ponad 400 lat. Działalność tego bractwa przerwał wybuch wojny. Rozwi ... » więcej 2018-05-26, godz. 08:00 Kluczborski szpital prowadzi profilaktyczne badania jelita grubego 1200 osób z powiatu kluczborskiego będzie mogło skorzystać z badań profilaktycznych pod kątem raka jelita grubego. Ofertę przygotowało Powiatowe Centrum Zdrow ... » więcej 2018-05-26, godz. 06:00 Rewitalizacje i nasadzenia. Tego oczekują mieszkańcy opolskiej dzielnicy Stare Miasto Rewitalizacji placu przy ul. Waryńskiego w Opolu chce rada dzielnicy Stare Miasto. Projekt przebudowy powstał już 2011 roku, ale na razie nie doczekał się rea ... » więcej 2018-05-25, godz. 23:00 Teresa Drozda kolejnym gościem spotkania z cyklu "MOST - kultura czeska w Studiu M" [FILM, ZDJĘCIA] Teresa Drozda, dziennikarka radiowa, znana m.in. z audycji „Gitarą i piórem” nadawanej od ponad 20 lat na antenie radiowej Trójki była gościem kolejnego spotk ... » więcej 2018-05-25, godz. 21:45 Strzelanina w Opolu - prokuratura chce, by sprawą zajęły się jednostki spoza okręgu opolskiego - Jeszcze dziś opolska prokuratura skieruje do Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu wniosek o przekazanie sprawy strzelaniny przed komisariatem w Opolu poza ... » więcej 2018-05-25, godz. 21:30 Rozpoczęły się opolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Całe rodziny przejechały ulicami miasta Rajd rowerowy zainaugurował opolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Już po raz drugi całe rodziny przejechały ulicami miasta, by zwrócić uwagę na narastający ... » więcej 2018-05-25, godz. 21:00 Opolskie mamy dzieci niepełnosprawnych miały swój dzień piękności i radości Styliści, kosmetyczki, fizjoterapeuci to tylko część osób, które pracowały całe popołudnie, żeby mamy dzieci niepełnosprawnych mogły poczuć się wyjątkowo. Fun ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »