Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-18, 17:30 Autor: Daria Placek

Ratusz o zwolnieniu mediator z klauzuli poufności. "Wszystko zostało już powiedziane"

Mediacje w sprawie powiększenia granic Opola [fot. Mariusz Chałupnik]
Mediacje w sprawie powiększenia granic Opola [fot. Mariusz Chałupnik]
- My nie mamy już co zdradzać, nie ma żadnej tajemnicy - tak rzecznik ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak odniosła się do kwestii zwolnienia mediator Anety Gibek-Wiśniewskiej z klauzuli poufności. Przypomnijmy, że zrobili to już przedstawiciele gminy Dobrzeń Wielki i oczekują tego samego od władz Opola.
- Chciałabym podkreślić, że wszystko co było do powiedzenia w kwestii mediacji zostało już powiedziane. To znaczy gmina Dobrzeń Wielki upubliczniła swoją propozycję, która dotyczyła wyłączenia terenów Elektrowni Opole i włączenia jej do miasta, tutaj chciałabym też zaznaczyć, że nie jest tajemnicą, że zgody na taką propozycję nie było ze strony Opola, natomiast miasto także mówiło o tym, co było przedmiotem mediacji - z naszej strony była to pomoc finansowa, która została też podjęta przez radę miasta - radni podjęli uchwałę w tej sprawie. I to w zasadzie wszystko na temat mediacji - tłumaczy Oborska-Marciniak.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zakończył się kolejny protest głodowy grupy mieszkańców Dobrzenia, którzy spotkali się z wojewodą Adrianem Czubakiem i biskupem Andrzejem Czają. Głodujący mieli otrzymać zapewnienie, że Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz wójt Henryk Wróbel pojadą po świętach do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tych informacji nie potwierdziła rzecznik ratusza.

- Ja nie znam szczegółów tej rozmowy. Z protestującymi rozmawiali biskup i wojewoda, tam zapadły pewne ustalenia i myślę, że to z nimi trzeba rozmawiać na temat tego, jakie one były - dodaje.
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »