Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-07, 12:45 Autor: Kacper Śnigórski

Sąd: słupem podatkowym był narkoman, a oskarżeni wyłudzili miliony z VATu

Prokurator Dominik Bagrowski [fot. Kacper Śnigórski]
Prokurator Dominik Bagrowski [fot. Kacper Śnigórski]
Opolska firma w teorii zajmowała się hurtowym obrotem paliwami, a faktycznie - zdaniem prokuratury - wyłudziła miliony z podatku VAT. Dzisiaj w opolskim sądzie ruszył proces. Śledczy zainteresowali się firmą, ponieważ nie posiadała żadnego zaplecza do prowadzenia deklarowanej działalności. Prezesem spółki okazał się narkoman z województwa śląskiego.
Prokuratura oskarżyła Krzysztofa W. i Dagmarę W. o udział w grupie przestępczej, wystawianie fałszywych faktury czy pranie brudnych pieniędzy.

- Z wyjaśnień już skazanego prezesa - słupa wynikało, że nie do końca wiedział, co działo się w jego firmie - mówił w uzasadnieniu aktu oskarżenia prokurator Dominik Bagrowski.

- Jego rola ograniczała się przede wszystkim do podpisywania wielu dokumentów. Otrzymywał stosunkowo niewielkie pieniądze, jeżeli mówimy o obrocie firmy znacznie przekraczającym 100 milionów złotych. Ubierał kupiony mu garnitur. Był narkomanem. Był już karany - dodał prokurator Bagrowski.

Pozostali oskarżeni w tej sprawie mają odrębne procesy. Ten toczy się przed Sądem Okręgowym w Opolu.

Wiadomości z regionu

2021-03-02, godz. 08:45 Uczczono pamięć partyzantów zamordowanych na polanie Hubertus Śląscy i opolscy samorządowcy, parlamentarzyyści oraz członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty i zapalili znicze na Polanie Śmierci… » więcej 2021-03-02, godz. 08:15 Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Ganie wrócili do zajęć stacjonarnych, ale w małych grupach i reżimie Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie wznowił działalność stacjonarną. » więcej 2021-03-02, godz. 07:00 USK przesuwa terminy szczepień przeciw COVID-19 drugą dawką Pfizera. Powodem są opóźnienia w dostawach Z powodu opóźnień w dostawach szczepionek zmieniają się terminy szczepień drugą dawką. Problem jest m.in. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, gdzie każdego… » więcej 2021-03-01, godz. 20:45 Raport dnia: ponad połowę mniej zakażeń koronawirusem niż wczoraj. Spada także liczba zgonów 84 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i zero przypadków śmiertelnych zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo… » więcej 2021-03-01, godz. 20:15 Straż graniczna pilnuje przestrzegania nowych obostrzeń. 235 osób bez odpowiednich zaświadczeń Funkcjonariusze Straży Granicznej w Opolu kontrolowali w trakcie weekendu przestrzeganie nowych obostrzeń przy wjeździe z Czech i Słowacji. » więcej 2021-03-01, godz. 19:12 Grypa ptaków w Piątkowicach. Zakażony był łabędź Przypadek grypy ptaków potwierdzili specjaliści z Puław u łabędzia odłowionego na jazie w okolicach elektrowni w Piątkowicach w gminie Łambinowice. » więcej 2021-03-01, godz. 19:02 Wojewódzkie obchody 1 marca w Opolu. Władze regionu i miasta oddały cześć żołnierzom wyklętym [ZDJĘCIA] Przedstawiciele władzy rządowej w regionie, opolskiego ratusza, Instytutu Pamięci Narodowej oraz 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczcili pamięć o bohaterach… » więcej 2021-03-01, godz. 19:00 Finał kontroli NFZ w szpitalach w Nysie i Krapkowicach. Czy tamtejsi samorządowcy mieli prawo do szczepienia w grupie… Zakończyły się kontrole Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzone w nyskim i krapkowickim szpitalu. Postępowania wszczęto po tym, gdy pojawiły się wątpliwości… » więcej 2021-03-01, godz. 18:45 Na pace rusztowania, na wadze... prawie dwa razy więcej, niż pozwalają przepisy Prawie dwa razy więcej niż powinien ważył bus zatrzymany przez mundurowych Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Autem transportowane były metalowe… » więcej 2021-03-01, godz. 18:15 Najpierw za głośno imprezował, potem za schodami próbował się ukryć przed policją Policjanci ze Strzelec Opolskich zostali wezwani do jednego z mieszkań, z którego miały dobiegać niepokojące hałasy. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »