Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-04, 18:14 Autor: Monika Pawłowska

Opolska młodzież upamiętniła 28. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce

Happening z okazji 4. czerwca na opolskim rynku [fot. Monika Pawłowska]
Happening z okazji 4. czerwca na opolskim rynku [fot. Monika Pawłowska]
Happening z okazji 4. czerwca na opolskim rynku [fot. Monika Pawłowska]
Happening z okazji 4. czerwca na opolskim rynku [fot. Monika Pawłowska]
Tańczyli, śpiewali i rozdawali ulotki opolanom, aby uczcić rocznicę pierwszych wolnych wyborów z 1989 roku.
Happening, przy okazji zorganizowanego w stolicy regionu "Święta Wolności" przygotowała grupa młodzieży. Na opolskim rynku uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego i formacja z Hip Hop Budy zaprezentowali swoją wizję dotyczącą tamtych czasów, wolności i solidarności.

- Dla tych młodych ludzi, dla nastolatków jest to historia. Zależało nam na tym, żeby w jakiś sposób potrafili ją po swojemu poznać i pokazać nam jak oni to oceniają i jak razem potrafią zrobić coś fajnego - mówi dyrektor liceum Joanna Raźniewska.

- Staraliśmy się pokazać ludziom, że hip hop to jest kultura wolności, a młodzież poprzez tę kulturę też chce pokazać, że jest to ich pasja - podkreśla instruktorka z Hip Hop Budy Angelika Gnacy.

Dodajmy, że wydarzenie zorganizowało miasto Opole, a happening powstał przy współpracy z Teatrem Eko Studio.
Joanna Raźniewska, Angelika Gnacy i uczestnicy

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »