Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 18:54 Autor: Maciej Stępień

Maczetą ranił konkubinę. Został zatrzymany przez antyterrorystów

Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Brzegu. W jednym z bloków przy ulicy Westerplatte zabarykadował się mężczyzna, który wcześniej maczetą obciął palca swojej konkubinie. W mieszkaniu przebywała również dwójka małych dzieci. Rannej kobiecie w pewnym momencie udało się wydostać z lokalu. Na miejscu pojawili się policjanci, strażacy i pogotowie. 25-latek zabarykadował się we własnym mieszkaniu i groził, że skoczy z czwartego piętra. Agresywnego napastnika zatrzymali dopiero funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Opolu.
- 25-latka ujęto dopiero po trzech godzinach rozmów i negocjacji – relacjonuje Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

- Pomimo rozmów z negocjatorami mężczyzna nie podjął żadnej współpracy. Wtedy antyterroryści rozpoczęli swoje działania i weszli do mieszkania przez okno. Napastnika obezwładnili natychmiast. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Musi się teraz liczyć z zarzutami dotyczącymi naruszenia czynności ciała. Grozi mu do 5 lat więzienia – podkreśla Kaszuba.

Mężczyzna dziś (17.07) zostanie doprowadzony do sądu. Brzeska prokuratura ma wnioskować o tymczasowy trzymiesięczny areszt. 25-latek odpowie również za zniszczenie mienia i znieważenie funkcjonariuszy.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-02-19, godz. 22:20 Radni dzielnicy Śródmieście nie chcą zamknięcia targowiska "Centrum" i zamiany gruntów Podczas sesji rady dzielnicy Śródmieście radni negatywnie zaopiniowali projekt uchwały, która dotyczy zamiany gruntów w centrum miasta, na teren położony w Op ... » więcej 2018-02-19, godz. 20:20 Zmienią napis na pomniku opolskiego księcia? Na tablicy przy pomniku Kazimierza I Opolskiego nie będzie zdania o tym, że był uczestnikiem piątej wyprawy krzyżowej. Urząd Miasta Opola zdecydował o zastąpi ... » więcej 2018-02-19, godz. 19:30 Są pieniądze dla niepełnosprawnych Niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego po raz kolejny będą mogli uzyskać dofinansowanie do likwidacji barier. I nie chodzi tu tylko o b ... » więcej 2018-02-19, godz. 18:30 Poprawi się skuteczność i efektywność pracy głuchołaskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pojawi się nowy model organizacyjny, który rozdzieli zadania administracyjne od pracy socjalnej. Dzięki temu pracownicy będą mieli więcej czasu dla rodzin i o ... » więcej 2018-02-19, godz. 18:20 Dezerterka odnaleziona po raz kolejny. Czy uda się schwytać krowę? Nyska krowa dezerterka namierzona. Zwierzę zostało zlokalizowane w bukowskim zagajniku nieopodal jeziora dzięki użyciu drona lokalnego fotografa. » więcej 2018-02-19, godz. 17:30 Pomagają rodzinom chorych na Alzheimera i demencję Rodziny osób dotkniętych chorobą Alzheimera lub demencją starczą mogą liczyć na pomoc pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich. Placó ... » więcej 2018-02-19, godz. 17:00 Nyska prokuratura interweniuje w sprawie dziewczynki, która wyrokiem sądu ma wrócić do Włoch Nyska prokuratura złożyła apelację w sprawie 7-latki, która na mocy Konwencji Haskiej ma wrócić do Włoch. Pismo zostało złożone w Sądzie Okręgowym w Opolu. » więcej 2018-02-19, godz. 16:30 Pijani kierowcy dali o sobie znać w powiecie krapkowickim. Jedna osoba nie żyje Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla pijanego kierowcy, który w sobotę (17.02) śmiertelnie potrącił 83-letniego rowerzystę w Krapkowicach. » więcej 2018-02-19, godz. 15:30 Koniec ślizgania na stawku. MOSiR zamyka lodowisko Opolskie lodowisko na Stawku Barlickiego już zamknięte. Umowa z właścicielem tafli zakończyła się. Istniała opcja przedłużenia jednak Miejski Ośrodek Sportu i ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:20 Burmistrz Brzegu zapewnia, że uszanuje wynik ewentualnego referendum w sprawie budowy zakładu karnego w mieście - Uszanujemy wynik referendum - zapewnił w Loży Radiowej burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Przeciwnicy budowy w Brzegu nowego zakładu karnego dążą do zorganizow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »