Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-26, 09:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strażacy z Dziergowic nagrali film adresowany do piechurów i cyklistów

Plan filmowy w Dziergowicach [fot. archiwum OSP]
Plan filmowy w Dziergowicach [fot. archiwum OSP]
Film jest częścią kampanii „Bądź widoczny - bądź bezpieczny”, w której strażacy zachęcają do noszenia odblasków przez pieszych i rowerzystów.
- Pomysł na film powstał przy okazji współpracy z OSP Długomiłowice właśnie w zakresie promowania korzystania z odblasków – mówi Sebastian Kwoczała z OSP Dziergowice. - Film powstał w naszej miejscowości, wieczorem, gdy już zrobiło się ciemno. Aktorami byli nasi druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, również nasi druhowie z OSP, którzy mieli role czy to ratowników, czy nawet lekarza i policjanta. Scenografia powstała praktycznie na drodze, więc spore zainteresowanie również mieszkańców, którzy myśleli, że faktycznie coś się stało. Nawet poszła plotka, że ktoś zginął. To nieprawda, to było tylko nagranie do filmu.

Film nagrany przez strażaków dostępny będzie na ich stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Ma być też wyświetlany w czasie spotkań z dziećmi i z seniorami, w czasie których strażacy nie tylko namawiają do noszenia, ale również rozdają odblaski.
Sebastian Kwoczała

Wiadomości z regionu

2021-01-18, godz. 17:15 Po pożarze w Okopach 5-osobowa rodzina chce odbudować swój dom. Wsparcie już płynie od gminy oraz mieszkańców Pożar pozbawił dachu nad głową 5-osobową rodzinę z miejscowości Okopy w gminie Łambinowice. Teraz pogorzelcy szukają sposobu na odbudowę domu. » więcej 2021-01-18, godz. 16:40 W trakcie mrozów zadbajmy o czworonożnych przyjaciół Siarczyste mrozy to zagrożenie nie tylko dla nas - ludzi, ale również dla naszych psów i kotów. Podczas ujemnych temperatur powinniśmy zadbać o ich miejsce… » więcej 2021-01-18, godz. 16:15 Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej proponują ustawę kompensacyjną dla polskich przedsiębiorców za straty w … Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej domagają się przywrócenia działalności w branżach gastronomicznych i usługowych. Podczas konferencji prasowej w… » więcej 2021-01-18, godz. 15:30 Smog wisi nad kilkoma opolskimi miastami. Fatalny dzień na spacery i sport w plenerze Bardzo zła i zła jest aktualnie jakość powietrza w Opolu. Stacje pomiaru notują nawet kilkukrotne przekroczenie dopuszczalnego poziomu pyłów PM2,5 i PM… » więcej 2021-01-18, godz. 15:30 Coraz więcej oszustw "na BLIK-a". Policja apeluje o ostrożność Oszuści ponownie grasują w naszym regionie. W ostatnim czasie policja odnotowuje zwiększoną liczbę zgłoszeń dotyczących kradzieży przy użyciu kodów… » więcej 2021-01-18, godz. 15:20 Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej o pomyśle utworzenia Rady Wolności Słowa - Jestem przeciwnikiem przesady w tworzeniu prawa - tak o pomyśle utworzenia Rady Wolności Słowa mówił dziś (18.01) w Południowej Loży Radiowej poseł… » więcej 2021-01-18, godz. 15:00 Rozpoczyna się remont śluzy na Odrze w Januszkowicach. Potrwa 2 lata Na dniach ma się rozpocząć przebudowa śluzy na Odrze zlokalizowanej w Januszkowicach. Wody Polskie przekazały wykonawcy teren robót. To kolejny etap, po… » więcej 2021-01-18, godz. 14:00 Bez większych utrudnień w ruchu kolejowym na Opolszczyźnie. "Mróz jest mniejszym problemem niż świeży śnieg na… - Ruch kolejowy na Opolszczyźnie jest płynny - informuje Sylwester Brząkała, dyrektor spółki PolRegio w Opolu. W całej Polsce wiele składów ma od wczoraj… » więcej 2021-01-18, godz. 13:51 Podwojenie liczby członków, umocnienie pozycji w samorządach i mobilizacja w kampanii prezydenckiej. Działacze Prawa… - Mimo, że 2020 rok ze względu na pandemię koronawirusa był niezwykle trudny, to dla nas był udany - tak minione 12 miesięcy regionalnych struktur Prawa… » więcej 2021-01-18, godz. 13:45 Zimowy odpoczynek od nauki dobiegł końca. Wszystkie półkolonie w regionie przebiegły spokojnie Dwa tygodnie zimowego wypoczynku dla dzieci minęły. W tym roku ferie zimowe wyglądały inaczej niż w latach ubiegłych. Nie było kolonii, ani obozów. Jedyną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »