Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-05-25, 17:40 Autor: Daria Placek

Reprezentanci młodzieżówek żądają przeprosin od przewodniczącego Rady Miasta Opola

Przedstawiciele młodzieżówek podczas konferencji prasowej. Od lewej: Wincenty Pukar, Tobiasz Gajda, Dawid Niezgoda, Przemysław Pospieszyński, Zuzanna Herud i Marko Markowski [fot. Daria Placek]
Przedstawiciele młodzieżówek podczas konferencji prasowej. Od lewej: Wincenty Pukar, Tobiasz Gajda, Dawid Niezgoda, Przemysław Pospieszyński, Zuzanna Herud i Marko Markowski [fot. Daria Placek]
Przedstawiciele młodzieżówek z regionu domagają się przeprosin od przewodniczącego Rady Miasta Opola Marcina Ociepy. Jak tłumaczą, chodzi o krzywdzące słowa, które padły podczas prezentowania młodzieżowych struktur Polski Razem.
Marcin Ociepa powiedział wtedy, że Opole jest pustynią pod względem organizacji młodzieżowych. Młodzi działacze PiS, PO, Mniejszości Niemieckiej, Kukiz'15 i Nowoczesnej wystosowali do niego pismo.

- Zwracamy uwagę przewodniczącego na to, że działamy i oczekujemy też, że będzie współpracował razem z nami organizując różnie wydarzenia dotyczące młodych ludzi, bo takich zaproszeń nasza organizacja nie otrzymuje - tłumaczy Przemysław Pospieszyński z PO.

- Przewodniczący kreuje się na mentora młodych, między innymi poprzez Collegium Nobilium Opoliense i inne inicjatywy, a tymi słowami przekreślił swój wizerunek - zaznacza Tobiasz Gajda z Nowoczesnej.

- Przypominamy, że wszyscy razem tworzymy społeczeństwo obywatelskie i możliwa jest współpraca wszystkich młodzieżówek ponad podziałami - podkreśla Dawid Niezgoda z Kukiz 15.

- Młodzi z partii Razem zbierają podpisy na ulicy, pomagali też głodującym z Dobrzenia Wielkiego. Działamy - dodaje Wincenty Pukar.

- Nasza organizacja od 12 lat organizuje wielkie ślizganie, co między innymi jest wsparciem wychowanków z opolskich Domów Dziecka - nadmienia Zuzanna Herud z Mniejszości Niemieckiej.

- Bierzemy udział w debacie Radia Opole, jesteśmy widoczni w przestrzeni publicznej, więc nie wiem dlaczego przewodniczący też tego nie zauważa - wyjaśnia Marko Markowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Przewodniczący Ociepa odpowiada, że młodzi liderzy powinni swoimi działaniami przyciągać rówieśników i zachęcać ich do aktywności.

- Margaret Thatcher miała takie powiedzenie: jeśli musisz mówić, że jesteś damą, to znaczy, że nią nie jesteś. Rozumiem, że przyszli liderzy młodzieżówek chcieli powiedzieć: wcale nie jest tak, że nie jesteśmy - naprawdę jesteśmy. To nie mnie trzeba to udowadniać. Swoją codzienną pracą mają okazję, udowadniać to mieszkańcom miasta. Trzeba mieć dużo złej woli, żeby tak zinterpretować moje słowa - tłumaczy.

Przewodniczący Ociepa zaznacza, że młodych osób zaangażowanych w działalność partyjną jest w regionie około stu. - To za mało, jak na miasto, w którym przebywa 30 tys. studentów - zaznacza.
Przedstawiciele młodzieżówek
Marcin Ociepa

Wiadomości z regionu

2021-01-21, godz. 15:42 Czołowe zderzenie na DK45. Trasa Opole - Kluczbork zablokowana po wypadku Na odcinku drogi krajowej 45, między Obwodnicą Północną Opola a Zawadą ok. 14.30 samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. » więcej 2021-01-21, godz. 15:00 Najstarszy dom Barki został rozbudowany i podwyższony W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zakończyła się rozbudowa najstarszego domu wspólnoty pomocy wzajemnej Barka. W przebudowanym dawnym gospodarstwie rolnym… » więcej 2021-01-21, godz. 14:30 W gminie Skoroszyce może dochodzić do kolejnych przerw w dostawie wody. Powodem jest awaria systemu zasilania Mieszkańcy gminy Skoroszyce muszą liczyć się z możliwymi dalszymi przerwami w dostawie wody. Powodem jest poważna awaria zasilania pomp. » więcej 2021-01-21, godz. 13:43 "Kochamy ich za wszystko". Babcie i dziadkowie świętują Rozpieszczają, przytulają, całują i pomagają w wychowaniu. Babcie dziś a dziadkowie jutro (22.01) mają swoje święto. To dobry czas, aby docenić ich trud… » więcej 2021-01-21, godz. 13:36 Amerykanista dr Marek Kawa o pierwszych decyzjach Joe Bidena: "Każdy prezydent wprowadza swoje zmiany" Czy administracja nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena to jedynie negowanie decyzji poprzednika czy nowe otwarcie w historii USA? Czy politykowi… » więcej 2021-01-21, godz. 13:00 Brzeżanie domagają się budowy ronda lub przeprojektowania sygnalizacji na obwodnicy Społecznicy z Brzegu domagają się zmian na skrzyżowaniu obwodnicy miasta z wojewódzką '401' w okolicach Żłobizny. Funkcjonująca tam od ponad 2 lat sygnalizacja… » więcej 2021-01-21, godz. 12:42 TIR wjechał do rowu w Laskowicach W Laskowicach na łuku drogi samochód ciężarowy wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło około godziny 7:20. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał… » więcej 2021-01-21, godz. 12:30 Na Opolszczyźnie 7 zgonów i 143 infekcje COVID-19. W kraju znów zmarło ponad 400 osób i zaraziło się przeszło 7… 7 zgonów osób zarażonych COVID-19 i 143 kolejne infekcje potwierdzono na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (21.01) o 7152 nowych zakażeniach… » więcej 2021-01-21, godz. 11:22 W Sosnówce osiadła jezdnia. Na DK46 wprowadzono ruch naprzemienny Na DK 46 w Sosnówce są utrudnienia w ruchu. Na tym odcinku trasy Nysa - Opole wprowadzono ruch wahadłowy, ponieważ w okolicy budowanego zjazdu z obwodnicy… » więcej 2021-01-21, godz. 11:00 Posłanka Marcelina Zawisza o szczepieniach przeciw COVID-19: "Robimy to nie tylko dla siebie, ale także dla innych!" - Są doniesienia o problemach z dystrybucją szczepionek i zdarza się, że szczepionki docierają do niektórych szpitali rozmrożone - powiedziała w Porannej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »