Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-18, 17:30 Autor: Daria Placek

Ratusz o zwolnieniu mediator z klauzuli poufności. "Wszystko zostało już powiedziane"

Mediacje w sprawie powiększenia granic Opola [fot. Mariusz Chałupnik]
Mediacje w sprawie powiększenia granic Opola [fot. Mariusz Chałupnik]
- My nie mamy już co zdradzać, nie ma żadnej tajemnicy - tak rzecznik ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak odniosła się do kwestii zwolnienia mediator Anety Gibek-Wiśniewskiej z klauzuli poufności. Przypomnijmy, że zrobili to już przedstawiciele gminy Dobrzeń Wielki i oczekują tego samego od władz Opola.
- Chciałabym podkreślić, że wszystko co było do powiedzenia w kwestii mediacji zostało już powiedziane. To znaczy gmina Dobrzeń Wielki upubliczniła swoją propozycję, która dotyczyła wyłączenia terenów Elektrowni Opole i włączenia jej do miasta, tutaj chciałabym też zaznaczyć, że nie jest tajemnicą, że zgody na taką propozycję nie było ze strony Opola, natomiast miasto także mówiło o tym, co było przedmiotem mediacji - z naszej strony była to pomoc finansowa, która została też podjęta przez radę miasta - radni podjęli uchwałę w tej sprawie. I to w zasadzie wszystko na temat mediacji - tłumaczy Oborska-Marciniak.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zakończył się kolejny protest głodowy grupy mieszkańców Dobrzenia, którzy spotkali się z wojewodą Adrianem Czubakiem i biskupem Andrzejem Czają. Głodujący mieli otrzymać zapewnienie, że Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz wójt Henryk Wróbel pojadą po świętach do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tych informacji nie potwierdziła rzecznik ratusza.

- Ja nie znam szczegółów tej rozmowy. Z protestującymi rozmawiali biskup i wojewoda, tam zapadły pewne ustalenia i myślę, że to z nimi trzeba rozmawiać na temat tego, jakie one były - dodaje.
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 23:03 W Domecku drzewo przygniotło mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala W Domecku (gm.Komprachcice, pow.opolski) drzewo spadło na mężczyznę. Do zdarzenia doszło przy ul. Opolskiej, tuż przed godz. 12.00. » więcej 2019-02-23, godz. 23:01 Wiktor Andryszczak zdobył mistrzostwo Polski w miniżużlu na lodzie. Za nami 15. Opolska Gala Żużla na lodzie [FILM, GA ... Wikor Andryszczak został zwycięzcą XV Opolskiej Gali Żużla na lodzie. W zorganizowanych po raz pierwszy podczas gali, indywidualnych mistrzostwach Polski w mi ... » więcej 2019-02-23, godz. 21:42 Elewi złożyli przysięgę w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Teraz krótka przepustka i szkolenie specjalistyczne Uroczystą Przysięgę Wojskową w koszarach 10 Opolskiej Brygady Logistycznej złożyło dziś 56 elewów służby przygotowawczej. Chętni zostali wcieleni 7 stycznia i ... » więcej 2019-02-23, godz. 21:37 IPN przeprowadzi prace poszukiwawcze koło Głuchołaz, może uda się zlokalizować masową mogiłę więźniów zamordowanych w ... Nadal nieznane pozostają miejsca kaźni wielu więźniów, ofiar nazistowskich Marszów Śmierci. Zimą 1945 roku, Niemcy uciekając przed Armią Czerwoną, ewakuowali ... » więcej 2019-02-23, godz. 15:30 Wodzili niedźwiedzia w Sławicach. Mieszkańcy gościli barwny korowód z berem i księdzem na czele Od rana barwny korowód wędrował od domu do domu, życząc szczęścia mieszkańcom Sławic. Nie mogło oczywiście zabraknąć bera, księdza, muzykantów i Cyganki. » więcej 2019-02-23, godz. 11:00 Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Na tę chorobę cierpi coraz więcej osób - Trzeba mówić o depresji, dane wskazują bowiem na to, że zachorowalność na tę chorobę rośnie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' psychoterapeuta ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »