Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-23, 19:57 Autor: Klaudia Pokładek

Nysanie nie zapłacą więcej za śmieci. Prezes EKOM-u sam musi sobie poradzić ze wzrostem cen na składowisku

RCGO Domaszkowice © (fot. UM Nysa)
RCGO Domaszkowice © (fot. UM Nysa)
Podwyżka cen za składowanie odpadów w Domaszkowicach nie dotknie mieszkańców Nysy. Taką deklarację złożył burmistrz po tym, jak rozpętała się medialna awantura dotycząca podniesienia cen za wywóz odpadów do Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami w Domaszkowicach.
Mieszkańcy Nysy już od kilku dni spekulowali na temat wzrostu cen za odbiór śmieci. Natomiast wójtowie i burmistrzowie kilkunastu gmin, które wywożą odpady do Domaszkowic, postanowili zaprotestować przeciwko rozporządzeniu burmistrza. Do protestów włączyli się lokalni politycy, zapowiadając niedopuszczenie do obciążenia kosztami podwyżki EKOM-u, mieszkańców Nysy. Burmistrz Kordian Kolbiarz zapewnia, że nikt w Nysie nie zapłaci więcej za śmieci.

- To już rola prezesa naszej spółki EKOM, żeby z uzupełnieniem strat z tytułu podniesionych opłat za składowanie odpadów, sam sobie poradził. Konieczności podniesienia opłat za śmieci dla mieszkańców w Nysie nie będzie, bo z takim wnioskiem musiałbym sam wystąpić, a nie mam takiego zamiaru. Tym głównym trzonem podwyżek jest ustawa, czyli dokument, który przygotował polski rząd, więc gminy, pretensje powinny kierować nie do nas, tylko do naszego rządu. Te głosy sprzeciwu, to taka trochę aberracja. Tak nie może być. Bo skoro wchodzą podwyżki, to wchodzą. Podwyżka paliwa, to podwyżka paliwa. Nie może być tak, że ktoś protestuje, bo chce płacić mniej za paliwo. Tutaj nie ma miejsca na pretensje, dąsy i protesty. Podwyżka weszła na mocy ustawy. Nie jest to nasza wina - mówi Kordian Kolbiarz.

Sporna podwyżka na składowisku w Domaszkowicach, zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2018-04-26, godz. 00:19 Pożar infrastruktury letniskowej w Turawie 6 zastępów straży pożarnej gasiło dziś (25.04) wieczorem ok. godz. 22:00 pożar w Turawie. Nadpalony został między innymi murowany dom letniskowy. » więcej 2018-04-25, godz. 21:30 Blisko 150 maturzystów z LO nr 3 w Opolu oficjalnie zakończyło naukę [ZDJĘCIA] W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu uroczyście podsumowano osiągnięcia naukowe, a także działalność opolskich licealistów na rzecz szkoły i regionu. » więcej 2018-04-25, godz. 20:30 Starosta o kłopotach kadrowych oddziału internistycznego szpitala w Kluczborku - Proces jest trudny, zostaliśmy zaskoczeni decyzją zespołu, który zabezpieczał oddział - przyznał w Loży Radiowej starosta kluczborski Piotr Pośpiech, pytany ... » więcej 2018-04-25, godz. 20:00 Na wycieczce do oleskiego lasu można zobaczyć wilka. "Bez prowokacji nie zaatakuje" Wilki pojawiły się w oleskich lasach. Zwierzęta zostały nagrane między innymi przez fotopułapki zawieszone wśród drzew. » więcej 2018-04-25, godz. 19:35 Przebił barierki i zawisł nad Odrą Nietypowa kolizja w Kędzierzynie-Koźlu. Audi zjechało na przeciwległy pas drogi, staranowało barierki mostu nad Odrą i zawisło nad krawędzią. » więcej 2018-04-25, godz. 19:00 Prezydent Opola przekazał 55 tysięcy złotych na Fundusz Wsparcia Policji Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisał dziś (25.04) porozumienie z komendantem wojewódzkim policji w Opolu insp. Jarosławem Kaletą. Umowa dotyczyła prz ... » więcej 2018-04-25, godz. 18:30 Protestowali w biurze poselskim Patryka Jakiego. Sąd umorzył śledztwo Sąd Rejonowy w Opolu umorzył postępowanie w sprawie dziewięciu osób, które 30 listopada 2016 roku protestowały przeciwko włączeniu 12 sołectw do granic Opola ... » więcej 2018-04-25, godz. 18:15 Remont 14-kilometrowego opolskiego odcinka autostrady A4 ruszy po majówce Od jutra (26.04) rozpocznie się rozkładanie oznakowania przy drogach, co jeszcze nie spowoduje utrudnień, natomiast od 8 maja będą ustawiane bariery separacyj ... » więcej 2018-04-25, godz. 18:00 Upamiętnili zastrzelonych w Katyniu policjanta i żołnierza. "To są bohaterowie tamtych i dzisiejszych czasów" W Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu odbyły się uroczystości 'Katyń... ocalić od zapomnienia', w czasie których odsłonięto tablice przypominające ... » więcej 2018-04-25, godz. 18:00 Uwaga na fałszywe strony urzędów skarbowych i maile w imieniu Ministerstwa Finansów Opolski Urząd Skarbowy przestrzega przed fałszywą stroną internetową, która oferuje bezpłatny program do wypełnienia PIT. Program sugeruje podatnikowi przekaz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »