Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-23, 19:57 Autor: Klaudia Pokładek

Nysanie nie zapłacą więcej za śmieci. Prezes EKOM-u sam musi sobie poradzić ze wzrostem cen na składowisku

RCGO Domaszkowice © (fot. UM Nysa)
RCGO Domaszkowice © (fot. UM Nysa)
Podwyżka cen za składowanie odpadów w Domaszkowicach nie dotknie mieszkańców Nysy. Taką deklarację złożył burmistrz po tym, jak rozpętała się medialna awantura dotycząca podniesienia cen za wywóz odpadów do Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami w Domaszkowicach.
Mieszkańcy Nysy już od kilku dni spekulowali na temat wzrostu cen za odbiór śmieci. Natomiast wójtowie i burmistrzowie kilkunastu gmin, które wywożą odpady do Domaszkowic, postanowili zaprotestować przeciwko rozporządzeniu burmistrza. Do protestów włączyli się lokalni politycy, zapowiadając niedopuszczenie do obciążenia kosztami podwyżki EKOM-u, mieszkańców Nysy. Burmistrz Kordian Kolbiarz zapewnia, że nikt w Nysie nie zapłaci więcej za śmieci.

- To już rola prezesa naszej spółki EKOM, żeby z uzupełnieniem strat z tytułu podniesionych opłat za składowanie odpadów, sam sobie poradził. Konieczności podniesienia opłat za śmieci dla mieszkańców w Nysie nie będzie, bo z takim wnioskiem musiałbym sam wystąpić, a nie mam takiego zamiaru. Tym głównym trzonem podwyżek jest ustawa, czyli dokument, który przygotował polski rząd, więc gminy, pretensje powinny kierować nie do nas, tylko do naszego rządu. Te głosy sprzeciwu, to taka trochę aberracja. Tak nie może być. Bo skoro wchodzą podwyżki, to wchodzą. Podwyżka paliwa, to podwyżka paliwa. Nie może być tak, że ktoś protestuje, bo chce płacić mniej za paliwo. Tutaj nie ma miejsca na pretensje, dąsy i protesty. Podwyżka weszła na mocy ustawy. Nie jest to nasza wina - mówi Kordian Kolbiarz.

Sporna podwyżka na składowisku w Domaszkowicach, zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2018-07-18, godz. 20:15 Woda z ujęcia przy ulicy Częstochowskiej w Ozimku jest niezdatna do picia i kąpieli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu po pobraniu próbek cieczy stwierdził, że przekroczyła ona parametry mikrobiologiczne. Woda z ujęcia przy ulicy ... » więcej 2018-07-18, godz. 19:30 Prudnik: budżet obywatelski czeka na propozycje wnioskodawców Mieszkańcy gminy Prudnik mogą zdecydować, na co wydać pieniądze z Budżetu Obywatelskiego 2019. Do końca lipca można składać wnioski zawierające pomysły przeds ... » więcej 2018-07-18, godz. 19:30 Stawy i aleja lipowa w Izbicku mają wypięknieć Mieszkańcy Izbicka nie mają zielonego terenu rekreacyjnego w swojej miejscowości. Zabytkowy park i pałac są w rękach prywatnych. Zabytkowa aleja lipowa od daw ... » więcej 2018-07-18, godz. 19:00 Polska jest jedna: Jacek Sasin odwiedzi Otmuchów i Praszkę Jacek Sasin, minister kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, odwiedzi w sobotę (21.07) Opolszczyznę. » więcej 2018-07-18, godz. 18:30 Opolski Alarm Smogowy: miasto powinno kupić przedszkolakom oczyszczacze powietrza Jakość powietrza w Opolu zamiast się poprawiać - pogarsza się - tak twierdzą działacze Opolskiego Alarmu Smogowego. Opinię podpierają wynikami dotyczącymi zaw ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:45 Rozszczelniona butla z gazem nielegalnie podłączona w mieszkaniu w Lewinie Brzeskim Interwencja w mieszkaniu przy ul. Kościuszki w Lewinie Brzeskim. Po 16.00 strażacy otrzymali zgłoszenie z pogotowia gazowego o wyczuwalnym w budynku gazie. Sł ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:30 "System działa sprawnie". W Pępicach z powodzeniem wyłapują kierowców, którzy łamią przepisy tonażowe Na początku czerwca informowaliśmy o nowoczesnym systemie działającym w Pępicach pod Brzegiem. Specjalne urządzenia wyłapują kierowców dużych aut, którzy łami ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:00 Nowe aparaty RTG i USG w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie lepsza diagnostyka pacjentów Prawie dwa miliony złotych kosztowały urządzenia, o które wzbogacił się szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu. Maszyny do prześwietleń i USG nie tylko ułatwi ... » więcej 2018-07-18, godz. 16:45 Kolizja przy rondzie Szczakiela w Opolu. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu we krwi Do kolizji trzech aut doszło przy rondzie Szczakiela w Opolu. Zdarzenie drogowe miało miejsce tuż po godzinie 14.00 na krajowej drodze nr 94. W zdarzeniu nikt ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Zatrzymano drugiego podejrzanego w sprawie składowania skażonych chemikaliów w Dąbrowie Kolejne zatrzymanie ws. składowania niebezpiecznych chemikaliów na prywatnej posesji w Dąbrowie. Opolska policja zatrzymała 38-letniego Pawła T., który jak wy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »