Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-11, 18:54 Autor: Monika Pawłowska

Naprawa torów po wypadku Pendolino dobiega końca. Po północy ruch pociągów będzie wznowiony

Prace porządkowe w miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką trwają [fot. Ewelina Laxy]
Prace porządkowe w miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką trwają [fot. Ewelina Laxy]
Prace porządkowe w miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką trwają [fot. Ewelina Laxy]
Prace porządkowe w miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką trwają [fot. Ewelina Laxy]
Najpóźniej jutro (12.04) rano przywrócony ma zostać rozkładowy ruch pociągów na linii Opole-Częstochowa. Pierwsze rozkładowe połączenia będą wznowione po północy
Przypomnijmy, w wyniku piątkowego (07.04) wypadku z udziałem Pendolino na przejeździe kolejowym w Schodni koło Ozimka uszkodzonych zostało 450 podkładów, szyny, a także sieć trakcyjna i słupy oświetleniowe.

- Na miejscu cały czas pracują służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz PKP Energetyka - informuje Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP PLK. - Trwają ostatnie prace regulacyjne - dodaje.

- Wczoraj ułożono tor. Został on również podbity. Ponadto uzupełniono tłuczeń, a energetycy rozpoczęli montaż sieci trakcyjnej. Jednocześnie trwała regulacja toru, a dziś wieczorem przy pomocy pociągu sieciowego dokonana zostanie ostateczna regulacja sieci trakcyjnej, aby pantografy pociągów swobodnie się po niej poruszały - tłumaczy rzecznik PKP PLK.

Dodajmy, że do czasu wznowienia normalnego ruchu w tym miejscu prowadzone są objazdy dla pociągów PKP Intercity i komunikacja zastępcza w przypadku Przewozów Regionalnych.

Rzecznik dodaje, że na razie straty nie zostały oszacowane, bo najważniejsze było jak najszybsze przeprowadzenie prac naprawczych.
Joanna Kubiak

Wiadomości z regionu

2020-06-05, godz. 20:27 Raport dnia: 8 zachorowań na COVID-19. Wśród zakażonych kilka młodych osób 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, brak ofiar śmiertelnych i jeden 'ozdrowieniec'. Tak przedstawia się piątkowy (05.06) bilans dnia w regionie. Od początku… » więcej 2020-06-05, godz. 20:10 Handel narkotykami, atak na policjanta i ucieczka - to zarzuty postawione dealerowi z Opola. Policjant oddał strzał os… Do 10 lat więzienia grozi dealerowi narkotyków, który uderzył policjanta i uciekł z miejsca zatrzymania. To epilog wczorajszej (04.06) interwencji przy ulicy Luboszyckiej… » więcej 2020-06-05, godz. 19:30 Akcja gaszenia opuszczonej hali poprzemysłowej w Prudniku może potrwać do nocy. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży Od około 14.00 trwa akcja gaszenia pożaru opuszczonej hali poprzemysłowej w Prudniku. Pali się dach magazynu jednej z byłych firm włókienniczych. Na miejscu pracuje… » więcej 2020-06-05, godz. 19:00 Opolska delegatura KBW przypomina o zasadach i terminach dot. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich Do 16 czerwca gminy przyjmują wnioski dot. zamiaru głosowania korespondencyjnego w zbliżających się wyborach prezydenckich. Wzór dokumentu można znaleźć w int… » więcej 2020-06-05, godz. 18:00 Wojewoda wydał zezwolenie na realizację obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Budowa ruszy jeszcze w czerwcu Wojewoda opolski wydał zgodę na budowę obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Trasa o długości ponad 14 kilometrów ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 40. Droga… » więcej 2020-06-05, godz. 17:51 Dwóch mężczyzn zasłabło podczas pracy w studzience kanalizacyjnej w Blachowni Dwóch mężczyzn pracujących w studzience kanalizacyjnej na terenie jednego z zakładów przemysłowych w Blachowni w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim straciło przytomność… » więcej 2020-06-05, godz. 17:50 Żołnierz z brzeskiego pułku saperów ma koronawirusa. Na kwarantannę odesłano także 4 jego kolegów Koronawirus w 1. Brzeskim Pułku Saperów. Ze służby wyłączonych zostało 5 żołnierzy. » więcej 2020-06-05, godz. 17:45 "Na podwójnym gazie" motorowerzysta z dzieckiem uciekał przed policją. 30-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów Ponad promil alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który motorowerem przewoził 4-letniego syna i nie zatrzymał się do kontroli drogowej w gminie Kolonowskie. 30-latek… » więcej 2020-06-05, godz. 17:15 Policjanci na rowerach ponownie patrolują Brzeg. Można ich spotkać nie tylko w parkach Na brzeskie ulice wróciły rowerowe patrole policji. Poruszający się na dwóch kółkach funkcjonariusze szczególną uwagę przykładają do bezpieczeństwa innych rowerzystów… » więcej 2020-06-05, godz. 16:00 Pożar zdewastowanego obiektu byłej firmy włókienniczej w Prudniku Pali się hala poprzemysłowa dawnych zakładów prudnickiego „Froteksu”. Według wstępnych informacji nie ma poszkodowanych. Pożar wybuchł w obiekcie objętym ochroną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »