Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-22, 10:05 Autor: Maciej Stępień

Jest problem z wyborem wykonawcy na rewitalizację brzeskiego kąpieliska

Zbiornik przy ulicy Korfantego przez wiele miesięcy oczyszczał rezonator [fot. Maciej Stępień]
Zbiornik przy ulicy Korfantego przez wiele miesięcy oczyszczał rezonator [fot. Maciej Stępień]
Brzescy radni na wizytacji kąpieliska [fot. Maciej Stępień]
Brzescy radni na wizytacji kąpieliska [fot. Maciej Stępień]
Kąpielisko przy ulicy Korfantego w latach 70 i 80-tych przyciągało tłumy. Dziś niszczeje [fot. Maciej Stępień]
Kąpielisko przy ulicy Korfantego w latach 70 i 80-tych przyciągało tłumy. Dziś niszczeje [fot. Maciej Stępień]
Władze Brzegu mają spory kłopot, by ruszyć z modernizacją akwenu przy ulicy Korfantego. W grudniu ubiegłego roku samorząd unieważnił dwa przetargi ze względu na wysoką cenę. Podobnie było w styczniu. Całą procedurę unieważniono, ale urzędnicy się nie poddają. Jeszcze w tym miesiącu mają pojawić się kolejne ogłoszenia w tej sprawie.
Sławomir Mordka, rzecznik Urzędu Miasta w Brzegu, podkreśla, że dziś na rynku budowlanym jest sporo unijnych pieniędzy i coraz trudniej o firmy, które chętnie stają do przetargów.

- I stąd, nie tylko w naszej gminie, ale również w innych na terenie Polski, sytuacja jest taka, że te przetargi trzeba powtarzać - mówi. - Mamy jednak nadzieję, że uda się wyłonić wykonawcę, a prace na naszym kąpielisku będą mogły ruszyć. Rzeczywiście w tym roku unieważniliśmy już dwa przetargi, bo wpłynęły oferty, ale były one zbyt drogie, dlatego znów musieliśmy unieważnić całą procedurę.

Dodajmy, że inwestycja ma kosztować blisko 2,5 mln złotych. Na zbiorniku przy ulicy
Korfantego mają powstać nowe pomosty i tarasy widokowe. Zmodernizowane zostaną skarpy i przepompownia. Pojawią się nowe ścieżki, a także elementy małej architektury. Kąpiel w akwenie po rewitalizacji niestety nie będzie możliwa, a przypomnijmy że jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to najbardziej oblegane kąpielisko w tej części województwa.
Sławomir Mordka

Wiadomości z regionu

2018-11-14, godz. 21:05 W dniu wspomnienia błogosławionej Marii Merkert ulicami Nysy przeszła procesja światła [ZDJĘCIA] Ulicami Nysy przeszła procesja światła, będąca częścią liturgicznego wspomnienia pochodzącej z tego miasta błogosławionej Marii Luizy Merkert. » więcej 2018-11-14, godz. 21:04 Sowada przewodniczącym, Wilkos zastępcą. Takiego układu sił w prezydium rady Opola chcą rajcy prezydenta Łukasz Sowada będzie kandydatem na przewodniczącego Rady Miasta Opola - to decyzja rajców wybranych z listy KWW Arkadiusza Wiśniewskiego. Na funkcję wiceprzew ... » więcej 2018-11-14, godz. 20:00 Aleksander Iszczuk kończy pracę jako dyrektor II LO w Opolu. Idzie do rady miasta Stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu zamienia na funkcję radnego w opolskiej radzie miasta. Aleksander Iszczuk wyjaśniał na antenie Rad ... » więcej 2018-11-14, godz. 20:00 "To drzewo na wieki upamiętni naszą niepodległość". Na placu Piłsudskiego w Opolu posadzono dąb niepodległości Dąb niepodległości stanął na placu Piłsudskiego w Opolu. Rada dzielnicy Nadodrze chcąc upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zasadzi ... » więcej 2018-11-14, godz. 19:32 "Bliżej rodziny - bliżej dziecka". Pluszowe kangurzyce mają zmienić postrzeganie rodzin zastępczych Pluszowe kangurzyce mają zwrócić uwagę na potrzeby dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Dziś (14.11) trafiły do powiatowych centrów pomocy rodzi ... » więcej 2018-11-14, godz. 19:15 Opolanie aktywnie działają na rzecz diabetyków. Uhonorowano najbardziej zasłużonych Wymieniają się doświadczeniami, pogłębiają swoją wiedzę, a co najważniejsze wspólnie walczą z chorobą cywilizacyjną jaką jest cukrzyca. Członkowie Polskiego S ... » więcej 2018-11-14, godz. 18:01 Burmistrz Tomala zamierza otworzyć trzy kluby dziecięce w gminie Gorzów Śląski Otwarcie trzech klubów dziecięcych w gminie Gorzów Śląski jest jednym z priorytetów burmistrza Artura Tomali na pięcioletnią kadencję. » więcej 2018-11-14, godz. 17:10 Mundurowi oddali krew potrzebującym, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Ze sporym zainteresowaniem spotkała się akcja krwiodawstwa w Prudniku. W swoich pomieszczeniach biurowych zorganizował ją tamtejszy Areszt Śledczy. Zebrano bl ... » więcej 2018-11-14, godz. 16:32 Mundurowy ze Strzelec Opolskich wracając z grzybobrania zatrzymał pijanego kierowcę Do zdarzenia doszło pod jednym ze sklepów w mieście, gdzie aspirant sztabowy Mirosław Kulwicki, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich za ... » więcej 2018-11-14, godz. 16:07 Prokuratura umorzyła postępowanie ws. jednego z podejrzanych o napaść na karetkę podczas Hellowiska Prokuratura Rejonowa w Opolu umorzyła śledztwo w sprawie jednego z podejrzanych o atak na załogę pogotowia ratunkowego na Hellowisku w Opolu-Winowie. Przypomn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »