Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-08-04, 14:15 Autor: Monika Pawłowska

"Prezydent Opola ma duże poparcie". Ratusz komentuje wynik komitetu referendalnego

Arkadiusz Wiśniewski prezydent Opola [fot. Piotr Wrona]
Arkadiusz Wiśniewski prezydent Opola [fot. Piotr Wrona]
- Nie udało się zebrać około 90% podpisów - tak opolski ratusz komentuje wynik prac komitetu referendalnego mającego na celu odwołanie prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego oraz rady miasta.
Przypomnijmy, że udało się zebrać niewiele ponad tysiąc, zamiast blisko dziesięciu tysięcy podpisów, które pozwoliłyby przeprowadzić referendum w tej sprawie.

- Finał tej inicjatywy pozwala nam twierdzić, że poparcie społeczne dla działań prezydenta Opola jest wysokie - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy opolskiego urzędu miasta.

- Na pewno komitet się napracował, ponieważ miasto zasypane było ulotkami w sprawie referendum, w internecie prowadzona była akcja, a także przedstawiciele komitetu dość często wypowiadali się w mediach lokalnych. Myślę jednak, że państwo sami wyciągną wnioski z takiego wyniku. Z kolei nasze wnioski są takie, że prezent Arkadiusz Wiśniewski w połowie swojej kadencji ma silny mandat i poparcie mieszkańców Opola dla swoich działań - tłumaczy.

Oborska-Marciniak podkreśla, że ratusz nie bagatelizował inicjatywy związanej z działaniem komitetu.

- Prezydent Wiśniewski jest zajęty pracą na rzecz opolan, dlatego referendum nie było dla nas priorytetem ani tematem do rozmów czy głębszych analiz - dodaje.
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »