Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-21, 13:15 Autor: Dorota Kłonowska

Urzekła ich polska gościnność. Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1

Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1 [Fot.Józef Pańczyszyn]
Młodzież z Indii w nyskim gimnazjum nr 1 [Fot.Józef Pańczyszyn]
40 osobowa grupa uczniów z Indii przyjechała do nyskiego gimnazjum nr 1, z którym ma podpisaną umowę partnerską. Młodzież znalazła gościnę w polskich rodzinach i sama pokryła koszty przelotu. To uczniowie szkoły prowadzonej przez ojców salezjanów. Położona jest w New Delhi w prowincji Janakpuri.
Hindusi zwiedzają nie tylko Nysę. Wczoraj odwiedzili Kraków i Oświęcim. Dzisiaj od rana mają wspólne zajęcia z polskimi gimnazjalistami a grupą opiekuje się nauczyciel języka angielskiego Józef Pańczyszyn.

- Zauważam różnice pomiędzy szkołą hinduską i polską. U nas jest większa dyscyplina, stres, większa presja wywierana na młodzież. Rząd przedstawia, że muszą się dużo uczyć, jeśli chcą się dostać na wyższą uczelnię. Ale jeśli chodzi o zdolności, umiejętności i pracę młodzieży, to robimy to samo - przyznaje dyrektor szkoły z New Delhi, Anil George.

Młodzieży z Indii Polska się bardzo podoba.

- To nowa kultura, serdeczni ludzie, nowe inspiracje. Goszczą nas polskie rodziny. Jest tak dobrze, że nawet możemy tu zostać – śmieją się uczennice z New Delhi.

Dodajmy, że młodzież zaprezentowała się nyskim gimnazjalistom w brawurowym programie artystycznym prezentującym kulturę i tańce narodowe Indii. Zapytani, czy smakuje im polska kuchnia, odpowiedzieli, że jeszcze jej nie pokosztowali. Okazuje się bowiem, że rodziny tak się przejęły gośćmi, iż przygotowują posiłki głównie kuchni indyjskiej – na bazie ryżu.
Anil Georg, józef Pańczyszyn, młodzież hinduska

Wiadomości z regionu

2018-10-16, godz. 14:00 Podpiszą umowę i rozpoczną pracę w listopadzie. Inwestycja przy stacji Opole Wschód może ruszać Jeszcze w listopadzie mogą ruszyć prace przy przebudowie układu komunikacyjnego przy stacji kolejowej Opole Wschodnie. » więcej 2018-10-16, godz. 13:00 Milion złotych dla dzielnic. Propozycje kandydatki na urząd prezydenta Violetty Porowskiej - Każda z dzielnic Opola ma swoją specyfikę, a to oznacza, że idea rad dzielnic musi być wzmocniona - mówiła na dzisiejszej (16.10) konferencji Violetta Porow ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:55 Barbara Kamińska i kandydatki z Koalicji Obywatelskiej o sile kobiet w samorządzie „Kobieta jest siłą!” - z takim hasłem i przekonaniem, że kobiety powinny uczestniczyć aktywnie w każdym samorządzie wystąpiła dziś (16.10) Barbara Kamińska, k ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:30 Zniesławienia nie było. Sąd Rejonowy w Opolu umorzył postępowanie przeciwko rektorowi Politechniki Opolskiej - Politechnika Opolska otrzymała sądowy zakaz rozpowszechniania informacji o prof. Pawle Frączu, byłym pracowniku uczelni - mówi Wojciech Najda, rzecznik pras ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:15 Miejsca do karmienia czy przewijania, a także bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów to niektóre propozycje nyskieg ... Wsparcie psychologiczne dla matek, strefy 'pocałuj i jedź' przy szkołach, a także ogólnodostępne miejsca do przewijania i karmienia dzieci to kolejne propozyc ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:00 Benzen zdominował kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu. Czy WIOŚ bagatelizuje sprawę? Kandydaci na prezydenta Kędzierzyna-Koźla obiecują zmniejszenie stężenia benzenu w powietrzu, a nawet całkowitą jego likwidację. Uważają też, że Wojewódzki In ... » więcej 2018-10-16, godz. 11:45 Kandydaci ruchu Kukiz'15 chcą w ratuszu bronić interesów mieszkańców i przedsiębiorców. "Dzisiaj tego nie ma" Czy władze Opola nie dbają o interesy mieszkańców? Podczas konferencji prasowej na Zaodrzu przekonywali o tym przedstawiciele ruchu Kukiz'15. » więcej 2018-10-16, godz. 11:30 Pijany kierowca miał zabrać dzieci na wycieczkę Policjanci z nyskiej drogówki skontrolowali autokar, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Auto było w odpowiednim stanie technicznym, jednak kierowca był p ... » więcej 2018-10-16, godz. 10:20 IPN wrócił w okolice Łambinowic. Wznowiono poszukiwania miejsca pochówku żołnierzy Bartka Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej wznowiło prace na terenie dawnego majątku Scharfenberg w gminie Łambinowice. Historycy poszukują ... » więcej 2018-10-16, godz. 10:20 Amator cudzej własności odjechał maszyną z placu budowy. Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono nagrodę Głuchołaska policja poszukuje złodzieja, który dwa tygodnie temu ukradł maszynę budowlaną wartą 100 tysięcy złotych. Za pomoc w odnalezieniu sprzętu właścicie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »