Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-21, 13:15 Autor: Dorota Kłonowska

Urzekła ich polska gościnność. Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1

Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1 [Fot.Józef Pańczyszyn]
Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1 [Fot.Józef Pańczyszyn]
40 osobowa grupa uczniów z Indii przyjechała do nyskiego gimnazjum nr 1, z którym ma podpisaną umowę partnerską. Młodzież znalazła gościnę w polskich rodzinach i sama pokryła koszty przelotu. To uczniowie szkoły prowadzonej przez ojców salezjanów. Położona jest w New Delhi w prowincji Janakpuri.
Hindusi zwiedzają nie tylko Nysę. Wczoraj odwiedzili Kraków i Oświęcim. Dzisiaj od rana mają wspólne zajęcia z polskimi gimnazjalistami a grupą opiekuje się nauczyciel języka angielskiego Józef Pańczyszyn.

- Zauważam różnice pomiędzy szkołą hinduską i polską. U nas jest większa dyscyplina, stres, większa presja wywierana na młodzież. Rząd przedstawia, że muszą się dużo uczyć, jeśli chcą się dostać na wyższą uczelnię. Ale jeśli chodzi o zdolności, umiejętności i pracę młodzieży, to robimy to samo - przyznaje dyrektor szkoły z New Delhi, Anil George.

Młodzieży z Indii Polska się bardzo podoba.

- To nowa kultura, serdeczni ludzie, nowe inspiracje. Goszczą nas polskie rodziny. Jest tak dobrze, że nawet możemy tu zostać – śmieją się uczennice z New Delhi.

Dodajmy, że młodzież zaprezentowała się nyskim gimnazjalistom w brawurowym programie artystycznym prezentującym kulturę i tańce narodowe Indii. Zapytani, czy smakuje im polska kuchnia, odpowiedzieli, że jeszcze jej nie pokosztowali. Okazuje się bowiem, że rodziny tak się przejęły gośćmi, iż przygotowują posiłki głównie kuchni indyjskiej – na bazie ryżu.
Anil Georg, józef Pańczyszyn, młodzież hinduska

Wiadomości z regionu

2018-02-23, godz. 17:00 Niebezpieczne popołudnie na opolskich drogach Dwie osoby zostały ranne w popołudniowych zdarzeniach, do których doszło w Pisarzowicach i Dąbrowie Niemodlińskiej. » więcej 2018-02-23, godz. 16:52 Ponad 4 godziny wyciągano wywrotkę, która wpadła do wyrobiska żwirowni w Kobylicach Od kilku godzin strażacy i pracownicy żwirowni w Kobylicach próbują wyciągnąć z wody wywrotkę. Samochód dzisiaj rano zsunął się z wału i wpadł do wody. Kierow ... » więcej 2018-02-23, godz. 16:30 Fala krytyki i hejtu. Poszukujący krowy-uciekinierki obrażani w internecie Chcieli pomóc zwierzęciu, teraz są obrażani i 'hejtowani'. Weterynarze, którzy brali udział w poszukiwaniach nyskiej krowy-uciekinierki spotkali się z falą ni ... » więcej 2018-02-23, godz. 15:01 W Ozimku odkryto niewybuchy. Na miejscu są już saperzy W Ozimku, w pobliżu torów kolejowych znaleziono pociski artyleryjskie, które mogą pochodzić z okresu II wojny światowej. Niewybuchy odkryto podczas remontu na ... » więcej 2018-02-23, godz. 15:01 Wypadek na terenie żwirowni. Wywrotka stoczyła się do wody. Kierowca nie żyje Wywrotka stoczyła się do wody, kierowca poniósł śmierć. Do tego wypadku doszło w żwirowni w Kobylicach pod Kędzierzynem-Koźlem. Świadek zdarzenia zadzwonił po ... » więcej 2018-02-23, godz. 15:00 Marcin Ociepa jako wiceminister nie musi rezygnować z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Opola Marcin Ociepa po odebraniu nominacji na wiceministra przedsiębiorczości i technologii nie musi rezygnować z funkcji przewodniczącego rady miasta w Opolu. » więcej 2018-02-23, godz. 15:00 Pierwsi 18-latkowie otrzymali paszporty i specjalne pakiety Niepodległej Paszporty i pakiety na 100-lecie odzyskania niepodległości trafiły do dwóch pierwszych osób w województwie, które skończyły 18 lat. W 2018 roku, czyli w roku ... » więcej 2018-02-23, godz. 15:00 Infolinia antysmogowa dla wykluczonych cyfrowo. Fundacja poinformuje o stanie powietrza Od jutra startuje pilotażowa infolinia antysmogowa dla mieszkańców Opola. Pod numerem 789 030 988 od 8.00 do 10.00 mieszkańcy stolicy województwa będą mogli z ... » więcej 2018-02-23, godz. 14:00 Wyprowadzili mężczyznę z budynku gdzie ulatniał się gaz Opolscy policjanci uratowali 71-letniego mężczyznę. Starszy aspirant Robert Buchta i starszy sierżant Kamil Danielko z prewencji wyprowadzili mężczyznę z mies ... » więcej 2018-02-23, godz. 13:02 Trwają poszukiwania zaginionego Józefa Gumiennego w gminie Świerczów Policja i strażacy z Namysłowa oraz Opolska Grupa Poszukiwawcza prowadzą poszukiwania zaginionego Józefa Gumiennego. 66-letni mężczyzna to mieszkaniec miejsco ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »