Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-01, 09:00 Autor: Katarzyna Doros

Mistrzowie piły zjechali do Bobrowej. Ruszają zawody drwali

XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Drwali Bobrowa 2016 [fot.Agnieszka Pilarska]
XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Drwali Bobrowa 2016 [fot.Agnieszka Pilarska]
Zawody Drwali w Bobrowej
Zawody Drwali w Bobrowej
W Bobrowej rozpoczynają się XVIII Międzynarodowe Zawody Drwali. Uczestniczą w nich reprezentacje z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji i Francji. To największa tego typu impreza w Europie i jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski Drwali.
W programie dwudniowych zmagań m.in. - ścinka i obalanie drzew na cel, niezwykły pokaz szybkiego rzeźbienia w drewnie, konkursy i inne atrakcje, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Przedstawienie niezwykłych umiejętności drwali to nie jedyny cel zawodów. - Ważne jest także promowanie bezpiecznego wykonywania pracy - mówi Tomasz Krzemienowski, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu. PIP patronuje zawodom.

- Zawsze przed zawodami odbywa się szkolenie, gdzie nasz inspektor mówi jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać. Choć zdajemy sobie sprawę, że to zawody sportowe i tutaj wszystkich zasad BHP przestrzegać się tak do końca nie da, bo niektórych czynności i konkurencji wykonać by się nie dało. Robione jest to naprawdę na wysokim poziomie także w zakresie bezpieczeństwa na tyle, na ile jest to możliwe - dodaje Krzemienowski.

Przez dwa dni inspektorzy PIP będą udzielać porad prawnych z zakresu bezpieczeństwa pracy. Poprowadzą również szkolenia dla młodzieży, która latem podejmuje pierwszą pracę.

Radio Opole, które zawody objęło patronatem medialnym, będzie na miejscu. Dziś (01.07) po południu - z Bobrowej nadajemy program "Tak to działa". W niedzielę - "Mamy weekend" od 7 do 11. Audycje poprowadzi Paweł Konieczny.
Tomasz Krzemienowski

Wiadomości z regionu

2018-11-19, godz. 22:15 Sławomir Kłosowski: nasz wyborczy sukces wynika z matematyki - Wygraliśmy w sejmikach, w dużych miastach nie poszło nam tak jak zakładaliśmy, a opozycja się zmobilizowała - ocenił w Loży Radiowej Radia Opole europoseł P ... » więcej 2018-11-19, godz. 21:12 Leszek Jan Wiącek rozpoczął piątą kadencję na stanowisku burmistrza Wołczyna Leszek Jan Wiącek został zaprzysiężony na burmistrza Wołczyna. Będzie to jego piąta kadencja na tym stanowisku. » więcej 2018-11-19, godz. 20:00 Policja publikuje portret mężczyzny wyłowionego z Odry Kędzierzyńscy policjanci opublikowali portret mężczyzny wyłowionego z Odry we wrześniu zeszłego roku. Przypomnijmy - Ciało znaleziono 17 września 2017 roku w ... » więcej 2018-11-19, godz. 20:00 Ruszył trzeci przetarg na przebudowę placu św. Sebastiana w Opolu Opole nie rezygnuje z rewitalizacji placu św. Sebastiana. Po dwóch nieudanych przetargach, kilka dni temu Urząd Miasta Opola ogłosił trzeci. » więcej 2018-11-19, godz. 19:30 Rewolucja w powiecie nyskim. Zmiany we władzach powiatu i prezydium rady Duże zmiany we władzach powiatu nyskiego. Podczas dzisiejszej (19.11) inauguracyjnej sesji rady powiatu wybrano nowy zarząd oraz prezydium rady. » więcej 2018-11-19, godz. 18:30 Bez zmian na szczycie nyskiej rady gminy. Rządząca koalicja dysponuje 17 głosami Nie będzie zmiany przewodniczącego nyskiej rady gminy. W prezydium rady - podobnie jak w poprzedniej kadencji - zasiądzie jeszcze trzech wiceprzewodniczących. » więcej 2018-11-19, godz. 17:15 Zmiany w radzie powiatu strzeleckiego Zanim jeszcze nowa rada się ukonstytuowała, doszło do zmiany jej składu. Z mandatu zrezygnował Mieczysław Wojtaszek (PiS). Jak poinformował w oświadczeniu pra ... » więcej 2018-11-19, godz. 16:01 Zamknięte ulice, zmiana pierwszeństwa ruchu. Kierowcy - uwaga na opolskim Zaodrzu W związku z budową obwodnicy Piastowskiej drogowcy zamykają ul. Cmentarną, Zbożową i 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. » więcej 2018-11-19, godz. 15:09 Szedł pobić i nastraszyć, dźgnął nożem i zabił. Ruszył proces ws. morderstwa na Armii Krajowej w Opolu Przed opolskim Sądem Okręgowym ruszył proces w sprawie głośnego zabójstwa w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarżonemu o spowodowan ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:54 Zaatakowany w Kadłubie mały Mikołaj w najbliższych dniach może opuścić szpital. Jego stan ustabilizował się 10-miesięczny Mikołaj, zaatakowany w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu opuści szpital. Dziecko zostało przeniesione ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »