Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-15, 15:10 Autor: Justyna Maćkowiak

Prawie 150 zawodników wzięło udział w zawodach robotów mobilnych JURABOT w Krasiejowie [ZDJĘCIA]

Zawody robotów mobilnych JURABOT 2017 [fot. materiały organizatora]
Zawody robotów mobilnych JURABOT 2017 [fot. materiały organizatora]
W Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie odbyły się zawody robotów mobilnych JURABOT. Konstrukcje były dziełem młodych ludzi, najczęściej studentów uczelni technicznych.
- Zawody robotów to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim poligon doświadczalny dla przyszłych projektantów poważnych urządzeń technicznych - mówi sędzia i organizator Mateusz Wojczyk. - Wiedza, którą zdobywają podczas konstruowania, przyda się w praktyce w przyszłej pracy, między innymi w sektorze motoryzacyjnym, lotniczym, a nawet wojskowym. Wykazali się nie tylko wiedzą techniczną, ale także niezwykłymi pomysłami czerpiącymi między innymi z przyrody. Takim przykładem był robot, który nastroszył swoje skrzydła, przez co zmylił przeciwnika udając, że jest o wiele większy.

- Krasiejów to miejsce, gdzie udało się połączyć wiedzę o pradziejach naszej ziemi z technologią przyszłości. Stąd pomysł na zorganizowanie zawodów robotów w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka - tłumaczy dr Andrzej Boczarowski, konsultant naukowy Juraparku. - Człowiek rozwija się, wykorzystywał kiedyś krzemień jako narzędzie, ogień do ogrzewania, dzisiaj ten krzem jest w układach scalonych, a ogień w silnikach rakiet. Park Nauki i Ewolucji Człowieka to bardzo nowoczesny, scyfryzowany obiekt, a jednocześnie kończy się zaproszeniem do przyszłości. To jest muzeum mówiące o rozwoju człowieka i jego technologii, coś, czym na pewno różnimy się od świata zwierząt.

Według organizatorów frekwencja na zawodach robotów mobilnych przekroczyła ich oczekiwania, dlatego kolejne powinny się odbyć w przyszłym roku.
Mateusz Wojczyk
Andrzej Boczarowski

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 00:30 "Nie biliśmy się o podium" Komentarz Apolonii Klepacz, kandydatki lewicy razem na prezydenta Opola - Wynik nie jest satysfakcjonujący, ale spodziewam się, że realny będzie wyższy - tak komentuje sondażowe wyniki wyborów prezydenckich w Opolu Apolonia Klepac ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:25 Rakoczy: nie udało się zepchnąć nas ze sceny politycznej. Dobra pozycja PSL w sondażach Według sondaży, PSL zajęło trzecie miejsce w wyborach samorządowych w kraju. Ludowcy zdobyli poparcie 16,6% głosujących. Tak wynika z sondażu Ipsos dla TVP, T ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:20 WYBORCZA NOC Z RADIEM OPOLE. Dowiedz się, kto będzie rządził w Twojej gminie i powiecie Arkadiusz Wiśniewski prezydentem Opola, Sabina Nowosielska prezydentem Kędzierzyna-Koźla, a Kordian Kolbiarz burmistrzem Nysy? Tak wynika z badania exit poll ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:10 Gambiec: poczekajmy na oficjalne wyniki. Rada Miasta jest w naszym zasięgu Marcin Gambiec, według badań exit poll, przeprowadzonych przez Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego dla Radia Opole i NTO, zajął czwarte miejsce w wyś ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:02 Goście politycznego wieczoru wyborczego Radia Opole o wynikach sondażu exit poll w Opolu [FILM] Arkadiusz Wiśniewski jest bardzo prawdopodobnym zwycięzcą wyborów prezydenckich w Opolu. Według badań exit poll, które dla Radia Opole i Nowej Trybuny Opolski ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:00 Lider opolskiej PO: Mogliśmy lepiej przygotować kampanię w Opolu - Jako Koalicja Obywatelska mogliśmy lepiej przygotować się do wyborów prezydenckich w Opolu - komentuje sondażowe wyniki Andrzej Buła, marszałek województwa ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:29 Trytko-Warczak: Wynik trzeba przyjąć na klatę. Nie żałuję decyzji o starcie w wyborach - Porażkę trzeba przyjąć i wyciągnąć z niej wnioski - komentuje wynik sondażu exit pool przeprowadzonego na zlecenie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej Jol ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:29 Smoter: Liczę, że wyniki sondażu się nie potwierdzą - Mam nadzieję, że ten sondaż jest daleki od rzeczywistości - tak komentuje sondażowe wyniki wyborów na burmistrza Nysy Piotr Smoter z Ligi Nyskiej. » więcej 2018-10-21, godz. 23:28 Grabowski o wynikach exit poll: gratuluję prezydentowi, liczę na mandaty Kukiz'15 w radzie miasta Paweł Grabowski z Kukiz’15 zajął piąte miejsce w wyścigu o fotel prezydenta Opola. Według badań exit poll, które dla Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej prz ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:25 Pozytywna kampania i dużo pracy w radzie miasta. Tak podsumowuje wyborczy wieczór Barbara Kamińska - Na razie sondaży nie chcę komentować, bo poczekamy na ostateczne wyniki - stwierdziła Barbara Kamińska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »