Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-04, 19:43 Autor: Witold Wośtak

Bal charytatywny na rzecz fundacji DOM odbędzie się w listopadzie. Jest 600 miejsc

Konferencja prasowa przed III Balem Charytatywnym "Dom dla Serc" [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa przed III Balem Charytatywnym "Dom dla Serc" [fot. Witold Wośtak]
Nawet 600 osób może wziąć udział w III Balu Charytatywnym "Dom dla Serc" organizowanym przez Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Impreza odbędzie się 18 listopada w DomExpo.
W programie balu znalazły się m.in. gala wręczenia statuetek "Dom dla Serc", loteria fantowa, aukcje, pokazy tańca w wykonaniu par sportowych i koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół VOLARE. To półfinalista telewizyjnego show muzycznego. Dochód z balu zostanie przeznaczony na kompleksową rehabilitacje podopiecznych fundacji.

- Realizujemy kampanię "Radości małe i duże", która ma pokazać świat osób niepełnosprawnych - mówi Małgorzata Jagieluk z fundacji Dom.

- To kampania z udziałem terapeutów, którzy postanowili pokazać światu, że niepełnosprawność to nie tylko ból, cierpienie i nieszczęście, ale też ogromna ilość radości. Do tego potrzeba jednak warunków oraz pieniędzy. My jesteśmy w stanie zapewnić rehabilitację i te radości, natomiast potrzebujemy wsparcia zewnętrznego do finansowania projektu.

Mateusz Urbański, wieloletni podopieczny fundacji, przekonuje, że dzięki niej nabrał pewności siebie i dystansu do choroby. - Jestem żywym przykładem efektywności działania fundacji - podkreśla.

- Pomoc może wydawać się nieistotna i mała, ale każda forma wsparcia jest ważna dla nas wszystkich. Zależy nam na pokazaniu, że fundacja nie tylko potrzebuje pieniędzy, bo te pieniądze dają podopiecznym konkretne efekty.

Współorganizatorem balu jest TVP3 Opole, a bilet cegiełka kosztuje 180 złotych.

Radio Opole objęło to przedsięwzięcie patronatem medialnym.
Małgorzata Jagieluk
Mateusz Urbański

Wiadomości z regionu

2018-12-18, godz. 21:51 Dachowanie auta na DK 46 koło Ozimka, koło Leśnicy przewróciła się ciężarówka Duże utrudnienia w ruchu w miejscowości Schodnia na drodze krajowej numer 46 z Opola do Ozimka. » więcej 2018-12-18, godz. 21:00 Kombatancki opłatek w 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu Weterani, kombatanci i żołnierze spotkali się przy tradycyjnym opłatku w jednostce 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Spotkanie było okazją do wspomnień i od ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:45 Mieszkańcy Zdzieszowic spisali się na medal. Zbiórka dla pogorzelców dała duże efekty Z bardzo dużym odzewem spotkał się apel o pomoc zdzieszowickim pogorzelcom. Przypomnijmy, w nocy z 27 na 28 listopada ogień wybuchł w budynku socjalnym przy u ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:15 Centra przesiadkowe Opole Główne, Wschód i Zachód. Radni przyznali pieniądze na 2019 rok Po raz trzeci przesunięto termin otwarcia kopert z ofertami od firm, które chciałyby wybudować centrum przesiadkowe Opole Główne. Pierwszy przetarg w tej spra ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:24 Ekspose Andrzeja Buły - w województwie opolskim rewolucji nie będzie Kontynuacja dotychczasowej polityki - to plan na najbliższą kadencję. Marszałek województwa wpolskiego Andrzej Buła w swoim ekspose wskazał, na co postawi pod ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:15 Głuchołaska Polonia trafiła w ręce miasta. "Dotychczasowa właścicielka chyba nie wiedziała, że posiada taki budynek" Budynek dawnego hotelu Polonia w Głuchołazach ma nowego właściciela. Nieruchomość znajdująca się przy ulicy Jana Pawła II trafiła w ręce gminy, która nabyła j ... » więcej 2018-12-18, godz. 17:12 Nie żyje śląski reżyser Kazimierz Kutz. Miał 89 lat Nie żyje Kazimierz Kutz, śląski reżyser, jeden z twórców powojennego kina polskiego. Reżyser miał 89 lat. Z Opolem związał się w 1997 roku, kiedy odebrał tytu ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:16 Dwaj pijani kierowcy zatrzymani. Jeden z nich jechał na gołej feldze Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 42-letni mężczyzna zatrzymany przez namysłowskich policjantów. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17.12). Mężczyzn ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:05 Kolejny protest pracowników wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj sąd przy pl. Daszyńskiego Pracownicy sądu okręgowego przy pl. Daszyńskiego protestują i żądają podwyżek. Wczoraj podobny protest odbył się przed budynkiem sądu przy ul. Plebiscytowej. ... » więcej 2018-12-18, godz. 15:45 Opole przekazało milion złotych gminie Dąbrowa i 6 milionów gminie Dobrzeń Wielki Pomoc finansowa ma związek ze zmianą granic Opola, która choć mocno oprotestowana przez sąsiadów, stała się faktem 1 stycznia 2017 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »