Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 18:54 Autor: Maciej Stępień

Maczetą ranił konkubinę. Został zatrzymany przez antyterrorystów

Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Brzegu. W jednym z bloków przy ulicy Westerplatte zabarykadował się mężczyzna, który wcześniej maczetą obciął palca swojej konkubinie. W mieszkaniu przebywała również dwójka małych dzieci. Rannej kobiecie w pewnym momencie udało się wydostać z lokalu. Na miejscu pojawili się policjanci, strażacy i pogotowie. 25-latek zabarykadował się we własnym mieszkaniu i groził, że skoczy z czwartego piętra. Agresywnego napastnika zatrzymali dopiero funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Opolu.
- 25-latka ujęto dopiero po trzech godzinach rozmów i negocjacji – relacjonuje Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

- Pomimo rozmów z negocjatorami mężczyzna nie podjął żadnej współpracy. Wtedy antyterroryści rozpoczęli swoje działania i weszli do mieszkania przez okno. Napastnika obezwładnili natychmiast. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Musi się teraz liczyć z zarzutami dotyczącymi naruszenia czynności ciała. Grozi mu do 5 lat więzienia – podkreśla Kaszuba.

Mężczyzna dziś (17.07) zostanie doprowadzony do sądu. Brzeska prokuratura ma wnioskować o tymczasowy trzymiesięczny areszt. 25-latek odpowie również za zniszczenie mienia i znieważenie funkcjonariuszy.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2017-11-19, godz. 21:28 Wytańczyli, wyśpiewali, wyrecytowali. Znamy laureatów nyskiej "Senioriady" W Nysie zakończył się IV Wojewódzki Przegląd Twórczości Amatorskiej Seniorów „Senioriada”. W konkursie wzięło udział ponad 350 seniorów z całej Opolszczyzny, ... » więcej 2017-11-19, godz. 20:15 Niewybuchy pod Łambinowicami. Poszukiwacze z IPN czekają na saperów Na pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej trafiła ekipa poszukująca szczątków żołnierzy z oddziału Henryka Flamego pseudonim Bartek, która w Dworzys ... » więcej 2017-11-19, godz. 19:46 "Zupa w Opolu" w Światowy Dzień Ubogich Skrzyknęli się poprzez media społecznościowe i postanowili pomóc potrzebującym. Akcją 'Zupa w Opolu' młodzi mieszkańcy miasta postanowili włączyć się w I Świa ... » więcej 2017-11-19, godz. 18:30 Wolontariusze opolskiej Fundacji Krakoffska 36 walczą o swój lokal. Do ratusza wysyłają petycję Społecznicy fundacji Krakoffska 36 apelują do władz Opola o zachowanie budynku, w którym mieści się ich siedziba. Budynek wkrótce czeka rozbiórka. To pokłosie ... » więcej 2017-11-19, godz. 17:51 2 lata od ogłoszenia decyzji o powiększeniu Opola. Protest przeciwników Przedstawiciele podopolskich gmin manifestowali na placu Wolności swoje niezadowolenie z powiększenia Opola kosztem sąsiadujących z nim sołectw. » więcej 2017-11-19, godz. 17:32 Głosowanie nad unijną rezolucją napominającą Polskę - tematem burzliwej Niedzielnej Loży Radiowej Oskarżanie Polski w europarlamencie o sprzyjanie faszyzującym ruchom i dławienie demokracji - to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Rozmowę rozpoczęła Danuta Ja ... » więcej 2017-11-19, godz. 16:47 Klub Kibica ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma już 20 lat ! Klub Kibica ZAKSY Kędzierzyn-Koźle obchodził wczoraj (18.11) oficjalnie dwudziestolecie swojej działalności. » więcej 2017-11-19, godz. 16:30 Psie piękności zjechały do Zakrzowa [GALERIA] 680 czworonogów 120 ras prezentowało się dzisiaj w Zakrzowie, gdzie odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Sędziowie oceniali wielkie dogi angielskie i mal ... » więcej 2017-11-19, godz. 15:15 Prudnik: Jest zainteresowanie ekologią, gmina zwiększy pulę na dofinansowanie wymiany pieców W sezonie grzewczym pogarsza się jakość powietrza także w Prudniku. Walcząc ze smogiem gmina dofinansowuje ekologiczne piece, aby redukować niską emisję zanie ... » więcej 2017-11-19, godz. 14:10 Nowe zajęcia z samoobrony dla kobiet w Opolu i Brzegu. Duże zainteresowanie projektem MON Od 2 grudnia w Opolu i Brzegu rozpoczynają się zajęcia z samoobrony dla kobiet. Przygotowany przez MON projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »