Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 13:00 Autor: Daria Placek

Opole: tablice z informacją o stanie powietrza pojawią się na przystankach. To ukłon w stronę seniorów

Tablice informujące o stanie powietrza w Opolu pojawią się na przystankach MZK [fot. Daria Placek]
Tablice informujące o stanie powietrza w Opolu pojawią się na przystankach MZK [fot. Daria Placek]
- Seniorzy chcą bronić się przed smogiem, ale na razie nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jaki jest stan powietrza w stolicy regionu - podkreśla Anna Sułek, emerytka współpracująca z Opolskim Alarmem Smogowym. Przypomnijmy, miasto uruchomiło stronę internetową oraz aplikację, które umożliwiają kontrolę jakości powietrza w Opolu, ale jak tłumaczy seniorka, starsze osoby mają problem z odszukaniem informacji w internecie. - Taki system powinien być ogólnodostępny - dodaje.
- Chodzi mi o mieszkańców "60 plus" i więcej, ponieważ dalej są wykluczeni elektronicznie i nie każdy starszy człowiek jest w stanie odebrać telefon, a co dopiero skorzystać z komputera i poszukać informacji na temat skażenia powietrza. W naszym mieście nie ma takiego systemu zawiadamiania o wysokości skażenia. Ludzie wychodzą i sobie szkodzą - wyjaśnia.

Anna Sułek sugeruje, że rozwiązaniem mogłyby być tablice umieszczone przy jezdni, na których byłyby wyświetlane informacje. Dariusz Król z wydziału prasowego ratusza zapowiada, że te pojawią w mieście.

- Przypomnę, że jesteśmy w trakcie opracowywania Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym na terenie Opola - taką nosi to nazwę. W momencie, kiedy zostanie on wdrożony, informacje na temat zanieczyszczenia powietrza znajdą się na wszystkich przystankach MZK i to będzie zadośćuczynienie próśb seniorów - tłumaczy.

To duży projekt, którego realizacja zakończy się w grudniu 2019 roku.
Anna Sułek
Dariusz Król

Wiadomości z regionu

2018-06-17, godz. 23:00 Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia działa od 25 lat. Tysiące osób skorzystało z jej pomocy 25-lecie obchodziła dzisiaj (17.06) Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia. Po uroczystej mszy świętej w kościele seminaryjno-akademickim zaprezentowano dorobek f ... » więcej 2018-06-17, godz. 21:13 Piknik nad Odrą w Opolu cieszył się dużą popularnością. Przyciągnęły zróżnicowane atrakcje Zakończył się 8. Rodzinny Piknik nad Odrą w Opolu. W Parku Nadodrzańskim od 13:00 do 19:00 dzieci, młodzież oraz dorośli mogli skorzystać z wielu atrakcji. » więcej 2018-06-17, godz. 19:44 Wypadek na A4. Lądował tam śmigłowiec LPR wezwany do poszkodowanych w wypadku Na opolskim odcinku autostrady A4 są utrudnienia w ruchu po wypadku drogowym, do jakiego doszło na 238 km w stronę Katowic. Na wysokości Prószkowa między węzł ... » więcej 2018-06-17, godz. 18:34 65 pływadeł spłynęło Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla 65 załóg z Polski, Czech i Niemiec, kilkadziesiąt kolorowych jednostek pływających dotarło dzisiaj do Kędzierzyna-Koźla, gdzie na przystani Szkwał zakończono ... » więcej 2018-06-17, godz. 16:00 Poseł Czerwińska odwiedziła Niemodlin i Gogolin. "Spotkałam tu patriotów" [FILM, ZDJĘCIA] O mieszkania, edukację i służbę zdrowia mieszkańcy Niemodlina pytali dziś Anitę Czerwińską. Poseł PiS wraz z szefową partii w regionie Katarzyną Czocharą i lo ... » więcej 2018-06-17, godz. 14:30 Głuchołazy: program rządu i PiS szansą także dla tej przygranicznej gminy O problemy związane z funkcjonowaniem samorządów lokalnych, służby zdrowia i szkolnictwa pytano w Głuchołazach Anitę Czerwińską, posłankę Prawa i Sprawiedliwo ... » więcej 2018-06-17, godz. 12:00 Rozpoczęła się rekrutacja na studia w PWSZ w Nysie 12 kierunków i ponad 20 specjalności - rozpoczęła się rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Do wybo ... » więcej 2018-06-17, godz. 11:00 Mundial to wielkie święto dla kibiców piłki nożnej - uważa ksiądz Jerzy Kostorz, duszpasterz opolskich sportowców - Sport jest ważny w naszym życiu. Mundial to wielkie święto dla kibiców piłki nożnej - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ksiądz Jerzy Kostorz, d ... » więcej 2018-06-17, godz. 11:00 Grupa z Kolonowskiego jest coraz bliżej lotu do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. W sobotę piknikowało całe miasto 'Z nadzieją do Panamy' to tytuł wczorajszego (16.06) festynu parafialnego w Kolonowskiem. Pod dachem miejscowej hali targowej można było biesiadować z ciastem ... » więcej 2018-06-17, godz. 10:51 A4: utrudnienia na nitce na Katowice na wysokości Góry Św Anny Mamy duże utrudnienia na autostradzie A4 w kierunku na Katowice w okolicach Góry Świętej Anny. Jak informuje dyżurny komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »