Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-09-12, 21:10 Autor: Monika Pawłowska

Rozdawali ulotki i namawiali do bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych

Akcja ulotkowa w Opolu na ul. Jagiellonów [fot. Zakład Linii Kolejowych w Opolu]
Akcja ulotkowa w Opolu na ul. Jagiellonów [fot. Zakład Linii Kolejowych w Opolu]
Akcja podczas pikniku w Racławicach [fot. Zakład Linii Kolejowych w Opolu]
Akcja podczas pikniku w Racławicach [fot. Zakład Linii Kolejowych w Opolu]
PKP PLK podsumowuje wakacyjne działania na Opolszczyźnie w ramach kampanii "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko!".
W miesiącach letnich na przejazdach kolejowych i dzikich przejściach organizowane były edukacyjne akcje ulotkowe, mające uświadomić, czym grozi brak ostrożności w okolicach torowisk.

- Przeprowadzaliśmy je w każdy drugi piątek miesiąca wspólnie ze strażą ochrony kolei i policją - mówi Joanna Kuśnierz-Grus z Zakładu Linii Kolejowych w Opolu, koordynator kampanii. - Byliśmy na przejazdach kolejowych i w każdy piątek był wytypowany jeden przejazd, przy którym rozdawaliśmy ulotki. W sumie przez te dwa miesiące takie akcje ulotkowe były przeprowadzone na dziewięciu przejazdach i na pięciu dzikich przejściach. W trakcie tej akcji rozdaliśmy około 1000 ulotek, 30 osób zostało pouczonych, mandatów nie nakładaliśmy - wyjaśnia.

Dodatkową kontrolę w pięciu miejscach przeprowadzono 2 września z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Ponadto akcja była też prowadzona podczas letnich pikników i na dworcach kolejowych w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Kuśnierz-Grus dodaje, że w czasie wakacji w regionie doszło do trzech wypadków na torach, ale nie było ofiar śmiertelnych.
Joanna Kuśnierz-Grus

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:15 Poszukiwał go austriacki wymiar sprawiedliwości, a zatrzymali głubczyccy kryminalni Policjanci z Głubczyc w poniedziałek (18.02) zatrzymali mieszkańca gminy Głubczyce poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »