Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-10, 07:00 Autor: Katarzyna Doros

Pierwsze zaręczyny na wieży opolskiego ratusza

Zaręczyny na wieży opolskiego ratusza [fot. UM Opole]
Zaręczyny na wieży opolskiego ratusza [fot. UM Opole]
Zaręczyny na wieży opolskiego ratusza [fot. UM Opole]
Zaręczyny na wieży opolskiego ratusza [fot. UM Opole]
Na nietypowe oświadczyny zdecydował się pan Janusz z Opola. W samo południe na wieży opolskiego ratusza mężczyzna poprosił swoją wybrankę o rękę.
- W piątek zgłosił się do nas pan z pytaniem, czy może się oświadczyć swojej dziewczynie na wieży ratuszowej. To pierwszy taki przypadek w historii opolskiego ratusza - mówi Alicja Sajewicz z urzędu miasta.

- Nie ukrywam, że bardzo się denerwował, wczoraj wieczorem jeszcze dzwonił do mnie i pytał jakie kwiaty kupić. Dzisiaj rano jak przyszedł to był blado-fioletowy. Był przerażony, ale wszystko nam się udało, bo i słońce zaświeciło i hejnalista zagrał i dzwony zabiły, więc naprawdę duże wydarzenie. Mam nadzieję, że więcej par będzie chciało brać ślub, czy oświadczać się w Opolu - dodaje.

Para poznała się rok temu w Brazylii. - Już dawno upatrzyłem sobie wieżę na miejsce moich oświadczyn - mówi pan Janusz. - Dalej jestem pod wpływem emocji, więc dokładnych słów nie odtworzę, ale zapytałem Sinarę po angielsku, czy wyjdzie za mnie i powiedziałem, że ją bardzo kocham. Sinara mówi, że była bardzo zaskoczona, bo chociaż spodziewała się tych zaręczyn podczas jej pobytu teraz, mieliśmy pewne plany, ale spodziewała się, że to będzie później, prawdopodobnie jak pojedziemy w góry.

Dodajmy, wieża ratuszowa została udostępniona zwiedzającym z okazji 800-lecia miasta we wrześniu zeszłego roku. Mieszkańcy mogli bezpłatnie pod opieką przewodników do listopada w weekendy oglądać z jej szczytu panoramę Opola. W sezonie wiosenno-letnim planowane jest jej ponowne otwarcie.
Alicja Sajewicz
Janusz i Sinara

Wiadomości z regionu

2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:05 Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA] Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:07 Szykuje się przeprowadzka opolskiego NFZ. Koniec funduszu... na peryferiach Po 21 latach Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu przenosi siedzibę z ul. Głogowskiej na Ozimską 72a. Od kwietnia przyszłego roku pacjenci będą przyjmowani w biur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »