Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-01, 09:00 Autor: Katarzyna Doros

Mistrzowie piły zjechali do Bobrowej. Ruszają zawody drwali

XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Drwali Bobrowa 2016 [fot.Agnieszka Pilarska]
XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Drwali Bobrowa 2016 [fot.Agnieszka Pilarska]
Zawody Drwali w Bobrowej
Zawody Drwali w Bobrowej
W Bobrowej rozpoczynają się XVIII Międzynarodowe Zawody Drwali. Uczestniczą w nich reprezentacje z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji i Francji. To największa tego typu impreza w Europie i jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski Drwali.
W programie dwudniowych zmagań m.in. - ścinka i obalanie drzew na cel, niezwykły pokaz szybkiego rzeźbienia w drewnie, konkursy i inne atrakcje, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Przedstawienie niezwykłych umiejętności drwali to nie jedyny cel zawodów. - Ważne jest także promowanie bezpiecznego wykonywania pracy - mówi Tomasz Krzemienowski, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu. PIP patronuje zawodom.

- Zawsze przed zawodami odbywa się szkolenie, gdzie nasz inspektor mówi jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać. Choć zdajemy sobie sprawę, że to zawody sportowe i tutaj wszystkich zasad BHP przestrzegać się tak do końca nie da, bo niektórych czynności i konkurencji wykonać by się nie dało. Robione jest to naprawdę na wysokim poziomie także w zakresie bezpieczeństwa na tyle, na ile jest to możliwe - dodaje Krzemienowski.

Przez dwa dni inspektorzy PIP będą udzielać porad prawnych z zakresu bezpieczeństwa pracy. Poprowadzą również szkolenia dla młodzieży, która latem podejmuje pierwszą pracę.

Radio Opole, które zawody objęło patronatem medialnym, będzie na miejscu. Dziś (01.07) po południu - z Bobrowej nadajemy program "Tak to działa". W niedzielę - "Mamy weekend" od 7 do 11. Audycje poprowadzi Paweł Konieczny.
Tomasz Krzemienowski

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:14 Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej będzie miało własne ambulatorium Podopiecznych schroniska dla zwierząt w podnyskiej Konradowej nie trzeba będzie wozić do gabinetów weterynaryjnych. Większość badań i zabiegów ma być wykonywa ... » więcej 2019-10-18, godz. 14:10 Nastolatka chciała skoczyć z mostu. Uratowali ją przypadkowi świadkowie i policja Do próby samobójczej doszło wczoraj (17.10) po południu w Kędzierzynie-Koźlu. Świadkowie zadzwonili na numer alarmowy, informując, że młoda kobieta chce skocz ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:22 Elewi złożyli przysięgę w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. "To się pamięta do końca życia" Coraz więcej elewów służby przygotowawczej decyduje się na podjęcie zawodowej służby wojskowej. Dziś (18.10) 67 osób, w tym 14 kobiet, przysięgało na sztandar ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:00 Spacer badawczy, spotkania i ankiety - mieszkańcy włączają się w planowanie swojego osiedla Tradycyjne konsultacje społeczne to głównie wywieszenie ogłoszenia, które mało kto przeczyta. A jeśli władzom zależy na tym, żeby mieszkańcy włączyli się w pl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »