Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-10, 12:15 Autor: Justyna Maćkowiak

Artur Kamiński: rekonstrukcja rządu jest rzeczą naturalną

Mateusz Morawiecki [fot. Wanda Kownacka]
Mateusz Morawiecki [fot. Wanda Kownacka]
Artur Kamiński [fot. Barbara Więcek]
Artur Kamiński [fot. Barbara Więcek]
Grzegorz Haber [fot. Paula Hołubowicz]
Grzegorz Haber [fot. Paula Hołubowicz]
- Rekonstrukcje rządów wydają się być czymś naturalnym, są nowe wyzwania, nieco inne priorytety - tak zmiany w obsadzie resortów w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego komentował w porannej rozmowie "W cztery oczy" wiceszef struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie Artur Kamiński.
- To, że następuje rekonstrukcja, jest rzeczą naturalną. Nie przypominam sobie rządu po 1989 roku, który w trakcie czteroletniej kadencji nie wprowadzał zmian w składzie. Rekonstrukcja trwała od października 2017 roku do początku stycznia tego roku, czyli ponad dwa miesiące. Nie uważam, że to długo. Jeżeli decyzje byłyby zbyt pochopne, znowu mogłaby się pojawić potrzeba zmian w rządzie.

W ocenie Artura Kamińskiego naturalną rzeczą jest to, że premier dobiera sobie współpracowników, ale zmiany były konsultowane wewnątrz ugrupowania.

- Rząd funkcjonuje w dwóch podstawowych aspektach: dotyczącym spraw społecznych pod wodzą wicepremier Beaty Szydło oraz w aspekcie gospodarczym, za co w największym stopniu odpowiada premier Mateusz Morawiecki - argumentował Artur Kamiński. - Wśród zadań jest kwestia realizacji konstytucji dla biznesu, przedsiębiorczości, pamiętajmy również, że dalej nie mamy rozwiązanej kwestii repolonizacji kapitału, mediów.

Jednym z ważnych aspektów gospodarczych jest, w ocenie wiceszefa struktur PiS w regionie, przyspieszenie w realizacji cieszącego się ogromnym zainteresowaniem programu Mieszkanie Plus. Rekonstrukcja rządu wiąże się też z nowymi wyzwaniami także w kontekście relacji z Unią Europejską.

- Rekonstrukcja to ważne wydarzenie, nie kosmetyczne zmiany - powiedział w "Poglądach i osądach" politolog z Uniwersytetu Opolskiego dr Grzegorz Haber.  - Zmiany są związane między innymi ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi - dodaje. - PiS walczy o przejęcie władzy w 16 sejmikach, które będą miały ogromny wpływ na wydatkowanie pieniędzy europejskich w drugiej część obowiązującej perspektywy budżetowej, w związku z tym musi ocieplać swój wizerunek, musi gasić konflikty. Dlatego naturalna tutaj jest wymiana osób, które w pewnym zakresie kojarzą się z walką, z konfliktem, z realizacją twardego kursu.
Artur Kamiński cz. 1
Artur Kamiński cz. 2
Grzegorz Haber

Wiadomości z regionu

2018-10-20, godz. 18:15 Trwają poszukiwania Wiktora Szatona z Zawadzkiego Policjanci i strażacy poszukują Wiktora Szaton. 68-letni mieszkaniec Zawadzkiego wczoraj (19.10) rano wyszedł z domu. Ostatni raz widziany był około godziny 1 ... » więcej 2018-10-20, godz. 17:30 Przełaj, las, piach, czyli crossowa "Wzgórzowa 13" w Chrząszczycach Ponad 200 uczestników stanęło na starcie piątego biegu przełajowego 'Wzgórzowa 13' w Chrząszczycach. W tym roku biegacze mogli się zmierzyć na dwóch dystansac ... » więcej 2018-10-20, godz. 17:00 WYBORY 2018: Obserwator społeczny i mąż zaufania - dodatkowe osoby w lokalach wyborczych W lokalach wyborczy w czasie jutrzejszych (21.10) wyborów samorządowych, oprócz komisji wyborczej będzie można spotkać także obserwatora społecznego. To nowoś ... » więcej 2018-10-20, godz. 16:45 Paczka Szlachetnej Paczki nadal zwarta - Zamieszanie i oskarżenia pod adresem byłego dyrektora Szlachetnej Paczki nie wpływają na działalność na poziomie regionu - mówi menedżerka operacyjna akcji ... » więcej 2018-10-20, godz. 15:59 Agitacja w internecie. Dwa przypadki łamania ciszy wyborczej w regionie - Cisza wyborcza obowiązuje także w internecie - apeluje Rafał Tkacz z opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Choć w regionie cisza wyborcza jest pr ... » więcej 2018-10-20, godz. 15:15 Dwa "incydenty wyborcze" w województwie opolskim odnotowała policja Cisza wyborcza przed jutrzejszymi wyborami samorządowymi jest przestrzegana, ale opolska policja otrzymała dwa zgłoszenia dotyczące złamania przepisów kodeksu ... » więcej 2018-10-20, godz. 14:42 Nowa trasa dla miłośników nordic-walking Działacze grupy Odnowy Wsi Staniszcze Małe stawiają na sport i rekreację. Dlatego wytyczyli i oznaczyli „ścieżkę odnowy”, czyli trasę dla uprawiających nordic ... » więcej 2018-10-20, godz. 14:00 W Opolu szukają statystów do filmu „Zdarzyło się w Polsce". Film nawiązywać będzie do historii wysadzenia auli WSP Opolanie w wieku od 16 do 80 lat mogą spełnić swoje aktorskie marzenia. W Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Kościuszki w Opolu trwa cating na statystów do ... » więcej 2018-10-20, godz. 12:53 Pogorszyły się warunki na drogach województwa. Wypadki w Prądach i Jędrzejowie W Prądach na drodze krajowej z Opola do Niemodlina prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości i śliskiej nawierzchni po opadach deszczu kierowca osobowego B ... » więcej 2018-10-20, godz. 12:08 "Przyjedź mamo na przysięgę". Ślubowanie elewów w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej 23 elewów trzeciego kursu służby przygotowawczej, w tym 3 panie, złożyło uroczystą przysięgę wojskową na placu apelowym 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. No ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »