Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-23, 19:57 Autor: Klaudia Pokładek

Nysanie nie zapłacą więcej za śmieci. Prezes EKOM-u sam musi sobie poradzić ze wzrostem cen na składowisku

RCGO Domaszkowice © (fot. UM Nysa)
RCGO Domaszkowice © (fot. UM Nysa)
Podwyżka cen za składowanie odpadów w Domaszkowicach nie dotknie mieszkańców Nysy. Taką deklarację złożył burmistrz po tym, jak rozpętała się medialna awantura dotycząca podniesienia cen za wywóz odpadów do Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami w Domaszkowicach.
Mieszkańcy Nysy już od kilku dni spekulowali na temat wzrostu cen za odbiór śmieci. Natomiast wójtowie i burmistrzowie kilkunastu gmin, które wywożą odpady do Domaszkowic, postanowili zaprotestować przeciwko rozporządzeniu burmistrza. Do protestów włączyli się lokalni politycy, zapowiadając niedopuszczenie do obciążenia kosztami podwyżki EKOM-u, mieszkańców Nysy. Burmistrz Kordian Kolbiarz zapewnia, że nikt w Nysie nie zapłaci więcej za śmieci.

- To już rola prezesa naszej spółki EKOM, żeby z uzupełnieniem strat z tytułu podniesionych opłat za składowanie odpadów, sam sobie poradził. Konieczności podniesienia opłat za śmieci dla mieszkańców w Nysie nie będzie, bo z takim wnioskiem musiałbym sam wystąpić, a nie mam takiego zamiaru. Tym głównym trzonem podwyżek jest ustawa, czyli dokument, który przygotował polski rząd, więc gminy, pretensje powinny kierować nie do nas, tylko do naszego rządu. Te głosy sprzeciwu, to taka trochę aberracja. Tak nie może być. Bo skoro wchodzą podwyżki, to wchodzą. Podwyżka paliwa, to podwyżka paliwa. Nie może być tak, że ktoś protestuje, bo chce płacić mniej za paliwo. Tutaj nie ma miejsca na pretensje, dąsy i protesty. Podwyżka weszła na mocy ustawy. Nie jest to nasza wina - mówi Kordian Kolbiarz.

Sporna podwyżka na składowisku w Domaszkowicach, zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2018-10-23, godz. 21:00 Nowe ścieżki i woliera australijska w opolskim ZOO W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe i modernizacyjne. Powstaną nowe ścieżki spacerowe oraz woliera australijska. Nowa na ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:30 Róża Malik nie będzie już burmistrzem. Burmistrz elekt: zmiany są potrzebne. Mieszkańcy podzieleni Zmiany powyborcze w powiecie opolskim. Prószków będzie miał nowego burmistrza. Róża Malik po kilkunastu latach żegna się z funkcją włodarza gminy. Zastąpi ją ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Zadecydowało osiem głosów. Łukasz Dymek wyprzedził byłego wiceministra Tadeusza Jarmuziewicza Osiem głosów zdecydowało o zwycięstwie w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Taką różnicą Łukasz Dymek z Nowoczesnej, który startował w ramach Koalicj ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 W Pępicach chcą powalczyć z piratami drogowymi. Mogą w tym pomóc nowoczesne rozwiązania Mieszkańcy sołectwa w ubiegłym tygodniu złożyli stosowną petycję do władz Skarbimierza, aby w Pępicach uruchomić nowy system, który skutecznie „wyhamuje” pira ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Ziemia Strzelecka może rządzić sama, ale chce szukać partnerów Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka ma większość w radzie miasta, ale zapowiada koalicję z innymi ugrupowaniami, żeby działać dla dobra wszystkich mieszkańców St ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:30 PiS wysoko w Nysie i powiecie nyskim. Słaby wynik Ligi Nyskiej Prawo i Sprawiedliwość z największą liczbą reprezentantów w nowej radzie powiatu nyskiego. Partia będzie miała także sporą reprezentację w nyskiej radzie mias ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 PSL w sejmiku regionu straciło sześciu radnych. Wybory przegrał lider partii w regionie Polskie Stronnictwo Ludowe w sejmiku województwa będzie miało tylko dwóch radnych. Ponadto lider tego ugrupowania na Opolszczyźnie Stanisław Rakoczy przegrał ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 Chcieli budowy zakładu karnego w Brzegu, polegli w wyborach Z dwunastu radnych, którzy kilka miesięcy temu zgodzili się na przekazanie gruntów pod budowę nowoczesnej placówki penitencjarnej w Brzegu, tylko dwóch ponown ... » więcej 2018-10-23, godz. 18:30 Zmiany w gminie Turawa. Kampa rozstaje się ze stołkiem. Zastąpi go Pikos Waldemar Kampa nie będzie już wójtem Turawy. W wyborach urzędujący gospodarz gminy przegrał z obecnym sołtysem Zawady Dominikiem Pikosem. Na Kampę zagłosowało ... » więcej 2018-10-23, godz. 18:15 Pijany awanturował się w mieszkaniu siostry i szwagra. Spędzi 4,5 roku za kratkami Na 4,5 roku więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał Ryszarda K. za uderzenie siostry siekierą, znęcanie się, groźby i zniszczenie mienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »