Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 18:54 Autor: Maciej Stępień

Maczetą ranił konkubinę. Został zatrzymany przez antyterrorystów

Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Antyterroryści obezwładniają napastnika w Brzegu [fot. KPP Brzeg]
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Brzegu. W jednym z bloków przy ulicy Westerplatte zabarykadował się mężczyzna, który wcześniej maczetą obciął palca swojej konkubinie. W mieszkaniu przebywała również dwójka małych dzieci. Rannej kobiecie w pewnym momencie udało się wydostać z lokalu. Na miejscu pojawili się policjanci, strażacy i pogotowie. 25-latek zabarykadował się we własnym mieszkaniu i groził, że skoczy z czwartego piętra. Agresywnego napastnika zatrzymali dopiero funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Opolu.
- 25-latka ujęto dopiero po trzech godzinach rozmów i negocjacji – relacjonuje Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

- Pomimo rozmów z negocjatorami mężczyzna nie podjął żadnej współpracy. Wtedy antyterroryści rozpoczęli swoje działania i weszli do mieszkania przez okno. Napastnika obezwładnili natychmiast. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Musi się teraz liczyć z zarzutami dotyczącymi naruszenia czynności ciała. Grozi mu do 5 lat więzienia – podkreśla Kaszuba.

Mężczyzna dziś (17.07) zostanie doprowadzony do sądu. Brzeska prokuratura ma wnioskować o tymczasowy trzymiesięczny areszt. 25-latek odpowie również za zniszczenie mienia i znieważenie funkcjonariuszy.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-06-23, godz. 11:00 Siła wolontariatu. "Dzieci wkładają dużo serca w swoją pracę" - Motywuje ich ranga akcji, przynależność do grupy i fajne rzeczy, które towarzyszą naszym przedsięwzięciom - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ... » więcej 2018-06-23, godz. 06:45 Szef rządu uczcił pamięć walczących o niepodległość i podsumował opolską wizytę [FILM, ZDJĘCIA] - To była bardzo owocna wizyta - stwierdził na koniec pobytu w Opolu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z opolanami w Centrum Wystawienniczo-K ... » więcej 2018-06-22, godz. 20:30 Prudnik: organizują prozdrowotną imprezę z możliwością przebadania się bez kolejek Badania i konsultacje lekarskie oraz nauka udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre z punktów programu „Prudnickiego Dnia Zdrowia”. Sobotnia impreza ma c ... » więcej 2018-06-22, godz. 20:15 Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z mieszkańcami Opola. Mówił o planach rządu i odpowiadał na pytania [FILM, DUŻO Z ... Spotkanie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbyło się w ramach akcji „Polska jest Jedna”. Na spotkaniu pojawiło się kilka transparentów, m.in. podziękowan ... » więcej 2018-06-22, godz. 19:30 Kolejny polityk PiS z wizytą na Opolszczyźnie Kolejna wizyta w ramach akcji 'Polska jest jedna'. » więcej 2018-06-22, godz. 18:20 Nagrali, jak ktoś podrzuca ich psom karmę. Czy w środku była trutka? To będzie sprawdzane Jerzy Anioł z Dziewkowic pod Strzelcami Opolskimi wraz z synem Michałem hoduje rasowe szpice. Jakiś czas temu psy nagle zachorowały - leżały półprzytomne przy ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:15 Zatrzymali sygnalizację świetlną, żeby... rywalizować w konkursie 11 policjantów z całego województwa wzięło udział w finale XXI edycji konkursu Policjant Roku Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze musieli wykazać się m.in. umiej ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:15 Premier Mateusz Morawiecki jest już w Opolu. Na początek spotkanie w CWK Szef rządu przyjechał do Opola w ramach akcji 'Polska jest jedna'. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. » więcej 2018-06-22, godz. 18:10 Prudnik: seniorzy rozpoczęli swoje doroczne święto Seniorzy objęli we władanie Prudnik. Symboliczne klucze do miasta przekazał im burmistrz. Tym samym rozpoczęły się drugie Prudnickie Senioralia. Przez trzy dn ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:00 Integracja, różańce i uliczny teatr. Boży Weekend w Opolu Opolskie rodziny pokazują, że miejska przestrzeń może być miejscem spotkań i integracji. W Opolu trwa Boży Weekend. To okazja także do spowiedzi i rozmów z ks ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »