Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-05-25, 17:40 Autor: Daria Placek

Reprezentanci młodzieżówek żądają przeprosin od przewodniczącego Rady Miasta Opola

Przedstawiciele młodzieżówek podczas konferencji prasowej. Od lewej: Wincenty Pukar, Tobiasz Gajda, Dawid Niezgoda, Przemysław Pospieszyński, Zuzanna Herud i Marko Markowski [fot. Daria Placek]
Przedstawiciele młodzieżówek podczas konferencji prasowej. Od lewej: Wincenty Pukar, Tobiasz Gajda, Dawid Niezgoda, Przemysław Pospieszyński, Zuzanna Herud i Marko Markowski [fot. Daria Placek]
Przedstawiciele młodzieżówek z regionu domagają się przeprosin od przewodniczącego Rady Miasta Opola Marcina Ociepy. Jak tłumaczą, chodzi o krzywdzące słowa, które padły podczas prezentowania młodzieżowych struktur Polski Razem.
Marcin Ociepa powiedział wtedy, że Opole jest pustynią pod względem organizacji młodzieżowych. Młodzi działacze PiS, PO, Mniejszości Niemieckiej, Kukiz'15 i Nowoczesnej wystosowali do niego pismo.

- Zwracamy uwagę przewodniczącego na to, że działamy i oczekujemy też, że będzie współpracował razem z nami organizując różnie wydarzenia dotyczące młodych ludzi, bo takich zaproszeń nasza organizacja nie otrzymuje - tłumaczy Przemysław Pospieszyński z PO.

- Przewodniczący kreuje się na mentora młodych, między innymi poprzez Collegium Nobilium Opoliense i inne inicjatywy, a tymi słowami przekreślił swój wizerunek - zaznacza Tobiasz Gajda z Nowoczesnej.

- Przypominamy, że wszyscy razem tworzymy społeczeństwo obywatelskie i możliwa jest współpraca wszystkich młodzieżówek ponad podziałami - podkreśla Dawid Niezgoda z Kukiz 15.

- Młodzi z partii Razem zbierają podpisy na ulicy, pomagali też głodującym z Dobrzenia Wielkiego. Działamy - dodaje Wincenty Pukar.

- Nasza organizacja od 12 lat organizuje wielkie ślizganie, co między innymi jest wsparciem wychowanków z opolskich Domów Dziecka - nadmienia Zuzanna Herud z Mniejszości Niemieckiej.

- Bierzemy udział w debacie Radia Opole, jesteśmy widoczni w przestrzeni publicznej, więc nie wiem dlaczego przewodniczący też tego nie zauważa - wyjaśnia Marko Markowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Przewodniczący Ociepa odpowiada, że młodzi liderzy powinni swoimi działaniami przyciągać rówieśników i zachęcać ich do aktywności.

- Margaret Thatcher miała takie powiedzenie: jeśli musisz mówić, że jesteś damą, to znaczy, że nią nie jesteś. Rozumiem, że przyszli liderzy młodzieżówek chcieli powiedzieć: wcale nie jest tak, że nie jesteśmy - naprawdę jesteśmy. To nie mnie trzeba to udowadniać. Swoją codzienną pracą mają okazję, udowadniać to mieszkańcom miasta. Trzeba mieć dużo złej woli, żeby tak zinterpretować moje słowa - tłumaczy.

Przewodniczący Ociepa zaznacza, że młodych osób zaangażowanych w działalność partyjną jest w regionie około stu. - To za mało, jak na miasto, w którym przebywa 30 tys. studentów - zaznacza.
Przedstawiciele młodzieżówek
Marcin Ociepa

Wiadomości z regionu

2020-01-18, godz. 09:30 Swoje święto ma dziś Kubuś Puchatek Dziś (18.01) Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, przypadający w rocznicę urodzin jego twórcy - Alana Aleksandra Milne'a. Autor napisał tę książkę dla swojego… » więcej 2020-01-18, godz. 08:00 Opolska spółdzielnia chce usunięcia nadajnika sieci komórkowej Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w sądzie walczy o usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego w Opolu… » więcej 2020-01-17, godz. 20:30 Brzeg także zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Dziś (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać plastikowymi… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej 2020-01-17, godz. 17:08 Nyski sąd rozpatrzy oskarżenie przeciwko policjantowi, który ponad 5 lat temu strzelał pod nyską wieżą ciśnień Sąd Rejonowy w Nysie będzie badał sprawę z oskarżenia prywatnego przeciwko policjantowi, który w grudniu 2014 roku strzelał do samochodu prowadzonego przez 22-letniego… » więcej 2020-01-17, godz. 16:45 "Dzieci były w tym domu przedmiotami trzeciej kategorii". Wysokie wyroki ws. rodziny z Krapkowic, która zgotowała małym… Wysokie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W opolskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent… » więcej 2020-01-17, godz. 16:30 W Paczkowie powstało pierwsze mieszkanie wspomagane. Miasto zapowiada kolejne inicjatywy tego typu W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 16:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” organizowane jest w Prudniku-Lesie. Ta niedzielna impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »