Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 13:00 Autor: Daria Placek

Opole: tablice z informacją o stanie powietrza pojawią się na przystankach. To ukłon w stronę seniorów

Tablice informujące o stanie powietrza w Opolu pojawią się na przystankach MZK [fot. Daria Placek]
Tablice informujące o stanie powietrza w Opolu pojawią się na przystankach MZK [fot. Daria Placek]
- Seniorzy chcą bronić się przed smogiem, ale na razie nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jaki jest stan powietrza w stolicy regionu - podkreśla Anna Sułek, emerytka współpracująca z Opolskim Alarmem Smogowym. Przypomnijmy, miasto uruchomiło stronę internetową oraz aplikację, które umożliwiają kontrolę jakości powietrza w Opolu, ale jak tłumaczy seniorka, starsze osoby mają problem z odszukaniem informacji w internecie. - Taki system powinien być ogólnodostępny - dodaje.
- Chodzi mi o mieszkańców "60 plus" i więcej, ponieważ dalej są wykluczeni elektronicznie i nie każdy starszy człowiek jest w stanie odebrać telefon, a co dopiero skorzystać z komputera i poszukać informacji na temat skażenia powietrza. W naszym mieście nie ma takiego systemu zawiadamiania o wysokości skażenia. Ludzie wychodzą i sobie szkodzą - wyjaśnia.

Anna Sułek sugeruje, że rozwiązaniem mogłyby być tablice umieszczone przy jezdni, na których byłyby wyświetlane informacje. Dariusz Król z wydziału prasowego ratusza zapowiada, że te pojawią w mieście.

- Przypomnę, że jesteśmy w trakcie opracowywania Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym na terenie Opola - taką nosi to nazwę. W momencie, kiedy zostanie on wdrożony, informacje na temat zanieczyszczenia powietrza znajdą się na wszystkich przystankach MZK i to będzie zadośćuczynienie próśb seniorów - tłumaczy.

To duży projekt, którego realizacja zakończy się w grudniu 2019 roku.
Anna Sułek
Dariusz Król

Wiadomości z regionu

2017-11-19, godz. 21:28 Wytańczyli, wyśpiewali, wyrecytowali. Znamy laureatów nyskiej "Senioriady" W Nysie zakończył się IV Wojewódzki Przegląd Twórczości Amatorskiej Seniorów „Senioriada”. W konkursie wzięło udział ponad 350 seniorów z całej Opolszczyzny, ... » więcej 2017-11-19, godz. 20:15 Niewybuchy pod Łambinowicami. Poszukiwacze z IPN czekają na saperów Na pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej trafiła ekipa poszukująca szczątków żołnierzy z oddziału Henryka Flamego pseudonim Bartek, która w Dworzys ... » więcej 2017-11-19, godz. 19:46 "Zupa w Opolu" w Światowy Dzień Ubogich Skrzyknęli się poprzez media społecznościowe i postanowili pomóc potrzebującym. Akcją 'Zupa w Opolu' młodzi mieszkańcy miasta postanowili włączyć się w I Świa ... » więcej 2017-11-19, godz. 18:30 Wolontariusze opolskiej Fundacji Krakoffska 36 walczą o swój lokal. Do ratusza wysyłają petycję Społecznicy fundacji Krakoffska 36 apelują do władz Opola o zachowanie budynku, w którym mieści się ich siedziba. Budynek wkrótce czeka rozbiórka. To pokłosie ... » więcej 2017-11-19, godz. 17:51 2 lata od ogłoszenia decyzji o powiększeniu Opola. Protest przeciwników Przedstawiciele podopolskich gmin manifestowali na placu Wolności swoje niezadowolenie z powiększenia Opola kosztem sąsiadujących z nim sołectw. » więcej 2017-11-19, godz. 17:32 Głosowanie nad unijną rezolucją napominającą Polskę - tematem burzliwej Niedzielnej Loży Radiowej Oskarżanie Polski w europarlamencie o sprzyjanie faszyzującym ruchom i dławienie demokracji - to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Rozmowę rozpoczęła Danuta Ja ... » więcej 2017-11-19, godz. 16:47 Klub Kibica ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma już 20 lat ! Klub Kibica ZAKSY Kędzierzyn-Koźle obchodził wczoraj (18.11) oficjalnie dwudziestolecie swojej działalności. » więcej 2017-11-19, godz. 16:30 Psie piękności zjechały do Zakrzowa [GALERIA] 680 czworonogów 120 ras prezentowało się dzisiaj w Zakrzowie, gdzie odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Sędziowie oceniali wielkie dogi angielskie i mal ... » więcej 2017-11-19, godz. 15:15 Prudnik: Jest zainteresowanie ekologią, gmina zwiększy pulę na dofinansowanie wymiany pieców W sezonie grzewczym pogarsza się jakość powietrza także w Prudniku. Walcząc ze smogiem gmina dofinansowuje ekologiczne piece, aby redukować niską emisję zanie ... » więcej 2017-11-19, godz. 14:10 Nowe zajęcia z samoobrony dla kobiet w Opolu i Brzegu. Duże zainteresowanie projektem MON Od 2 grudnia w Opolu i Brzegu rozpoczynają się zajęcia z samoobrony dla kobiet. Przygotowany przez MON projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »