Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-29, 09:20 Autor: Monika Pawłowska

Klasa policyjna z prawdziwego zdarzenia w Zespole Szkół w Prószkowie

Wyremontowana sala dla klas policyjnych w Zespole Szkół w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Wyremontowana sala dla klas policyjnych w Zespole Szkół w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Uroczyste otwarcie klasy policyjnej w Zespole Szkół w Prószkowie [archiwum policji]
Uroczyste otwarcie klasy policyjnej w Zespole Szkół w Prószkowie [archiwum policji]
Wyremontowana sala dla klas policyjnych w Zespole Szkół w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Wyremontowana sala dla klas policyjnych w Zespole Szkół w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Uroczyste otwarcie klasy policyjnej w Zespole Szkół w Prószkowie [archiwum policji]
Uroczyste otwarcie klasy policyjnej w Zespole Szkół w Prószkowie [archiwum policji]
Wyremontowano specjalistyczną salę lekcyjną dla uczniów klas o profilu policyjnym w Zespole Szkół w Prószkowie.
Pomieszczenie przybrało szaro-granatowe barwy i zostało wyposażone w sprzęty multimedialne, nowe meble oraz gabloty, w których prezentowane są policyjne mundury.

- Młodzież może się teraz uczyć w sprzyjających warunkach - mówi dyrektor szkoły Dariusz Sobków. - Sala wygląda naprawdę pięknie. Przede wszystkim jest w kolorach ukierunkowanych na kolory naszej policji, z tyłu w ładnej witrynie zaprezentowane jest umundurowanie. Wizualną stronę uzupełnia zestaw multimedialny, czyli projektor, wyświetlacz i nagłośnienie - wyjaśnia dyrektor placówki.

Zastępca komendanta miejskiego policji w Opolu, młodszy inspektor Władysław Trzaskawski, zwraca uwagę na długoletnią współpracę komendy z prószkowską szkołą.

- Policjanci, którzy prowadzą tutaj zajęcia, wsparli także merytorycznie projekt całej sali, żeby uczniowie, którzy uczą się w klasach policyjnych, mogli czuć się gospodarzami tej klasy. Ponadto sala ma być dopełniana pod względem wystroju - tłumaczy.

Starosta opolski Henryk Lakwa podkreśla, że w ostatnim czasie w szkole podejmowane są kolejne inicjatywy wspierające uczniów.

- Cieszymy się, że młodzież już w całkiem innych profilach może realizować swoje pasje dotyczące służb mundurowych czy piłki nożnej. Te inicjatywy, które powodują, że młodzież może uczyć się w lepszych warunkach, są naszym oczkiem w głowie - dodaje.

Remont i wyposażenie klasy policyjnej kosztowały blisko 20 tysięcy złotych. Część pieniędzy to nagroda, którą wywalczyli uczniowie pod opieką policjantów z opolskiej KMP w ubiegłorocznym konkursie pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Dariusz Sobków
Władysław Trzaskawski
Henryk Lakwa

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 07:58 Opole: nie chciał potrącić sarny i wjechał do rowu Do tego zdarzenia doszło około godziny 5.30 na ulicy Strzeleckiej w Opolu, na wysokości 'Niedźwiednika'. » więcej 2019-10-22, godz. 07:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a dzisiaj (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej wars ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »