Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-04, 19:43 Autor: Witold Wośtak

Bal charytatywny na rzecz fundacji DOM odbędzie się w listopadzie. Jest 600 miejsc

Konferencja prasowa przed III Balem Charytatywnym "Dom dla Serc" [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa przed III Balem Charytatywnym "Dom dla Serc" [fot. Witold Wośtak]
Nawet 600 osób może wziąć udział w III Balu Charytatywnym "Dom dla Serc" organizowanym przez Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Impreza odbędzie się 18 listopada w DomExpo.
W programie balu znalazły się m.in. gala wręczenia statuetek "Dom dla Serc", loteria fantowa, aukcje, pokazy tańca w wykonaniu par sportowych i koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół VOLARE. To półfinalista telewizyjnego show muzycznego. Dochód z balu zostanie przeznaczony na kompleksową rehabilitacje podopiecznych fundacji.

- Realizujemy kampanię "Radości małe i duże", która ma pokazać świat osób niepełnosprawnych - mówi Małgorzata Jagieluk z fundacji Dom.

- To kampania z udziałem terapeutów, którzy postanowili pokazać światu, że niepełnosprawność to nie tylko ból, cierpienie i nieszczęście, ale też ogromna ilość radości. Do tego potrzeba jednak warunków oraz pieniędzy. My jesteśmy w stanie zapewnić rehabilitację i te radości, natomiast potrzebujemy wsparcia zewnętrznego do finansowania projektu.

Mateusz Urbański, wieloletni podopieczny fundacji, przekonuje, że dzięki niej nabrał pewności siebie i dystansu do choroby. - Jestem żywym przykładem efektywności działania fundacji - podkreśla.

- Pomoc może wydawać się nieistotna i mała, ale każda forma wsparcia jest ważna dla nas wszystkich. Zależy nam na pokazaniu, że fundacja nie tylko potrzebuje pieniędzy, bo te pieniądze dają podopiecznym konkretne efekty.

Współorganizatorem balu jest TVP3 Opole, a bilet cegiełka kosztuje 180 złotych.

Radio Opole objęło to przedsięwzięcie patronatem medialnym.
Małgorzata Jagieluk
Mateusz Urbański

Wiadomości z regionu

2018-06-20, godz. 23:00 Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród Za nami Gala Opolskich Orłów. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody za osiągnięcia naukowe. Są to finaliści i lau ... » więcej 2018-06-20, godz. 22:00 Szerszenie zagrażają mieszkańcom Konradowej? Tym razem skończyło się na strachu Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka z Konradowej w powiecie nyskim, która twierdzi, że na posesji jej sąsiada zadomowiły się szerszenie. Kobieta uważa, że ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:50 Cecylia Gonet czwarty raz wybrana liderką NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wybrał władze na kolejne 4 lata. Walne Zebranie Delegatów odbywa się na Górze św. Anny Na czele związku po ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:30 Pożegnanie Sabine Haake na corocznym grillu w opolskim konsulacie RFN [ZDJĘCIA] Kilkuset gości pojawiło się dziś (20.06) w ogrodzie przy opolskim konsulacie Republiki Federalnej Niemiec. Od wielu lat politycy, działacze samorządowi i prze ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Gmina Olesno zaprosiła pierwszą ósemkę repatriantów. Jest dotacja wojewody na adaptację mieszkań Dwa mieszkania przy ulicy Labora w Oleśnie zostaną wyremontowane dla repatriantów dzięki współpracy magistratu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W oleskim ur ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Kosmos nie ma przed nimi tajemnic. Studenci Wirtualnej Akademii Astronomii odebrali dyplomy Młodzi astronomowie z regionu zakończyli kolejny rok nauki w Wirtualnej Akademii Astronomii działającej przy Uniwersytecie Opolskim. Za pierwsze trzy lata ast ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:30 Martwe zwierzęta obok żywych. Właściciel: wcale nie jest tak tragicznie. Ciąg dalszy interwencji TOZ-u Martwe zwierzęta obok żywych. Konie, drób stłoczone w brudnych, dusznych pomieszczeniach. W takich warunkach przechowywanych jest około 600 zwierząt w miejsco ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:00 Głogówek: gmina zwiększy ofertę dla seniorów Na potrzeby seniorów adaptowana będzie część zdegradowanego budynku niedokończonego szpitala w Głogówku. Nowe pomieszczenia zwiększą ofertę tamtejszego domu d ... » więcej 2018-06-20, godz. 17:15 19-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Namysłowie Do groźnego wypadku z udziałem pieszego doszło w Namysłowie na ulicy 1 Maja - jest to droga krajowa nr 39. » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 "Podchodzę do tego z dużym spokojem". PSL przygotowuje się do wyborów - Liczę na to, że mieszkańcy Opolszczyzny widzą, że współrządząc regionem od przeszło trzech kadencji całkiem nieźle dajemy sobie radę - mówił w Radiu Opole w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »