Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-14, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Głodówka w Dobrzeniu Wielkim zawieszona. Strajkujący posłuchali biskupa

W Dobrzeniu Wielkim zawieszono protest głodowy [fot. Ewelina Laxy]
W Dobrzeniu Wielkim zawieszono protest głodowy [fot. Ewelina Laxy]
Michał Pytlik [fot. Marcin Skomudek]
Michał Pytlik [fot. Marcin Skomudek]
Protest głodowy w Dobrzeniu Wielkim został zawieszony. Czteroosobowa grupa strajkujących spotkała się dziś (14.04) z wojewodą Adrianem Czubakiem i biskupem Andrzejem Czają.
Głodujący dostali zapewnienie, że Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, oraz wójt Henryk Wróbel pojadą po świętach do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Liczymy, że zaproponują rozwiązanie wypracowane podczas mediacji - mówi Michał Pytlik z partii Razem, jeden z głodujących. - W tej sytuacji postanowiliśmy zawiesić głodówkę. Nie chodzi jedynie o apel biskupa. Andrzej Czaja jest w całej tej sytuacji osobą, której ufamy najbardziej. Liczymy na konkretny efekt.

Przypomnijmy: zaangażowani w obronę gminy Dobrzeń Wielki chcą oddać miastu Elektrownię Opole, zachowując odłączone sołectwa.

Pytlik dodaje, że do Warszawy pojedzie również być może wojewoda i biskup. Podczas spotkania nie podnoszono argumentu, że gmina Dobrzeń Wielki będzie mieć problem z utrzymaniem wszystkich sołectw.
Michał Pytlik

Wiadomości z regionu

2020-05-27, godz. 11:14 Wybuch butli z gazem w Idzikowicach w powiecie namysłowskim Wybuch butli z gazem w jednym z domów w Idzikowicach w gminie Wilków, w powiecie namysłowskim. W chwili eksplozji w budynku przebywały 2 osoby. » więcej 2020-05-27, godz. 11:05 Dwa nowe przypadki koronawirusa w regionie, prawie 230 w kraju Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 229 nowych przypadkach zakażonych koronaiwrusem w kraju. Dwa z nich dotyczą Opolszczyzny. » więcej 2020-05-27, godz. 11:05 Konieczna była dezynfekcja KWP w Opolu. U policjantki wykryto koronawirusa Koronawirus potwierdzony u jednej z policjantek pracujących w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. W nocy komenda została zdezynfekowana przez zastępy straży… » więcej 2020-05-27, godz. 11:00 Strażnicy miejscy ustalili, kto wyrzucił śmieci na terenie starej fabryki W ciągu tygodnia strażnicy miejscy ustalili, kto wyrzucił odpady na terenie dawnej fabryki w Gogolinie. To nie pierwszy taki przypadek. Sprawcę udało się szybko… » więcej 2020-05-27, godz. 11:00 Prudnik: gmina modyfikuje plany, będzie mniej wyciętych drzew Kontrowersje z usunięciem drzew wymusiły zmiany projektowe w planach modernizacji prudnickiej ulicy Legionów. Zachowanych zostanie kilka starych dębów. Zmieniono… » więcej 2020-05-27, godz. 10:00 Konopka za Rakoczego - czyli roszada PSL w zarządzie województwa Antoni Konopka zastąpił w zarządzie województwa opolskiego Stanisława Rakoczego. Obaj są politykami Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmiana to efekt ustaleń partyjnych… » więcej 2020-05-27, godz. 09:45 Wierni złapali mężczyznę, który ukrył się w szafie w zakrystii Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani policjanci z Kędzierzyna-Koźla. Alarmującymi byli wierni, którzy uczestniczyli w nabożeństwie w Poborszowie, w gminie… » więcej 2020-05-27, godz. 09:00 Budynek straży miejskiej w remoncie. Strażnicy po przeprowadzce, ale numer alarmowy nadal ten sam Zabytkowy domek znajdujący się na tyłach urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu przejdzie gruntowny remont. Na czas prac stacjonujący tam strażnicy miejscy przenieśli… » więcej 2020-05-26, godz. 21:17 Konopka za Rakoczego. Radni przyjęli zmiany na stanowisku członka zarządu województwa opolskiego Wicemarszałek Stanisław Rakoczy odwołany ze stanowiska. Jego miejsce w zarządzie województwa zajmie partyjny kolega Antoni Konopka. Tak zdecydowali radni podczas… » więcej 2020-05-26, godz. 20:30 Roszady personalne w kierownictwie Prudnickiego Centrum Medycznego O zmianę posady zabiega prezes Prudnickiego Centrum Medycznego. Jednocześnie zwolnił dyrektora do spraw inwestycji. Wszystko to dzieje się w powiatowej spółce… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »