Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 13:00 Autor: Daria Placek

Opole: tablice z informacją o stanie powietrza pojawią się na przystankach. To ukłon w stronę seniorów

Tablice informujące o stanie powietrza w Opolu pojawią się na przystankach MZK [fot. Daria Placek]
Tablice informujące o stanie powietrza w Opolu pojawią się na przystankach MZK [fot. Daria Placek]
- Seniorzy chcą bronić się przed smogiem, ale na razie nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jaki jest stan powietrza w stolicy regionu - podkreśla Anna Sułek, emerytka współpracująca z Opolskim Alarmem Smogowym. Przypomnijmy, miasto uruchomiło stronę internetową oraz aplikację, które umożliwiają kontrolę jakości powietrza w Opolu, ale jak tłumaczy seniorka, starsze osoby mają problem z odszukaniem informacji w internecie. - Taki system powinien być ogólnodostępny - dodaje.
- Chodzi mi o mieszkańców "60 plus" i więcej, ponieważ dalej są wykluczeni elektronicznie i nie każdy starszy człowiek jest w stanie odebrać telefon, a co dopiero skorzystać z komputera i poszukać informacji na temat skażenia powietrza. W naszym mieście nie ma takiego systemu zawiadamiania o wysokości skażenia. Ludzie wychodzą i sobie szkodzą - wyjaśnia.

Anna Sułek sugeruje, że rozwiązaniem mogłyby być tablice umieszczone przy jezdni, na których byłyby wyświetlane informacje. Dariusz Król z wydziału prasowego ratusza zapowiada, że te pojawią w mieście.

- Przypomnę, że jesteśmy w trakcie opracowywania Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym na terenie Opola - taką nosi to nazwę. W momencie, kiedy zostanie on wdrożony, informacje na temat zanieczyszczenia powietrza znajdą się na wszystkich przystankach MZK i to będzie zadośćuczynienie próśb seniorów - tłumaczy.

To duży projekt, którego realizacja zakończy się w grudniu 2019 roku.
Anna Sułek
Dariusz Król

Wiadomości z regionu

2017-09-20, godz. 20:45 Takiego zasilenia biblioteki nie było od lat. Rośnie księgozbiór w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Prudniku Księgozbiór rozwijający zainteresowania młodzieży pozyskał Zespół Szkół Ogólnokształcących w Prudniku. 15 tysięcy złotych na zrealizowanie tego projektu placó ... » więcej 2017-09-20, godz. 19:30 Kampania wystartowała? Deklaracja Opolska podpisana Połączyli siły, by - jak twierdzą, sprzeciwić się działaniom rządu. Deklarację opolską podpisali przedstawiciele opozycji, lokalni politycy różnych frakcji or ... » więcej 2017-09-20, godz. 19:15 Oskarżył policjanta o uderzenie w twarz. Trwa postępowanie dyscyplinarne Trwa postępowanie dyscyplinarne wobec krapkowickiego policjanta, który w połowie czerwca miał uderzyć zatrzymanego. » więcej 2017-09-20, godz. 18:45 Krapkowicki "zamek" kształci od 70 lat. Bogaty program jubileuszu 70-lecie działalności obchodzi krapkowicki Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich. » więcej 2017-09-20, godz. 18:32 Nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Śląski kierowca usłyszał zarzut Wracamy do tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się w nocy z niedzieli na poniedziałek w okolicach Lewina Brzeskiego. Na drodze wjazdowej do miejscowości zna ... » więcej 2017-09-20, godz. 18:14 PiS szykuje brzeską drużynę do przyszłorocznych wyborów samorządowych Dziś w brzeskim ratuszu poseł Bartłomiej Stawiarski, przewodniczący Wojewódzkiego Samorządowego Zespołu Prawa i Sprawiedliwości przedstawił lokalnych koordyna ... » więcej 2017-09-20, godz. 18:10 Zmiany w uchwale antysmogowej. Ekolodzy protestują Zarząd województwa wprowadził zmiany w projekcie uchwały antysmogowej. Usunięto zapisy dotyczące nakazu wymiany pieców nie spełniających najwyższych europejsk ... » więcej 2017-09-20, godz. 17:43 Dachowanie na A4 Na opolskim odcinku autostrady A4 doszło do wypadku z udziałem dwóch aut. Jak wynika informacji przekazanych przez drogowców na wysokości Krapkowic samochód o ... » więcej 2017-09-20, godz. 16:45 Prezydent Opola nie będzie mieć doradcy ds. akademickich. "Bartłomiej Machnik zrezygnował" Bartłomiej Machnik nie będzie już doradcą ds. współpracy z uczelniami wyższymi - poinformował na naszej antenie prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. » więcej 2017-09-20, godz. 16:12 Pogotowie lekcyjne w nyskim OPS szuka korepetytorów. Matematyka, polski, angielski i nie tylko Wolontariusze-korepetytorzy mile widziani. Nyski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje osób chętnych do współpracy z tamtejszą świetlicą socjalną, w której dzie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »