Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-06-21, 00:44 Autor: Monika Pawłowska

Spotkanie z prezydentem przy kawie przyciągnęło mieszkańców [ZDJĘCIA]

Spotkanie przy kawie we Wróblinie [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie przy kawie we Wróblinie [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie przy kawie we Wróblinie [fot. Monika Pawłowska]
Spotkanie przy kawie we Wróblinie [fot. Monika Pawłowska]
Prezydent Opola wypił kawę z mieszkańcami Wróblina i Zakrzowa. Spotkanie miało luźny charakter i zgromadziło blisko 100 osób.
Dyskutowano nie tylko o budżecie miasta i trwających inwestycjach, ale także o kwestiach trapiących lokalną społeczność. Mieszkańcy pytali o ścieżki rowerowe, miejskie ogrzewanie, świetlice czy remonty dróg.

Panująca na spotkaniu atmosfera zdaniem prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego otwierała mieszkańców na rozmowę.

- Jest sympatycznie, bo sporo osób przyjęło moje zaproszenie. Rozmawiamy o bardzo konkretnych sprawach dla dzielnicy i dla miasta. Oczywiście są różne głosy, zarówno krytyczne, jak i chwalące, ale to jest normalne, że jest miejsce na to, żeby pewne rzeczy poprawić, albo też to co robimy nie zawsze wywołuje sam entuzjazm. Cieszę się natomiast z formuły spotkania, bo to pierwsze w historii miasta takie spotkanie w bardziej luźnej i bezpośredniej atmosferze - mówi Wiśniewski

Kolejne spotkanie będzie miało miejsce w środę (22.06) w szkole podstawowej nr 14 przy ulicy Koszyka 21 i będzie skierowane do mieszkańców dzielnic: Zaodrze, Bierkowice, Półwieś, Szczepanowice, Wójtowa Wieś i Dambonia.

W sumie zaplanowano sześć takich spotkań, a harmonogram znajduje się na stronie urzędu miasta.
Arkadiusz Wiśniewski
uczestnicy spotkania

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »