Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-23, 19:30 Autor: Witold Wośtak

Odnowiona ścieżka edukacyjna daje wiele informacji o oleskich lasach

Zima w lasach [fot. Barbara Tyslik]
Zima w lasach [fot. Barbara Tyslik]
Dariusz Kowalczyk [fot. Witold Wośtak]
Dariusz Kowalczyk [fot. Witold Wośtak]
Siedmiokilometrową ścieżkę edukacyjną zmodernizowało w tym roku Nadleśnictwo Olesno.
Trasa rozpoczynająca się przy ulicy Gorzowskiej właśnie za budynkiem nadleśnictwa ma teraz wiaty, ławeczki i tablice edukacyjne oraz informacyjne. Chodzi o promowanie podstawowej wiedzy o lesie, więc leśnicy zapraszają często dzieci szkolne na plenerowe lekcje. Samemu również można dowiedzieć się wielu ciekawostek oraz przydatnych w lesie informacji, które dotyczą między innymi lokalizacji.

- Jedna z tablic informuje na przykład, jak odczytywać słupki oddziałowe, na które z pewnością natrafimy w lesie. To są niepozorne białe słupki z numeracją. Jedna z tablic wyjaśnia bardzo precyzyjnie, jak na podstawie słupka rozpoznać kierunki świata. Wystarczy wejść na taką ścieżkę, poczytać i nie będzie problemu z odnalezieniem się wśród drzew - mówi Dariusz Kowalczyk, inspektor nadzoru w tym nadleśnictwie.

Oleskie nadleśnictwo ma łączną powierzchnię około 20 tysięcy hektarów. Ponad połowę stanowią lasy.
Dariusz Kowalczyk

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 20:00 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 To tradycja kultywowana od wieków. Na opolskich polach znów pojawiły się krzyżyki Powstają w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć dodatkowo przed n ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:33 Najmłodsi grodkowianie sami przygotowali wielkanocne ciasteczka i świąteczne ozdoby Świąteczną atmosferę czuć od kilku dni w grodkowskim domu kultury. Pod okiem instruktorów, najmłodsi mieszkańcy mogli nauczyć się, jak własnoręcznie przygotow ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:00 Świąteczne zakupy rób z głową i listą potrzebnych produktów - apeluje opolski Bank Żywności W Polsce co roku marnuje się około 9 milionów ton żywności. Skala tego zjawiska szczególnie nasila się w okresie świątecznym. Do najczęściej marnowanych i wyr ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:00 Klekotki i kołatki zamiast dzwonów. W Wawelnie dzieci "klekoczą" na znak żałoby po Chrystusie Wielki Piątek w Kościele katolickim to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. W kościołach zamilkły wszystkie dzwony, a ich miejsce zaję ... » więcej 2019-04-19, godz. 16:07 Funkcjonariusz służby więziennej postrzelił się w trakcie ćwiczeń Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj (19.04) w Farskiej Kolonii pod Strzelcami Opolskimi. Na strzelnicy Służby Więziennej funkcjonariusz tej formacji przypad ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:57 "Pomagali wszyscy, ludzie przynosili palety i znaki drogowe". Strażacy o akcji ratowniczej w Schodni koło Ozimka - To była bardzo trudna akcja - tak o ratowaniu zasypanego zwałami ziemi pracownika budującego kanalizację w Schodni mówi uczestniczący w akcji młodszy kapita ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:30 Nauczyciele wszystkich szkół w Opolu nadal protestują. Z protestu zrezygnowało część przedszkoli 12. dzień strajku nauczycieli. 91 procent placówek oświatowych z Opola nadal strajkuje. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Jedno przedszkole wycofało się ze strajku nauczycieli. Kurator oświaty apeluje o klasyfikowanie maturzystów Pracownicy Przedszkola Publicznego numer 5 w Opolu wycofali się dzisiaj (19.04) z akcji strajkowej. To jedyna zmiana na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »