Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-06, 21:15 Autor: Klaudia Pokładek

Obwodnica Nysy już w całości przejezdna. Kierowcy zadowoleni

Fot. GDDKiA w Opolu
Fot. GDDKiA w Opolu
Fot. GDDKiA w Opolu
Fot. GDDKiA w Opolu
Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Po południu uruchomiona została druga część obwodnicy Nysy, czyli 9-kilometrowy odcinek drogi od Górki Hanuszowskiej w kierunku Prudnika.
Na ten dzień kierowcy czekali od lat.

- Na pewno wszyscy bardzo się cieszą. Dzięki obwodnicy, miasto trochę odetchnie, zmniejszy się tłok na drogach, może nawet znikną korki. Najgorsze, to te na moście Bema i Kościuszki. Teraz powinno być lepiej - twierdzi Krzysztof, kierowca.

- Wskazane było ją wybudować. Jeszcze teraz dla Niemodlina trzeba zrobić. Bo Niemodlin grzęźnie. No i jeszcze od Głuchołaz przydałby się jakiś skręt, żeby auta wjeżdżały na obwodnicę. Zwłaszcza ciężarowe. I Czesi, którzy na autostradę jadą przez Nysę - tłumaczy Józef Samborski, mieszkaniec Nysy.

Burmistrz Kordian Kolbiarz mówi, że to była duża inwestycja, która z pewnością poprawi komunikację w samym mieście i na jego obrzeżach.

- Nie tylko odblokuje układ komunikacyjny, ale stworzy nowe możliwości na obszarach przylegających do obwodnicy. To będą tereny pod inwestycje, być może pod budownictwo mieszkaniowe. I kolejne miejsca pracy - informuje burmistrz Nysy.

Warto przypomnieć, że budowa całej obwodnicy kosztowała ponad 307 mln zł, a trzy czwarte kwoty pokrył unijny fundusz Infrastruktura i Środowisko.
kierowcy, Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2018-04-21, godz. 22:00 Koncert barokowy, teatr ognia i iluminacja świetlna to kulminacyjny moment Dnia Ochrony Zabytków w Niemodlinie Od czwartku mieszkańcy, jak i przyjezdni mogą zwiedzać zamek w raz z przewodnikiem, a także wziąć udział w warsztatach ceramicznych. Dla najmłodszych przygoto ... » więcej 2018-04-21, godz. 22:00 Ostatni raz ćwiczą choreografię. Finał Miss i Mistera Opolszczyzny 2018 coraz bliżej Finalistki i finaliści konkursu Miss i Mistera Opolszczyzny 2018 biorą udział w ostatnich zajęciach, podczas których uczą się układów choreograficznych. » więcej 2018-04-21, godz. 21:00 Opolanie na jarmarku i pchlim targu. Trwa II Święto Wojciechowe [ZDJĘCIA] Jarmark i pchli targ - m.in. na to składa się tegoroczne Święto Wojciechowe. Na Małym Rynku pojawiło się dziś (21.04) ponad 70 wystawców z kraju i zza granicy ... » więcej 2018-04-21, godz. 20:00 Od 28 kwietnia pociągiem dojedziemy do Kłodzka Po dziesięciu latach przerwy opolski oddział Przewozów Regionalnych uruchamia połączenie z Nysy do Kłodzka, przez Otmuchów i Paczków. Działanie ma charakter p ... » więcej 2018-04-21, godz. 18:00 W śródmieściu Opola brakuje ławek i koszy. Rada dzielnicy chce to zmienić 35 tysięcy złotych na uzupełnienie tzw. małej infrastruktury chce przeznaczyć ze swojego budżetu rada dzielnicy Śródmieście w Opolu. Chodzi o zakup ławek, kos ... » więcej 2018-04-21, godz. 17:00 Dodaje urody i chroni przed złym słowem. Opolanie częstują się wodą ze studni św. Wojciecha Ten jeden raz w roku na Wzgórzu Uniwersyteckim można spróbować wody, która - jak głosi legenda - ma właściwości lecznicze. » więcej 2018-04-21, godz. 15:45 Birety poszybowały w górę. Ponad 50 dzieci ukończyło II Akademię Małego Poligloty na UO Już po raz drugi Uniwersytet Opolski otworzył swoje drzwi przed małymi adeptami nauki. Dzieci w wieku od 9 do 12 lat od listopada wzięły udział w ośmiu spotka ... » więcej 2018-04-21, godz. 14:20 Opolanie przeszli śladami świętego Wojciecha Seniorzy i rodziny wraz z dziećmi swoją wędrówkę rozpoczęli na Wzgórzu Uniwersyteckim. To właśnie w tym miejscu biskup Pragi Wojciech, przyszły święty, patron ... » więcej 2018-04-21, godz. 12:00 W uniwersyteckiej wypożyczalni trudno o... rower Opolscy studenci od kilku tygodni korzystają z 10 rowerów, które stale są w ruchu. Lista oczekujących na wolny dwukołowiec z wypożyczalni KOŁO UO wciąż się wy ... » więcej 2018-04-21, godz. 11:40 Mieszkańcy Zaodrza są EKO. Rodzinne sprzątanie dzielnicy Od samego rana rodziny wraz z dziećmi sprzątają swoją część miasta, czyli Zaodrze. Do eko-zabawy w przeddzień Światowego Dnia Ziemi zaprosiła opolan rada dzie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »