Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-21, 13:15 Autor: Dorota Kłonowska

Urzekła ich polska gościnność. Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1

Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1 [Fot.Józef Pańczyszyn]
Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1 [Fot.Józef Pańczyszyn]
40 osobowa grupa uczniów z Indii przyjechała do nyskiego gimnazjum nr 1, z którym ma podpisaną umowę partnerską. Młodzież znalazła gościnę w polskich rodzinach i sama pokryła koszty przelotu. To uczniowie szkoły prowadzonej przez ojców salezjanów. Położona jest w New Delhi w prowincji Janakpuri.
Hindusi zwiedzają nie tylko Nysę. Wczoraj odwiedzili Kraków i Oświęcim. Dzisiaj od rana mają wspólne zajęcia z polskimi gimnazjalistami a grupą opiekuje się nauczyciel języka angielskiego Józef Pańczyszyn.

- Zauważam różnice pomiędzy szkołą hinduską i polską. U nas jest większa dyscyplina, stres, większa presja wywierana na młodzież. Rząd przedstawia, że muszą się dużo uczyć, jeśli chcą się dostać na wyższą uczelnię. Ale jeśli chodzi o zdolności, umiejętności i pracę młodzieży, to robimy to samo - przyznaje dyrektor szkoły z New Delhi, Anil George.

Młodzieży z Indii Polska się bardzo podoba.

- To nowa kultura, serdeczni ludzie, nowe inspiracje. Goszczą nas polskie rodziny. Jest tak dobrze, że nawet możemy tu zostać – śmieją się uczennice z New Delhi.

Dodajmy, że młodzież zaprezentowała się nyskim gimnazjalistom w brawurowym programie artystycznym prezentującym kulturę i tańce narodowe Indii. Zapytani, czy smakuje im polska kuchnia, odpowiedzieli, że jeszcze jej nie pokosztowali. Okazuje się bowiem, że rodziny tak się przejęły gośćmi, iż przygotowują posiłki głównie kuchni indyjskiej – na bazie ryżu.
Anil Georg, józef Pańczyszyn, młodzież hinduska

Wiadomości z regionu

2018-05-24, godz. 20:45 "Nadal nie mamy terminu wylotu, Amerykanie kalkulują obie operacje". Karol Stadnik czeka na wyjazd do USA Krótko trwała radość z sukcesu zbiórki pieniędzy na operację Karola Stadnika. Przypomnijmy, chłopiec potrzebował 3 mln złotych na operację dróg oddechowych w ... » więcej 2018-05-24, godz. 19:50 Będzie becikowe w Opolu! 500 a nawet 1000 złotych dla niemowlaków Każde nowonarodzone dziecko w Opolu otrzyma 500 zł bądź wyprawkę materialną, a jeśli będzie to czwarte i kolejne dziecko w rodzinie, kwota becikowego wyniesie ... » więcej 2018-05-24, godz. 18:31 Mniejszość Niemiecka pyta o cmentarną kaplicę przy ulicy Wrocławskiej Miejscy radni z Mniejszości Niemieckiej pytają prezydenta Opola o plany dotyczące cmentarza przy ulicy Wrocławskiej i kaplicy na tej nekropolii. » więcej 2018-05-24, godz. 18:00 Osobówka dachowała w okolicach Świerkli Na drodze gminnej Czarnowąsy - Świerkle doszło do zdarzenia drogowego. Auto osobowe wypadło z trasy i dachowało. Jedna osoba została poszkodowana. Na miejsce ... » więcej 2018-05-24, godz. 17:15 Ponad 500 uczniów odwiedziło głubczyckiego "rolniczaka" na Dniach Otwartych Jak przygotować dania, ciasta i salę restauracyjną. Na czym polega odpowiednie zbilansowanie krajobrazu, czy jak kieruje się nowoczesnym traktorem. O tym mogl ... » więcej 2018-05-24, godz. 16:30 Opole: Jest 650 tys. złotych na imprezę z Polsatem Kabareton i koncert w Opolu organizowany przez Telewizję Polsat dojdą do skutku. Po długiej dyskusji i wielu pytaniach opolscy radni przegłosowali dziś (24.05 ... » więcej 2018-05-24, godz. 16:30 Szef MSWiA: Ktoś, kto wymierzy broń w funkcjonariusza, musi liczyć się z tym, że zostanie pozbawiony życia Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, uczestniczący w Gdańsku w odprawie komendantów policji, straży pożarnej oraz straży graniczne ... » więcej 2018-05-24, godz. 16:00 Cztery kamienice w Strzelcach Opolskich bez właścicieli. To wyniki kontroli gminy Gmina Strzelce Opolskie próbuje przejąć na własność 4 kamienice w centrum, którymi zarządza od II wojny światowej. Po tym, jak pojawili się spadkobiercy przed ... » więcej 2018-05-24, godz. 14:04 Suche krany w centrum Strzelec Opolskich Awaria wodociągu w centrum Strzelec Opolskich. Sieć została uszkodzona przez firmę budowlaną. Do godziny 17:00 wody mogą nie mieć mieszkańcy ulic Chrobrego, J ... » więcej 2018-05-24, godz. 13:48 Rzecznik Komendy Głównej Policji: Funkcjonariusze zareagowali prawidłowo podczas strzelaniny Policjanci zachowali się prawidłowo podczas wczorajszej (23.05) strzelaniny przed komisariatem w Opolu. Tak wynika ze wstępnych ustaleń wewnętrznego postępowa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »