Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-01, 09:00 Autor: Katarzyna Doros

Mistrzowie piły zjechali do Bobrowej. Ruszają zawody drwali

XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Drwali Bobrowa 2016 [fot.Agnieszka Pilarska]
XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Drwali Bobrowa 2016 [fot.Agnieszka Pilarska]
Zawody Drwali w Bobrowej
Zawody Drwali w Bobrowej
W Bobrowej rozpoczynają się XVIII Międzynarodowe Zawody Drwali. Uczestniczą w nich reprezentacje z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji i Francji. To największa tego typu impreza w Europie i jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski Drwali.
W programie dwudniowych zmagań m.in. - ścinka i obalanie drzew na cel, niezwykły pokaz szybkiego rzeźbienia w drewnie, konkursy i inne atrakcje, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Przedstawienie niezwykłych umiejętności drwali to nie jedyny cel zawodów. - Ważne jest także promowanie bezpiecznego wykonywania pracy - mówi Tomasz Krzemienowski, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu. PIP patronuje zawodom.

- Zawsze przed zawodami odbywa się szkolenie, gdzie nasz inspektor mówi jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać. Choć zdajemy sobie sprawę, że to zawody sportowe i tutaj wszystkich zasad BHP przestrzegać się tak do końca nie da, bo niektórych czynności i konkurencji wykonać by się nie dało. Robione jest to naprawdę na wysokim poziomie także w zakresie bezpieczeństwa na tyle, na ile jest to możliwe - dodaje Krzemienowski.

Przez dwa dni inspektorzy PIP będą udzielać porad prawnych z zakresu bezpieczeństwa pracy. Poprowadzą również szkolenia dla młodzieży, która latem podejmuje pierwszą pracę.

Radio Opole, które zawody objęło patronatem medialnym, będzie na miejscu. Dziś (01.07) po południu - z Bobrowej nadajemy program "Tak to działa". W niedzielę - "Mamy weekend" od 7 do 11. Audycje poprowadzi Paweł Konieczny.
Tomasz Krzemienowski

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 08:00 Przezorny zawsze ubezpieczony. Kietrz udrażnia odpływy przed wiosennymi roztopami Kietrz już przygotowuje się do wiosny. Nie czekając na pierwsze górskie roztopy, gmina udrażnia najważniejsze odpływy na polach i łąkach. » więcej 2019-01-21, godz. 07:19 Zła jakość powietrza utrzymuje się na południu Opolszczyzny Stacje pomiarowe w Zdzieszowicach i Kędzierzynie-Koźlu wskazują, że powietrze jest bardzo złej jakości. Normy dotyczące pyłów PM 10 i PM 2,5 przekroczone są n ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:27 Drugie Światełko do Nieba w Opolu. Mieszkańcy upamiętnili prezydenta Gdańska i wyrazili poparcie dla Owsiaka Mieszkańcy Opola wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka i uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza. O 19:30 spotkali się na Rynku, bo po zabójstwie prezydent ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:06 Znamy wyniki wyborów uzupełniających do Rady Gminy Turawa Aneta Buczek i Artur Pikos wygrali w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Turawa. » więcej 2019-01-20, godz. 22:59 W Nysie dziecko podtruło się tlenkiem węgla podczas kąpieli Do zdarzenia doszło przed godz. 22:00 (20.01), w budynku przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. » więcej 2019-01-20, godz. 22:17 Tragedia w Gogolinie. Policja znalazła zwłoki kobiety i mężczyzny w domu jednorodzinnym Dwa ciała znaleźli policjanci w jednym z domów jednorodzinnych w Gogolinie. Jak dowiedziało się Radio Opole, to 53-letnia lekarka i 57-letni optyk. » więcej 2019-01-20, godz. 20:00 Czy straż miejska w Namysłowie przestanie istnieć? Pomysł burmistrza będą musieli poprzeć radni Namysłowska straż miejska może wkrótce przestać istnieć. Chce tego nowy włodarz miasta, który likwidację formacji zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej. » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Sieć szkół się nie zmieni, za to powstaną nowe boiska Samorząd gminy Krapkowice przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie są planowane żadne zmiany w sieci placówek oświatowych, ale za to w budżecie zapisano ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Opolscy politycy rozmawiali o reakcji całej Polski na zabójstwo prezydenta Adamowicza Zabójstwo Pawła Adamowicza i żałoba towarzysząca temu tragicznemu zdarzeniu, to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali, co zrobić, by ws ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Edukacja, pieniądze i rozrywka. Grupa AZOTY ZAK S.A. dla głubczyckiej młodzieży Stypendia dla najlepszych uczniów, poznawanie procesów produkcyjnych, wyjazdy na mecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy pomoc przy organizacji ważnych szkolnych wy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »