Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-01, 09:00 Autor: Katarzyna Doros

Mistrzowie piły zjechali do Bobrowej. Ruszają zawody drwali

XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Drwali Bobrowa 2016 [fot.Agnieszka Pilarska]
XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Drwali Bobrowa 2016 [fot.Agnieszka Pilarska]
Zawody Drwali w Bobrowej
Zawody Drwali w Bobrowej
W Bobrowej rozpoczynają się XVIII Międzynarodowe Zawody Drwali. Uczestniczą w nich reprezentacje z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji i Francji. To największa tego typu impreza w Europie i jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski Drwali.
W programie dwudniowych zmagań m.in. - ścinka i obalanie drzew na cel, niezwykły pokaz szybkiego rzeźbienia w drewnie, konkursy i inne atrakcje, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Przedstawienie niezwykłych umiejętności drwali to nie jedyny cel zawodów. - Ważne jest także promowanie bezpiecznego wykonywania pracy - mówi Tomasz Krzemienowski, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu. PIP patronuje zawodom.

- Zawsze przed zawodami odbywa się szkolenie, gdzie nasz inspektor mówi jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać. Choć zdajemy sobie sprawę, że to zawody sportowe i tutaj wszystkich zasad BHP przestrzegać się tak do końca nie da, bo niektórych czynności i konkurencji wykonać by się nie dało. Robione jest to naprawdę na wysokim poziomie także w zakresie bezpieczeństwa na tyle, na ile jest to możliwe - dodaje Krzemienowski.

Przez dwa dni inspektorzy PIP będą udzielać porad prawnych z zakresu bezpieczeństwa pracy. Poprowadzą również szkolenia dla młodzieży, która latem podejmuje pierwszą pracę.

Radio Opole, które zawody objęło patronatem medialnym, będzie na miejscu. Dziś (01.07) po południu - z Bobrowej nadajemy program "Tak to działa". W niedzielę - "Mamy weekend" od 7 do 11. Audycje poprowadzi Paweł Konieczny.
Tomasz Krzemienowski

Wiadomości z regionu

2022-10-04, godz. 15:12 Na powitanie radość "stacjonarna", ale zima będzie hybrydowa. Nowy rok akademicki na UO [ZDJĘCIA] Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Naukę rozpoczęło tam blisko 10 tysięcy studentów, z czego 3,5 tysiąca to ci z… » więcej 2022-10-04, godz. 14:36 Sprzęt medyczny zostaje w regionie, CWK "wraca" do miasta. To finał szpitala tymczasowego w Opolu [ZDJĘCIA] 21,5 miliona złotych - taka jest wartość sprzętu, który był użytkowany w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. Teraz ma służyć innym pacjentom. Ruszyło… » więcej 2022-10-04, godz. 13:15 Dodatkowe pieniądze dla trzech szpitali w regionie. Warunków otrzymania wsparcia było kilka ZOZ Oleśnie, Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich oraz Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach - do tych trzech szpitali trafią pieniądze z dodatkowej… » więcej 2022-10-04, godz. 12:15 MZK w Opolu kupuje kolejne elektryczne autobusy. Na których liniach będą kursowały? Kolejne elektryczne autobusy dla Opola. Miejski Zakład Komunikacyjny rozstrzygnął właśnie przetarg na dostarczenie 8 nowych pojazdów. Najlepszą ofertę… » więcej 2022-10-04, godz. 12:00 Kurs pod prąd A4! "Kierująca tłumaczyła, że chciała zaoszczędzić czas" [FILM] 20 kilometrów pod prąd przejechała autostradą A4 43-letnia mieszkanka Dolnego Śląska. Została zatrzymana pod Opolem. Jak przekazała policjantom - przegapiła… » więcej 2022-10-04, godz. 11:41 Wymuszenie rozbójnicze w Nysie. Sprawca zatrzymany po kilku godzinach [FILM] W Nysie sprawca zmusił starszego mężczyznę do wydania pieniędzy oraz zawarcia umowy abonamentowej na dwa telefony. » więcej 2022-10-04, godz. 11:24 Kolizja dwóch samochodów osobowych przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło przed południem na ul. Katowickiej w Opolu. Droga jest już przejezdna. » więcej 2022-10-04, godz. 11:00 Opole: kolejarze ponownie zamkną przejazd pod wiaduktem na Krapkowickiej W Opolu szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców. Od przyszłego wtorku (11.10) ponownie zamknięta zostanie ulica Krapkowicka na Zaodrzu. Kolejarze powracają… » więcej 2022-10-04, godz. 10:15 Uniwersytet Opolski inauguruje nowy rok akademicki. Wśród wyzwań ryzyko nauki zdalnej i spodziewane wysokie koszty … - Bardzo byśmy sobie życzyli, żeby nauczanie zdalne nie było potrzebne - przyznał w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' dr hab. inż Rafał Matwiejczuk, prorektor… » więcej 2022-10-04, godz. 09:35 Sprzedamy, jak coś zostanie. Otmuchowianie chcą kupować drewno opałowe od gminy Coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem drewna opałowego od Urzędu Gminy w Otmuchowie. Taką informację przekazał burmistrz, który w związku z trudną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »