Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-23, 19:57 Autor: Klaudia Pokładek

Nysanie nie zapłacą więcej za śmieci. Prezes EKOM-u sam musi sobie poradzić ze wzrostem cen na składowisku

RCGO Domaszkowice © (fot. UM Nysa)
RCGO Domaszkowice © (fot. UM Nysa)
Podwyżka cen za składowanie odpadów w Domaszkowicach nie dotknie mieszkańców Nysy. Taką deklarację złożył burmistrz po tym, jak rozpętała się medialna awantura dotycząca podniesienia cen za wywóz odpadów do Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami w Domaszkowicach.
Mieszkańcy Nysy już od kilku dni spekulowali na temat wzrostu cen za odbiór śmieci. Natomiast wójtowie i burmistrzowie kilkunastu gmin, które wywożą odpady do Domaszkowic, postanowili zaprotestować przeciwko rozporządzeniu burmistrza. Do protestów włączyli się lokalni politycy, zapowiadając niedopuszczenie do obciążenia kosztami podwyżki EKOM-u, mieszkańców Nysy. Burmistrz Kordian Kolbiarz zapewnia, że nikt w Nysie nie zapłaci więcej za śmieci.

- To już rola prezesa naszej spółki EKOM, żeby z uzupełnieniem strat z tytułu podniesionych opłat za składowanie odpadów, sam sobie poradził. Konieczności podniesienia opłat za śmieci dla mieszkańców w Nysie nie będzie, bo z takim wnioskiem musiałbym sam wystąpić, a nie mam takiego zamiaru. Tym głównym trzonem podwyżek jest ustawa, czyli dokument, który przygotował polski rząd, więc gminy, pretensje powinny kierować nie do nas, tylko do naszego rządu. Te głosy sprzeciwu, to taka trochę aberracja. Tak nie może być. Bo skoro wchodzą podwyżki, to wchodzą. Podwyżka paliwa, to podwyżka paliwa. Nie może być tak, że ktoś protestuje, bo chce płacić mniej za paliwo. Tutaj nie ma miejsca na pretensje, dąsy i protesty. Podwyżka weszła na mocy ustawy. Nie jest to nasza wina - mówi Kordian Kolbiarz.

Sporna podwyżka na składowisku w Domaszkowicach, zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2018-01-19, godz. 15:15 Antoni Piechniczek honorowym obywatelem Opola? Wniosek trafił do magistratu Opolski Związek Piłki Nożnej złożył wniosek do opolskiego ratusza o nadanie honorowego obywatelstwa miasta Opola Antoniemu Piechniczkowi. » więcej 2018-01-19, godz. 15:00 Prudnik: recydywista skazany na więzienie za atak na dziennikarza Na pół roku więzienia skazał sąd sprawcę napaści na dziennikarza prasowego w Prudniku. 16 stycznia dziennikarz został zaatakowany przez Bogusława Z. przed bud ... » więcej 2018-01-19, godz. 15:00 Interny w szpitalach w Oleśnie i Kluczborku nadal zawieszone. Wznowią działalność z początkiem lutego Oddziały wewnętrzne szpitali powiatowych w Oleśnie i Kluczborku nadal pozostaną zawieszone. Do wniosków dyrektorów placówek w tej sprawie przychylił się wojew ... » więcej 2018-01-19, godz. 14:15 W Namysłowie ktoś kolportuje materiały informujące o gigantycznym długu gminy. Burmistrz oburzony „Twoje dzieci i wnuki będą spłacały długi Kruszyńskiego” - m.in. takie hasła pojawiły się w małych ulotkach, które zostały rozesłane do mieszkańców. Autor tyc ... » więcej 2018-01-19, godz. 14:00 Nowoczesna proponuje swoje rozwiązania w zakresie przepisów aborcyjnych Posłowie chcą zachowania dotychczasowych trzech kryteriów pozwalających na przerywanie ciąży, ale dodatkowo proponują m.in. aby kobieta mogła dokonać aborcji ... » więcej 2018-01-19, godz. 13:00 Z końcem roku wzrosła liczba bezrobotnych w regionie O ponad 1000 osób wzrosła liczba bezrobotnych w regionie w grudniu 2017 roku. Stopa procentowa bezrobocia wyniosła 7,2 i podniosła się o 0,3 punktu procentowe ... » więcej 2018-01-19, godz. 13:00 Zniknął buspas na ulicy Spychalskiego w Opolu Na ulicy Spychalskiego w Opolu drogowcy zlikwidowali buspas. To duże ułatwienie dla kierowców, którzy dotychczas narzekali, że muszą stać w korku do świateł i ... » więcej 2018-01-19, godz. 12:20 Głubczyce przygotowują ambitny program obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Blisko 50 już zaplanowanych, a ma być jeszcze więcej. Głubczyce szykują całoroczny program imprez związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległo ... » więcej 2018-01-19, godz. 12:05 Od nowego roku ważne udogodnienia w ZUS. Doradcy emerytalni pozostają, od lutego będą też konsultacje ws. e-składek - Przedsiębiorcy , z którymi rozmawiałam, chwalą nowe rozwiązanie - powiedziała w porannej rozmowie w cztery oczy RO Elżbieta Konopka członkini Krajowej Rady ... » więcej 2018-01-19, godz. 11:55 Policja poszukuje świadków wypadku w Zakrzowie Turawskim Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku do jakiego doszło 16 listopada ubiegłego roku w Zakrzowie Turawskim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »