Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-06, 21:15 Autor: Klaudia Pokładek

Obwodnica Nysy już w całości przejezdna. Kierowcy zadowoleni

Fot. GDDKiA w Opolu
Fot. GDDKiA w Opolu
Fot. GDDKiA w Opolu
Fot. GDDKiA w Opolu
Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Po południu uruchomiona została druga część obwodnicy Nysy, czyli 9-kilometrowy odcinek drogi od Górki Hanuszowskiej w kierunku Prudnika.
Na ten dzień kierowcy czekali od lat.

- Na pewno wszyscy bardzo się cieszą. Dzięki obwodnicy, miasto trochę odetchnie, zmniejszy się tłok na drogach, może nawet znikną korki. Najgorsze, to te na moście Bema i Kościuszki. Teraz powinno być lepiej - twierdzi Krzysztof, kierowca.

- Wskazane było ją wybudować. Jeszcze teraz dla Niemodlina trzeba zrobić. Bo Niemodlin grzęźnie. No i jeszcze od Głuchołaz przydałby się jakiś skręt, żeby auta wjeżdżały na obwodnicę. Zwłaszcza ciężarowe. I Czesi, którzy na autostradę jadą przez Nysę - tłumaczy Józef Samborski, mieszkaniec Nysy.

Burmistrz Kordian Kolbiarz mówi, że to była duża inwestycja, która z pewnością poprawi komunikację w samym mieście i na jego obrzeżach.

- Nie tylko odblokuje układ komunikacyjny, ale stworzy nowe możliwości na obszarach przylegających do obwodnicy. To będą tereny pod inwestycje, być może pod budownictwo mieszkaniowe. I kolejne miejsca pracy - informuje burmistrz Nysy.

Warto przypomnieć, że budowa całej obwodnicy kosztowała ponad 307 mln zł, a trzy czwarte kwoty pokrył unijny fundusz Infrastruktura i Środowisko.
kierowcy, Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2018-01-20, godz. 20:00 Mężczyzna wszedł pod koła fiata na Niemodlińskiej w Opolu. Prawdopodobnie uciekał po kradzieży Pieszy został potrącony przez osobowego fiata na ulicy Niemodlińskiej w Opolu nieopodal osiedla Dambonia. » więcej 2018-01-20, godz. 18:35 Policja poszukuje świadków wypadku w Zakrzowie Turawskim Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku do jakiego doszło 16 listopada ubiegłego roku w Zakrzowie Turawskim. » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Pomnik Historii w Brzegu? Piastowski zamek walczy o ten zaszczytny tytuł Muzeum Piastów Śląskich odwiedziła kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Delegacja przyglądała się ostatniej siedzibie ksi ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Sztuczny śnieg na Górce Śmierci w Opolu? MOSiR z pomysłu nie rezygnuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu szacuje koszty związane z możliwością naśnieżenia Górki Śmierci na os. Armii Krajowej. Przypomnijmy, taka inicjatyw ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Zima z Radiem Opole, jesteśmy z Państwem w Zieleńcu [FILM, ZDJĘCIA] Już drugi raz Radio Opole towarzyszy narciarzom, którzy smakują białego szaleństwa w Zieleńcu. Tym razem naszą ekipę można spotkać przy stoku 'Gryglówka'. » więcej 2018-01-20, godz. 17:50 Co dalej z samorządami? Partia Razem debatowała o tym w Dobrzeniu Wielkim O funkcjonowaniu samorządu rozmawoali po południu w Dobrzeniu Wielkim działacze partii Razem z całej Polski i zainteresowani tematem mieszkańcy. Spotkanie dot ... » więcej 2018-01-20, godz. 16:30 Opolscy samorządowcy analizowali zawieszenie kluczborskiej interny Sytuacja Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku po zawieszeniu funkcjonowania oddziału wewnętrznego była tematem Samorządowej Loży Radiowej. Interna została ... » więcej 2018-01-20, godz. 12:15 Dekadę temu samorządy przejęły szpital. Namysłowskie Centrum Zdrowia skończyło 10 lat Na przełomie 2007 i 2008 roku politycy, wójtowie, burmistrzowie, a także przedstawiciele ówczesnego rządu otworzyli jedną z pierwszych samorządowych placówek ... » więcej 2018-01-20, godz. 11:35 W deficytowym schronisku młodzieżowym zamieszkają borykający się z alkoholizmem Dom Pomocy Społecznej dla osób z problemami alkoholowymi chce utworzyć prudnickie starostwo. Na ten cel przeznaczony ma być obiekt Szkolnego Schroniska Młodzi ... » więcej 2018-01-20, godz. 11:30 Działacze Partii Razem zapraszają na popołudniową debatę samorządową do Dobrzenia Wielkiego Debatę samorządową organizuje dziś (20.01) w Dobrzeniu Wielkim Rada Krajowa Partii Razem. W spotkaniu wezmą udział działacze Razem z całej Polski, ale organiz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »