Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-10, 12:15 Autor: Justyna Maćkowiak

Artur Kamiński: rekonstrukcja rządu jest rzeczą naturalną

Mateusz Morawiecki [fot. Wanda Kownacka]
Mateusz Morawiecki [fot. Wanda Kownacka]
Artur Kamiński [fot. Barbara Więcek]
Artur Kamiński [fot. Barbara Więcek]
Grzegorz Haber [fot. Paula Hołubowicz]
Grzegorz Haber [fot. Paula Hołubowicz]
- Rekonstrukcje rządów wydają się być czymś naturalnym, są nowe wyzwania, nieco inne priorytety - tak zmiany w obsadzie resortów w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego komentował w porannej rozmowie "W cztery oczy" wiceszef struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie Artur Kamiński.
- To, że następuje rekonstrukcja, jest rzeczą naturalną. Nie przypominam sobie rządu po 1989 roku, który w trakcie czteroletniej kadencji nie wprowadzał zmian w składzie. Rekonstrukcja trwała od października 2017 roku do początku stycznia tego roku, czyli ponad dwa miesiące. Nie uważam, że to długo. Jeżeli decyzje byłyby zbyt pochopne, znowu mogłaby się pojawić potrzeba zmian w rządzie.

W ocenie Artura Kamińskiego naturalną rzeczą jest to, że premier dobiera sobie współpracowników, ale zmiany były konsultowane wewnątrz ugrupowania.

- Rząd funkcjonuje w dwóch podstawowych aspektach: dotyczącym spraw społecznych pod wodzą wicepremier Beaty Szydło oraz w aspekcie gospodarczym, za co w największym stopniu odpowiada premier Mateusz Morawiecki - argumentował Artur Kamiński. - Wśród zadań jest kwestia realizacji konstytucji dla biznesu, przedsiębiorczości, pamiętajmy również, że dalej nie mamy rozwiązanej kwestii repolonizacji kapitału, mediów.

Jednym z ważnych aspektów gospodarczych jest, w ocenie wiceszefa struktur PiS w regionie, przyspieszenie w realizacji cieszącego się ogromnym zainteresowaniem programu Mieszkanie Plus. Rekonstrukcja rządu wiąże się też z nowymi wyzwaniami także w kontekście relacji z Unią Europejską.

- Rekonstrukcja to ważne wydarzenie, nie kosmetyczne zmiany - powiedział w "Poglądach i osądach" politolog z Uniwersytetu Opolskiego dr Grzegorz Haber.  - Zmiany są związane między innymi ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi - dodaje. - PiS walczy o przejęcie władzy w 16 sejmikach, które będą miały ogromny wpływ na wydatkowanie pieniędzy europejskich w drugiej część obowiązującej perspektywy budżetowej, w związku z tym musi ocieplać swój wizerunek, musi gasić konflikty. Dlatego naturalna tutaj jest wymiana osób, które w pewnym zakresie kojarzą się z walką, z konfliktem, z realizacją twardego kursu.
Artur Kamiński cz. 1
Artur Kamiński cz. 2
Grzegorz Haber

Wiadomości z regionu

2018-04-24, godz. 14:00 Będzie zgoda na czasowe zawieszenie interny w kluczborskim szpitalu od 1 maja Dyrektor opolskiego oddziału NFZ pozytywnie zaopiniował wniosek z prośbą o zawieszenie interny, który wpłynął 20 kwietnia. Trudna sytuacja szpitala jest związ ... » więcej 2018-04-24, godz. 14:00 Wybuch pieca w Więcmierzycach. Poszkodowana jedna osoba Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie 13. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu służb ratowniczych wynika, że uszkodzeniu uległ piec w domu ... » więcej 2018-04-24, godz. 14:00 Na Politechnice Opolskiej zakończono pilotażowy program Legii Akademickiej. Latem część praktyczna zajęć m.in. na poli ... - Projekt miał charakter dobrowolny, chcieliśmy sprawdzić, jakie będzie zainteresowanie - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' prorektor Politechniki Opolski ... » więcej 2018-04-24, godz. 12:40 Panzerfaust i bomba lotnicza. Saperzy w Brzegu zakończyli działania Uczniowie dwóch brzeskich szkół, a także mieszkańcy okolicznych kamienic mogą wrócić do swoich budynków. Saperzy z patrolu rozminowania zakończyli swoje dział ... » więcej 2018-04-24, godz. 12:15 Pobierała leki na receptę, a później nimi handlowała. Wpadła w ręce policji Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 33-letnią kobietę, która w sieci sprzedawała wyroby farmaceutyczne. Na jednym z portali internetowych oferowała lekarst ... » więcej 2018-04-24, godz. 11:45 Policjanci rozpoczynają referendum ws. protestu Głodówka, miasteczko mundurowych czy pikieta - rozpoczęło się referendum w sprawie formy protestu policjantów. Związki zawodowe pytają swoich członków o możli ... » więcej 2018-04-24, godz. 11:30 Oblał denaturatem dwie kobiety i je podpalił. Ruszył proces ws. głośnego zabójstwa w Prudniku Zdaniem prokuratury, 36-letni Sebastian K. 20 grudnia ubiegłego roku, pokłócił się z dwiema kobietami, uderzeniem przewrócił je na ziemię, oblał denaturatem i ... » więcej 2018-04-24, godz. 11:06 Niewybuch postawił na nogi służby ratunkowe w Brzegu. 600 osób ewakuowanych Kilka minut po godzinie 10 przy ulicy Jana Pawła II na terenie pobliskiej budowy znaleziono ręczny granatnik przeciwpancerny. Jest uzbrojony w zapalnik i jak ... » więcej 2018-04-24, godz. 10:45 Nyscy studenci prowadzą warsztaty dla dzieci z OPS-u. "To dla nas ogromne doświadczenie" Studenci nyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prowadzą warsztaty językowe dla dzieci, które są pod opieką OPS-u. Żacy drugiego roku filologii angielski ... » więcej 2018-04-24, godz. 09:12 Zobacz burze piaskowe w powiecie strzeleckim! [FILM] Zniszczone pola i drogi - to efekt burz, jakie w poniedziałek po południu przeszły nad powiatem strzeleckim. Zanim jednak pojawił się grad i gwałtowne opady d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »