Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-04, 19:43 Autor: Witold Wośtak

Bal charytatywny na rzecz fundacji DOM odbędzie się w listopadzie. Jest 600 miejsc

Konferencja prasowa przed III Balem Charytatywnym "Dom dla Serc" [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa przed III Balem Charytatywnym "Dom dla Serc" [fot. Witold Wośtak]
Nawet 600 osób może wziąć udział w III Balu Charytatywnym "Dom dla Serc" organizowanym przez Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Impreza odbędzie się 18 listopada w DomExpo.
W programie balu znalazły się m.in. gala wręczenia statuetek "Dom dla Serc", loteria fantowa, aukcje, pokazy tańca w wykonaniu par sportowych i koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół VOLARE. To półfinalista telewizyjnego show muzycznego. Dochód z balu zostanie przeznaczony na kompleksową rehabilitacje podopiecznych fundacji.

- Realizujemy kampanię "Radości małe i duże", która ma pokazać świat osób niepełnosprawnych - mówi Małgorzata Jagieluk z fundacji Dom.

- To kampania z udziałem terapeutów, którzy postanowili pokazać światu, że niepełnosprawność to nie tylko ból, cierpienie i nieszczęście, ale też ogromna ilość radości. Do tego potrzeba jednak warunków oraz pieniędzy. My jesteśmy w stanie zapewnić rehabilitację i te radości, natomiast potrzebujemy wsparcia zewnętrznego do finansowania projektu.

Mateusz Urbański, wieloletni podopieczny fundacji, przekonuje, że dzięki niej nabrał pewności siebie i dystansu do choroby. - Jestem żywym przykładem efektywności działania fundacji - podkreśla.

- Pomoc może wydawać się nieistotna i mała, ale każda forma wsparcia jest ważna dla nas wszystkich. Zależy nam na pokazaniu, że fundacja nie tylko potrzebuje pieniędzy, bo te pieniądze dają podopiecznym konkretne efekty.

Współorganizatorem balu jest TVP3 Opole, a bilet cegiełka kosztuje 180 złotych.

Radio Opole objęło to przedsięwzięcie patronatem medialnym.
Małgorzata Jagieluk
Mateusz Urbański

Wiadomości z regionu

2017-11-22, godz. 11:30 Elektrycznym, tylko dokąd? Czy Opole jest gotowe na samochody elektryczne? [FILM] Na polskich i opolskich drogach pojawia się coraz więcej samochodów hybrydowych i całkowicie elektrycznych. Tych drugich jest zdecydowanie mniej, bo ogranicze ... » więcej 2017-11-22, godz. 11:15 Konsorcjum dwóch firm wykona zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu. Ma być gotowy za dwa lata Zakończono przetarg na dokończenie budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Wygrały polska firma BUDIMEX S.A, która jest liderem i jej his ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:30 W Opolu odbędzie się konferencja dotycząca 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Opole od jutra będzie gospodarzem ważnej ogólnopolskiej imprezy naukowej - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery Oczy' historyk Marek Białokur z Uniwersyte ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:06 Para oszustów sprzedawała magnez jako tabletki na przerwanie ciąży Prawie 600 osób zostało oszukanych przez parę z Namysłowa. 22 letnia kobieta i 31 letni mężczyzna za pośrednictwem internetu sprzedawali tabletki na przerwani ... » więcej 2017-11-22, godz. 09:30 Marszałek Andrzej Buła: Rezygnujemy z budowy, będziemy remontować - Nie będziemy budować nowej siedziby urzędu marszałkowskiego - tak mówi Radiu Opole marszałek regionu Andrzej Buła. Po tym jak wojewoda wypowiedział umowę na ... » więcej 2017-11-22, godz. 09:25 Opolskie Zaodrze dla seniorów. W przyszłym roku ma być gotowy nowy dom dziennego pobytu Coraz bliżej budowy Domu Dziennego Pobytu dla seniorów na opolskim Zaodrzu. Jak powiedział w Radiu Opole Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomo ... » więcej 2017-11-22, godz. 08:14 Będą zbierać krew dla chorego 6-latka 'Nie bądźmy obojętni - dajmy cząstkę siebie' - pod takim hasłem odbędzie się zbiórka krwi dla Artura Kaczora. Akcja odbędzie się w sobotę (25.11) w Kluczborku ... » więcej 2017-11-22, godz. 07:00 Przegrał na maszynach, więc okradł salon gier. Grozi mu 12 lat więzienia Zarzut rozboju usłyszał mieszkaniec Krapkowic po kradzieży prawie 600 złotych z salonu gier losowych. » więcej 2017-11-21, godz. 20:32 TSKN niezadowolony z nowych propozycji okręgów wyborczych w Opolu Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim jest niezadowolone z projektu nowych okręgów wyborczych w Opolu. Jak powiedział Radiu Opole szef T ... » więcej 2017-11-21, godz. 19:15 Wymieniają parkomaty w Krapkowicach. Płacenie ma być łatwiejsze Ruszyła wymiana parkomatów w Krapkowicach. W mieście stoi 12 maszyn, a Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zarządzający płatną strefą parkowania, zd ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »