Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-29, 09:20 Autor: Monika Pawłowska

Klasa policyjna z prawdziwego zdarzenia w Zespole Szkół w Prószkowie

Wyremontowana sala dla klas policyjnych w Zespole Szkół w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Wyremontowana sala dla klas policyjnych w Zespole Szkół w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Uroczyste otwarcie klasy policyjnej w Zespole Szkół w Prószkowie [archiwum policji]
Uroczyste otwarcie klasy policyjnej w Zespole Szkół w Prószkowie [archiwum policji]
Wyremontowana sala dla klas policyjnych w Zespole Szkół w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Wyremontowana sala dla klas policyjnych w Zespole Szkół w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Uroczyste otwarcie klasy policyjnej w Zespole Szkół w Prószkowie [archiwum policji]
Uroczyste otwarcie klasy policyjnej w Zespole Szkół w Prószkowie [archiwum policji]
Wyremontowano specjalistyczną salę lekcyjną dla uczniów klas o profilu policyjnym w Zespole Szkół w Prószkowie.
Pomieszczenie przybrało szaro-granatowe barwy i zostało wyposażone w sprzęty multimedialne, nowe meble oraz gabloty, w których prezentowane są policyjne mundury.

- Młodzież może się teraz uczyć w sprzyjających warunkach - mówi dyrektor szkoły Dariusz Sobków. - Sala wygląda naprawdę pięknie. Przede wszystkim jest w kolorach ukierunkowanych na kolory naszej policji, z tyłu w ładnej witrynie zaprezentowane jest umundurowanie. Wizualną stronę uzupełnia zestaw multimedialny, czyli projektor, wyświetlacz i nagłośnienie - wyjaśnia dyrektor placówki.

Zastępca komendanta miejskiego policji w Opolu, młodszy inspektor Władysław Trzaskawski, zwraca uwagę na długoletnią współpracę komendy z prószkowską szkołą.

- Policjanci, którzy prowadzą tutaj zajęcia, wsparli także merytorycznie projekt całej sali, żeby uczniowie, którzy uczą się w klasach policyjnych, mogli czuć się gospodarzami tej klasy. Ponadto sala ma być dopełniana pod względem wystroju - tłumaczy.

Starosta opolski Henryk Lakwa podkreśla, że w ostatnim czasie w szkole podejmowane są kolejne inicjatywy wspierające uczniów.

- Cieszymy się, że młodzież już w całkiem innych profilach może realizować swoje pasje dotyczące służb mundurowych czy piłki nożnej. Te inicjatywy, które powodują, że młodzież może uczyć się w lepszych warunkach, są naszym oczkiem w głowie - dodaje.

Remont i wyposażenie klasy policyjnej kosztowały blisko 20 tysięcy złotych. Część pieniędzy to nagroda, którą wywalczyli uczniowie pod opieką policjantów z opolskiej KMP w ubiegłorocznym konkursie pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Dariusz Sobków
Władysław Trzaskawski
Henryk Lakwa

Wiadomości z regionu

2019-03-19, godz. 16:15 Ruszają prace przy budowie ścieżki rowerowej na wale kolejowym w Reńskiej Wsi Od trzech lat gminy Polska Cerekiew, Cisek i Reńska Wieś próbują wybudować ścieżkę rowerową na wale po dawnej linii kolejowej. Dwa pierwsze samorządy swoje od ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:15 Opolska prokuratura nadzoruje śledztwo w sprawie firmy, która miała oszukać rolników. Spółka ogłosiła upadłość Rolnicy płacili za sztuczne nawozy, ale towaru mieli nie zobaczyć. Do Prokuratury Rejonowej w Opolu spływają zawiadomienia od pokrzywdzonych przez firmę ze st ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:45 Ścieki z Otmuchowa w Jeziorze Nyskim. WIOŚ: to zaniedbania przy pracach budowlanych Tak wykazała kontrola gospodarki ściekowej gminy Otmuchów przeprowadzona przez WIOŚ. Jak tłumaczył Krzysztof Gaworski, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:00 Zamknięcie ul. Przyjaźni w Kędzierzynie-Koźlu. Utrudnienia potrwają 3 tygodnie Przez trzy tygodnie kierowcy w Kędzierzynie-Koźlu będą musieli pamiętać o dodatkowych utrudnieniach w ciągu drogi krajowej numer 40. Na ulicy Przyjaźni trwa b ... » więcej 2019-03-19, godz. 13:00 Budżet obywatelski Kędzierzyna-Koźla. Głosowanie do końca marca Ponad 1,7 mln złotych przeznaczono w tym roku na realizację zadań budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźle. Każde osiedle będzie realizowało przynajmniej jedn ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:45 Wezwał policjantów do domu, ci znaleźli u niego dopalacze 25-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wezwał policję z powodu awantury, jaką zrobił mu ojciec. W czasie interwencji mundurowi znaleźli w mieszkaniu sporą ilo ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:05 Wyłudzały pieniądze na symulowaną ciążę. Odpowiedzą też za przygotowanie do handlu ludźmi. Akcja opolskich cyberkrymin ... Przygotowanie do handlu ludźmi, nielegalna adopcja, oszustwo oraz wyłudzanie pieniędzy to zarzuty z którymi muszą liczyć się dwie mieszkanki powiatu nyskiego ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:00 350 milionów złotych dla szpitali powiatowych. "Ten wzrost naprawdę będzie znaczący" Szpitale otrzymają więcej pieniędzy na leczenie. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wzrost wyceny świadczeń w internie i chirurgii. Przeznaczono n ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:00 MDK w Kluczborku do likwidacji? "Uprzedzałem, że działania naprawcze będą bolesne" Likwidacja 40 miejsc pracy w powiecie i zamknięcie domu kultury - to pokłosie audytu, który prowadzi w powiatowych placówkach w Kluczborku Regionalna Izba Obr ... » więcej 2019-03-19, godz. 10:11 Ginekologia, ale bez porodówki w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku Prawdopodobnie 1 kwietnia ruszy tylko oddział ginekologiczny szpitala powiatowego w Kluczborku. Starosta Mirosław Birecki zaznacza, że prowadzenie oddziału po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »