Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-10, 12:15 Autor: Justyna Maćkowiak

Artur Kamiński: rekonstrukcja rządu jest rzeczą naturalną

Mateusz Morawiecki [fot. Wanda Kownacka]
Mateusz Morawiecki [fot. Wanda Kownacka]
Artur Kamiński [fot. Barbara Więcek]
Artur Kamiński [fot. Barbara Więcek]
Grzegorz Haber [fot. Paula Hołubowicz]
Grzegorz Haber [fot. Paula Hołubowicz]
- Rekonstrukcje rządów wydają się być czymś naturalnym, są nowe wyzwania, nieco inne priorytety - tak zmiany w obsadzie resortów w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego komentował w porannej rozmowie "W cztery oczy" wiceszef struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie Artur Kamiński.
- To, że następuje rekonstrukcja, jest rzeczą naturalną. Nie przypominam sobie rządu po 1989 roku, który w trakcie czteroletniej kadencji nie wprowadzał zmian w składzie. Rekonstrukcja trwała od października 2017 roku do początku stycznia tego roku, czyli ponad dwa miesiące. Nie uważam, że to długo. Jeżeli decyzje byłyby zbyt pochopne, znowu mogłaby się pojawić potrzeba zmian w rządzie.

W ocenie Artura Kamińskiego naturalną rzeczą jest to, że premier dobiera sobie współpracowników, ale zmiany były konsultowane wewnątrz ugrupowania.

- Rząd funkcjonuje w dwóch podstawowych aspektach: dotyczącym spraw społecznych pod wodzą wicepremier Beaty Szydło oraz w aspekcie gospodarczym, za co w największym stopniu odpowiada premier Mateusz Morawiecki - argumentował Artur Kamiński. - Wśród zadań jest kwestia realizacji konstytucji dla biznesu, przedsiębiorczości, pamiętajmy również, że dalej nie mamy rozwiązanej kwestii repolonizacji kapitału, mediów.

Jednym z ważnych aspektów gospodarczych jest, w ocenie wiceszefa struktur PiS w regionie, przyspieszenie w realizacji cieszącego się ogromnym zainteresowaniem programu Mieszkanie Plus. Rekonstrukcja rządu wiąże się też z nowymi wyzwaniami także w kontekście relacji z Unią Europejską.

- Rekonstrukcja to ważne wydarzenie, nie kosmetyczne zmiany - powiedział w "Poglądach i osądach" politolog z Uniwersytetu Opolskiego dr Grzegorz Haber.  - Zmiany są związane między innymi ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi - dodaje. - PiS walczy o przejęcie władzy w 16 sejmikach, które będą miały ogromny wpływ na wydatkowanie pieniędzy europejskich w drugiej część obowiązującej perspektywy budżetowej, w związku z tym musi ocieplać swój wizerunek, musi gasić konflikty. Dlatego naturalna tutaj jest wymiana osób, które w pewnym zakresie kojarzą się z walką, z konfliktem, z realizacją twardego kursu.
Artur Kamiński cz. 1
Artur Kamiński cz. 2
Grzegorz Haber

Wiadomości z regionu

2018-07-18, godz. 17:45 Rozszczelniona butla z gazem nielegalnie podłączona w mieszkaniu w Lewinie Brzeskim Interwencja w mieszkaniu przy ul. Kościuszki w Lewinie Brzeskim. Po 16.00 strażacy otrzymali zgłoszenie z pogotowia gazowego o wyczuwalnym w budynku gazie. Sł ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:30 "System działa sprawnie". W Pępicach z powodzeniem wyłapują kierowców, którzy łamią przepisy tonażowe Na początku czerwca informowaliśmy o nowoczesnym systemie działającym w Pępicach pod Brzegiem. Specjalne urządzenia wyłapują kierowców dużych aut, którzy łami ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:00 Nowe aparaty RTG i USG w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie lepsza diagnostyka pacjentów Prawie dwa miliony złotych kosztowały urządzenia, o które wzbogacił się szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu. Maszyny do prześwietleń i USG nie tylko ułatwi ... » więcej 2018-07-18, godz. 16:45 Kolizja przy rondzie Szczakiela w Opolu. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu we krwi Do kolizji trzech aut doszło przy rondzie Szczakiela w Opolu. Zdarzenie drogowe miało miejsce tuż po godzinie 14.00 na krajowej drodze nr 94. W zdarzeniu nikt ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Zatrzymano drugiego podejrzanego w sprawie składowania skażonych chemikaliów w Dąbrowie Kolejne zatrzymanie ws. składowania niebezpiecznych chemikaliów na prywatnej posesji w Dąbrowie. Opolska policja zatrzymała 38-letniego Pawła T., który jak wy ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Duże zmiany w głubczyckim szpitalu. Placówka wdroży cztery projekty Cztery programy w tym roku zacznie wdrażać Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach. Będą one dotyczyły zarówno zakresu leczenia, jak i in ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:12 Wyjechał w trasę ciężarówką mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie Policjanci zatrzymali w Oleśnie do kontroli 63-letniego kierowce tira, który wyjeżdżając z parkingu uszkodził dwa inne samochody. Funkcjonariusze od razu pocz ... » więcej 2018-07-18, godz. 14:13 Wojewoda opolski: Będzie padać, ale zagrożenia powodziowego nie ma - Pada i będzie padać przez najbliższą dobę, ale zagrożenia powodziowego nie ma - zapewnia wojewoda opolski. Adrian Czubak na konferencji prasowej informował, ... » więcej 2018-07-18, godz. 14:00 Punkt darmowej wymiany książek powstał w Kolonowskiem Przy wejściu do urzędu gminy w Kolonowskiem, tuż obok tablicy informacyjnej, na stoliku pojawiła się skrzynka z napisem „bookcrossing”. W niej znajdują się ks ... » więcej 2018-07-18, godz. 13:15 Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. "Jak się zjadą w jednym miejscu to widzą, że nie są sami" Kilkuset młodych ludzi przyjechało do klasztoru ojców franciszkanów, aby przez cały tydzień modlić się, wspólnie bawić i uczestniczyć w warsztatach. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »