Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-11, 18:54 Autor: Monika Pawłowska

Naprawa torów po wypadku Pendolino dobiega końca. Po północy ruch pociągów będzie wznowiony

Prace porządkowe w miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką trwają [fot. Ewelina Laxy]
Prace porządkowe w miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką trwają [fot. Ewelina Laxy]
Prace porządkowe w miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką trwają [fot. Ewelina Laxy]
Prace porządkowe w miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką trwają [fot. Ewelina Laxy]
Najpóźniej jutro (12.04) rano przywrócony ma zostać rozkładowy ruch pociągów na linii Opole-Częstochowa. Pierwsze rozkładowe połączenia będą wznowione po północy
Przypomnijmy, w wyniku piątkowego (07.04) wypadku z udziałem Pendolino na przejeździe kolejowym w Schodni koło Ozimka uszkodzonych zostało 450 podkładów, szyny, a także sieć trakcyjna i słupy oświetleniowe.

- Na miejscu cały czas pracują służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz PKP Energetyka - informuje Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP PLK. - Trwają ostatnie prace regulacyjne - dodaje.

- Wczoraj ułożono tor. Został on również podbity. Ponadto uzupełniono tłuczeń, a energetycy rozpoczęli montaż sieci trakcyjnej. Jednocześnie trwała regulacja toru, a dziś wieczorem przy pomocy pociągu sieciowego dokonana zostanie ostateczna regulacja sieci trakcyjnej, aby pantografy pociągów swobodnie się po niej poruszały - tłumaczy rzecznik PKP PLK.

Dodajmy, że do czasu wznowienia normalnego ruchu w tym miejscu prowadzone są objazdy dla pociągów PKP Intercity i komunikacja zastępcza w przypadku Przewozów Regionalnych.

Rzecznik dodaje, że na razie straty nie zostały oszacowane, bo najważniejsze było jak najszybsze przeprowadzenie prac naprawczych.
Joanna Kubiak

Wiadomości z regionu

2019-07-18, godz. 20:45 Park niemodlińskiego zamku wypięknieje. "Chcemy łączyć historyczną przestrzeń" Umowa na dotację podpisana. W sierpniu ruszą prace renowacyjne w parku okalającym niemodliński zamek. » więcej 2019-07-18, godz. 20:00 Opolscy strażacy OSP organizują zbiórkę sprzętu dla druhów z Ukrainy Strażacy ochotnicy z Opolszczyzny chcą pomóc druhom z Ukrainy. Ruszyła akcja zbiórki sprzętu, który trafi za wschodnią granicę, tam, gdzie dopiero tworzone są ... » więcej 2019-07-18, godz. 19:25 Niebezpieczne popołudnie w regionie. Na A4 zginął motocyklista, pod Brzegiem na torowisku doszło do śmiertelnego potrą ... Do zderzenia motocykla z samochodem ciężarowym doszło na autostradzie A4 między węzłami Brzezimierz a Brzeg, na 190 km autostrady. Motocyklista nie żyje. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Śląski Wawel do remontu. Zamek Piastów Śląskich będzie miał nowy dach Ruszyły prace budowlane na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Jeden z najcenniejszych zabytków Opolszczyzny zyska między innymi nowe pokrycie dachowe. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Powiat opolski w ochronie dziedzictwa. Ponad 26 tysięcy złotych dofinansowania na grupę zabytkowych rzeźb "Ukrzyżowani ... Grupa rzeźb pod nazwą 'Ukrzyżowanie', które oglądać można w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim doczeka się renowacji. Pieniądze na ten cel, ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Dodatkowe patrole policji w Namysłowie. Sfinansuje je gmina Będzie więcej patroli w Namysłowie. Policja otrzymała finansowe wsparcie gminy, a pieniądze zostaną wykorzystane głównie na dodatkowe, ponadnormatywne służby. » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Przychówek w opolskim zoo. Na świat przyszedł lemur bandro Para lemurów bandro z opolskiego zoo doczekała się potomka. Nie wiadomo jeszcze czy to samiec czy samiczka. Ustalenie płci zwierzęcia może być możliwe nawet p ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:40 Autostrada A4 do końca września w remoncie. Utrudnienia są w rejonie Góry św. Anny Uwaga na utrudnienia na autostradzie A4. Powodem jest remont trasy na wysokości Góry św. Anny. Prace odbywają się na 7-kilometrowym odcinku, między węzłami Kę ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:35 7,7% opolskich uczniów nie dostało się do wybranych przez siebie szkół. Kuratorium Oświaty podsumowuje nabór podwójneg ... O przyjęcie do szkół ponadpodstawowych ubiegali się w tym roku absolwenci gimnazjów i podstawówek, w sumie prawie 17 tysięcy uczniów w regionie. Z danych kura ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:15 Za 107 dni ma być gotowy żłobek w Prószkowie. Gmina zdobyła dofinansowanie z rządowego programu Maluch+ 32 miejsca będą czekały w nowym żłobku na najmłodszych mieszkańców Prószkowa. Gmina podpisała umowę z wykonawcą, który w poniedziałek (22.07) wejdzie na plac ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »