Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-04, 19:43 Autor: Witold Wośtak

Bal charytatywny na rzecz fundacji DOM odbędzie się w listopadzie. Jest 600 miejsc

Konferencja prasowa przed III Balem Charytatywnym "Dom dla Serc" [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa przed III Balem Charytatywnym "Dom dla Serc" [fot. Witold Wośtak]
Nawet 600 osób może wziąć udział w III Balu Charytatywnym "Dom dla Serc" organizowanym przez Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Impreza odbędzie się 18 listopada w DomExpo.
W programie balu znalazły się m.in. gala wręczenia statuetek "Dom dla Serc", loteria fantowa, aukcje, pokazy tańca w wykonaniu par sportowych i koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół VOLARE. To półfinalista telewizyjnego show muzycznego. Dochód z balu zostanie przeznaczony na kompleksową rehabilitacje podopiecznych fundacji.

- Realizujemy kampanię "Radości małe i duże", która ma pokazać świat osób niepełnosprawnych - mówi Małgorzata Jagieluk z fundacji Dom.

- To kampania z udziałem terapeutów, którzy postanowili pokazać światu, że niepełnosprawność to nie tylko ból, cierpienie i nieszczęście, ale też ogromna ilość radości. Do tego potrzeba jednak warunków oraz pieniędzy. My jesteśmy w stanie zapewnić rehabilitację i te radości, natomiast potrzebujemy wsparcia zewnętrznego do finansowania projektu.

Mateusz Urbański, wieloletni podopieczny fundacji, przekonuje, że dzięki niej nabrał pewności siebie i dystansu do choroby. - Jestem żywym przykładem efektywności działania fundacji - podkreśla.

- Pomoc może wydawać się nieistotna i mała, ale każda forma wsparcia jest ważna dla nas wszystkich. Zależy nam na pokazaniu, że fundacja nie tylko potrzebuje pieniędzy, bo te pieniądze dają podopiecznym konkretne efekty.

Współorganizatorem balu jest TVP3 Opole, a bilet cegiełka kosztuje 180 złotych.

Radio Opole objęło to przedsięwzięcie patronatem medialnym.
Małgorzata Jagieluk
Mateusz Urbański

Wiadomości z regionu

2018-02-23, godz. 07:00 Prudnik: inwestor chce wydać 100 mln złotych na elektrownię. Mieszkańcy planują protest Przeciw uruchomieniu elektrowni, w której paliwem będzie słoma, zamierzają protestować mieszkańcy Prudnika. Ma ona powstać na bazie nieczynnej od wielu lat el ... » więcej 2018-02-23, godz. 06:50 "Dla mnie to jest tragedia. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe". Krowa-uciekinierka padła podczas załadunku do transportu ... - Krowa padła podczas załadunku do transportu - taką informację przekazał nam Błażej Jaroszyński, lekarz weterynarii z Nysy. Najprawdopodobniej zwierzę padło ... » więcej 2018-02-22, godz. 21:10 Tragiczny wypadek w Walcach. Nie żyje młody motocyklista Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Walcach, przy ul. Lipowej. Kierujący motocyklem 21-letni mężczyzna najprawdopodobniej nie zapanował nad maszyną i w ... » więcej 2018-02-22, godz. 21:00 Prawica szykuje się do wyborów samorządowych - Jesteśmy przygotowani do wzięcia odpowiedzialności za poszczególne samorządy w powiecie nyskim - mówił w Loży Radiowej Artur Kamiński, lider PiS w powiecie ... » więcej 2018-02-22, godz. 20:45 "To cud, że nie doszło jeszcze do tragedii". Mieszkańcy Murowa skarżą się na tiry pędzące przez wieś Za duży tonaż i nieodpowiednia prędkość - mieszkańcy Murowa skarżą się na przejeżdżające przez wieś tiry. Na rogatkach Murowa stoją znaki ograniczające wjazd ... » więcej 2018-02-22, godz. 19:15 Zielony most prowadzący na wyspę Bolko w Opolu będzie nosił imię Ireny Sendlerowej Zielony most łączący miasto z wyspą Bolko zyskał imię Ireny Sendlerowej. Inicjatywę dzieci z opolskiej szkoły TAK, której patronką jest właśnie Sendlerowa, je ... » więcej 2018-02-22, godz. 19:00 Nie będzie informacji o wyprawie krzyżowej przy pomniku Kazimierza I Opolskiego. Radni zdecydowali Usunięcie informacji o V wyprawie krzyżowej i zastąpienie jej tą o 800-leciu miasta nie wzbudziło większych wątpliwości radnych Opola. Chodzi o napis na tabli ... » więcej 2018-02-22, godz. 17:35 Uchwała o targowisku wycofana, ale prezydent z pomysłu nie rezygnuje. Będą rozmowy z kupcami w sprawie przenosin Radni nie będą dziś głosować w kontrowersyjnej sprawie dotyczącej targowiska Centrum. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdecydował o wycofaniu projektu uch ... » więcej 2018-02-22, godz. 17:30 To było zabójstwo! Jest wniosek o tymczasowy areszt dla mordercy z Baborowa Zdarzenie z wtorku (20.02) w Baborowie, to jednak zabójstwo, a nie nieszczęśliwy wypadek. Dziś (22.02) do prokuratury w Głubczycach doprowadzony został 65-let ... » więcej 2018-02-22, godz. 16:45 Projekt o darmowym MZK w Opolu wycofany. "Musimy dopracować ten pomysł" Uchwała klubu Razem dla Opola dotycząca darmowych przejazdów MZK dla kierowców i pasażerów wypadła z porządku obrad sesji rady miasta Opola. Wycofali ją sami ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »