Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 13:00 Autor: Daria Placek

Opole: tablice z informacją o stanie powietrza pojawią się na przystankach. To ukłon w stronę seniorów

Tablice informujące o stanie powietrza w Opolu pojawią się na przystankach MZK [fot. Daria Placek]
Tablice informujące o stanie powietrza w Opolu pojawią się na przystankach MZK [fot. Daria Placek]
- Seniorzy chcą bronić się przed smogiem, ale na razie nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jaki jest stan powietrza w stolicy regionu - podkreśla Anna Sułek, emerytka współpracująca z Opolskim Alarmem Smogowym. Przypomnijmy, miasto uruchomiło stronę internetową oraz aplikację, które umożliwiają kontrolę jakości powietrza w Opolu, ale jak tłumaczy seniorka, starsze osoby mają problem z odszukaniem informacji w internecie. - Taki system powinien być ogólnodostępny - dodaje.
- Chodzi mi o mieszkańców "60 plus" i więcej, ponieważ dalej są wykluczeni elektronicznie i nie każdy starszy człowiek jest w stanie odebrać telefon, a co dopiero skorzystać z komputera i poszukać informacji na temat skażenia powietrza. W naszym mieście nie ma takiego systemu zawiadamiania o wysokości skażenia. Ludzie wychodzą i sobie szkodzą - wyjaśnia.

Anna Sułek sugeruje, że rozwiązaniem mogłyby być tablice umieszczone przy jezdni, na których byłyby wyświetlane informacje. Dariusz Król z wydziału prasowego ratusza zapowiada, że te pojawią w mieście.

- Przypomnę, że jesteśmy w trakcie opracowywania Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym na terenie Opola - taką nosi to nazwę. W momencie, kiedy zostanie on wdrożony, informacje na temat zanieczyszczenia powietrza znajdą się na wszystkich przystankach MZK i to będzie zadośćuczynienie próśb seniorów - tłumaczy.

To duży projekt, którego realizacja zakończy się w grudniu 2019 roku.
Anna Sułek
Dariusz Król

Wiadomości z regionu

2018-02-19, godz. 22:20 Radni dzielnicy Śródmieście nie chcą zamknięcia targowiska "Centrum" i zamiany gruntów Podczas sesji rady dzielnicy Śródmieście radni negatywnie zaopiniowali projekt uchwały, która dotyczy zamiany gruntów w centrum miasta, na teren położony w Op ... » więcej 2018-02-19, godz. 20:20 Zmienią napis na pomniku opolskiego księcia? Na tablicy przy pomniku Kazimierza I Opolskiego nie będzie zdania o tym, że był uczestnikiem piątej wyprawy krzyżowej. Urząd Miasta Opola zdecydował o zastąpi ... » więcej 2018-02-19, godz. 19:30 Są pieniądze dla niepełnosprawnych Niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego po raz kolejny będą mogli uzyskać dofinansowanie do likwidacji barier. I nie chodzi tu tylko o b ... » więcej 2018-02-19, godz. 18:30 Poprawi się skuteczność i efektywność pracy głuchołaskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pojawi się nowy model organizacyjny, który rozdzieli zadania administracyjne od pracy socjalnej. Dzięki temu pracownicy będą mieli więcej czasu dla rodzin i o ... » więcej 2018-02-19, godz. 18:20 Dezerterka odnaleziona po raz kolejny. Czy uda się schwytać krowę? Nyska krowa dezerterka namierzona. Zwierzę zostało zlokalizowane w bukowskim zagajniku nieopodal jeziora dzięki użyciu drona lokalnego fotografa. » więcej 2018-02-19, godz. 17:30 Pomagają rodzinom chorych na Alzheimera i demencję Rodziny osób dotkniętych chorobą Alzheimera lub demencją starczą mogą liczyć na pomoc pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich. Placó ... » więcej 2018-02-19, godz. 17:00 Nyska prokuratura interweniuje w sprawie dziewczynki, która wyrokiem sądu ma wrócić do Włoch Nyska prokuratura złożyła apelację w sprawie 7-latki, która na mocy Konwencji Haskiej ma wrócić do Włoch. Pismo zostało złożone w Sądzie Okręgowym w Opolu. » więcej 2018-02-19, godz. 16:30 Pijani kierowcy dali o sobie znać w powiecie krapkowickim. Jedna osoba nie żyje Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla pijanego kierowcy, który w sobotę (17.02) śmiertelnie potrącił 83-letniego rowerzystę w Krapkowicach. » więcej 2018-02-19, godz. 15:30 Koniec ślizgania na stawku. MOSiR zamyka lodowisko Opolskie lodowisko na Stawku Barlickiego już zamknięte. Umowa z właścicielem tafli zakończyła się. Istniała opcja przedłużenia jednak Miejski Ośrodek Sportu i ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:20 Burmistrz Brzegu zapewnia, że uszanuje wynik ewentualnego referendum w sprawie budowy zakładu karnego w mieście - Uszanujemy wynik referendum - zapewnił w Loży Radiowej burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Przeciwnicy budowy w Brzegu nowego zakładu karnego dążą do zorganizow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »