Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-21, 13:15 Autor: Dorota Kłonowska

Urzekła ich polska gościnność. Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1

Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1 [Fot.Józef Pańczyszyn]
Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1 [Fot.Józef Pańczyszyn]
40 osobowa grupa uczniów z Indii przyjechała do nyskiego gimnazjum nr 1, z którym ma podpisaną umowę partnerską. Młodzież znalazła gościnę w polskich rodzinach i sama pokryła koszty przelotu. To uczniowie szkoły prowadzonej przez ojców salezjanów. Położona jest w New Delhi w prowincji Janakpuri.
Hindusi zwiedzają nie tylko Nysę. Wczoraj odwiedzili Kraków i Oświęcim. Dzisiaj od rana mają wspólne zajęcia z polskimi gimnazjalistami a grupą opiekuje się nauczyciel języka angielskiego Józef Pańczyszyn.

- Zauważam różnice pomiędzy szkołą hinduską i polską. U nas jest większa dyscyplina, stres, większa presja wywierana na młodzież. Rząd przedstawia, że muszą się dużo uczyć, jeśli chcą się dostać na wyższą uczelnię. Ale jeśli chodzi o zdolności, umiejętności i pracę młodzieży, to robimy to samo - przyznaje dyrektor szkoły z New Delhi, Anil George.

Młodzieży z Indii Polska się bardzo podoba.

- To nowa kultura, serdeczni ludzie, nowe inspiracje. Goszczą nas polskie rodziny. Jest tak dobrze, że nawet możemy tu zostać – śmieją się uczennice z New Delhi.

Dodajmy, że młodzież zaprezentowała się nyskim gimnazjalistom w brawurowym programie artystycznym prezentującym kulturę i tańce narodowe Indii. Zapytani, czy smakuje im polska kuchnia, odpowiedzieli, że jeszcze jej nie pokosztowali. Okazuje się bowiem, że rodziny tak się przejęły gośćmi, iż przygotowują posiłki głównie kuchni indyjskiej – na bazie ryżu.
Anil Georg, józef Pańczyszyn, młodzież hinduska

Wiadomości z regionu

2018-08-17, godz. 19:30 Kolejne komitety rejestrują się w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego Rejestracja komitetów wyborczych w regionie ruszyła na dobre. Do dziś (17.08) do godziny 16:00 komisarze wyborczy w Opolu zarejestrowali 16 komitetów. Z momen ... » więcej 2018-08-17, godz. 19:30 Opolski politolog o wyborach samorządowych 2018. "One rozpoczynają cykl wyborczy" Do wyborów samorządowych zostały 2 miesiące. Sondaże wskazują znaczną przewagę PiS-u. - Ta partia ma realne szanse na wygraną w 2/3 regionów, ale jest to zale ... » więcej 2018-08-17, godz. 18:30 Czy Skarbimierz powinien połączyć się z Brzegiem w jedną gminę? Samorządowa Loża Radiowa zawita do Skarbimierza-Osiedl ... Połączenie Brzegu i Skarbimierza to temat, który rozpala lokalną społeczność. Z jednej strony słychać głosy, że Brzeg potrzebuje nowych terenów by się rozwija ... » więcej 2018-08-17, godz. 18:00 Rozszczelnienie gazociągu w Opolu. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców Do rozszczelnienia gazociągu doszło przy stacji redukcyjnej w zakładzie ECO przy ul. Harcerskiej w Opolu. » więcej 2018-08-17, godz. 17:15 Opole: na Korfantego już nie pracują, ale ulica wciąż nieprzejezdna Wczoraj (16.08) informowaliśmy o kolejnym przesunięciu terminu otwarcia ulicy Korfantego w Opolu. Miał to być wtorek. Ale jest szansa, że ulica zostanie otwar ... » więcej 2018-08-17, godz. 17:00 Czy rodziny zastępcze mogą wspólpracować z rodzicami biologicznymi? MOPR w Opolu próbuje zachęcić 'Trudny start, lepsza przyszłość' to nazwa projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu. Dotyczy rodzin zastępczych, rodziców biologic ... » więcej 2018-08-17, godz. 15:30 Policja szuka świadków wypadku dwóch rowerzystów w Opolu Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku na ulicy św. Jacka na ścieżce rowerowej w Opolu. Do zdarzenia doszło 9 sierpnia pomiędzy godziną 16:30 a 17:00. » więcej 2018-08-17, godz. 15:00 Jakość wody w opolskich kąpieliskach wciąż jest dobra. Przynajmniej w akwenach monitorowanych przez sanepid We wszystkich akwenach zgłoszonych sanepidowi na Opolszczyźnie woda jest zdatna do kąpieli. » więcej 2018-08-17, godz. 14:30 W czasie wakacji brakuje stałych dawców krwi. Nie ma jednak braków w banku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zachęca potencjalnych dawców do donacji. Pobieranie trwa około 10 minut i jest właściwie bezbolesne, ... » więcej 2018-08-17, godz. 12:45 Susza w kraju i w regionie. Czy tylko rolnicy liczą straty? Coraz większe straty notują rolnicy na skutek suszy. A czy brak opadów deszczu stwarza zagrożenie pożarowe w regionie opolskim? Ten problem był omawiany w por ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »