Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-10-26, 07:07 Autor: Aneta Skomorowska

Opole będzie miało czterech posłów: Jaki, Kłosowski, Zembaczyński i Kostuś. Rekordowy wynik Jakiego

Patryk Jaki [fot. Aneta Skomorowska]
Patryk Jaki [fot. Aneta Skomorowska]
Witold Zembaczyński © (fot. Aneta Skomorowska / AFRO)
Witold Zembaczyński © (fot. Aneta Skomorowska / AFRO)
Tomasz Kostuś [fot. Witold Wośtak]
Tomasz Kostuś [fot. Witold Wośtak]
Mamy dane z 830 obwodowych komisji wyborczych. Brakuje informacji jeszcze z 70 komisji. Już jednak wiadomo, że stolica województwa będzie miała w Sejmie czterech przedstawicieli.
Najwięcej głosów spośród kandydatów do Sejmu zdobył Patryk Jaki, startujący z trzeciego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości. Zagłosowało na niego ponad 29 923 wyborców. To rekord wśród wszystkich ubiegających się o mandat posła w całym województwie.

Mandat utrzymał też lider Prawa i Sprawiedliwości, poseł Sławomir Kłosowski. Zagłosowało na niego 17 048 osób.

Pewnym jest także, że mandat zdobył Witold Zembaczyński. To "jedynka" na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Obecny radny Opola z klubu Arkadiusza Wiśniewskiego zdobył 12 699 głosów. Przypomnijmy że brakuje jeszcze danych z komisji z Nysy i Kędzierzyna-Koźla.

Jeśli Witold Zembaczyński przyjmie mandat posła będzie musiał opuścić radę miasta. Zastąpi go Jacek Kasprzyk, przewodniczący zarządu dzielnicy Szczepanowice-Wójtowa Wieś, bo to on uzyskał najlepszy po Zembaczyńskim wynik w ubiegłorocznych wyborach do rady miasta.

Trzecim posłem z Opola będzie Tomasz Kostuś. Obecny wicemarszałek województwa, startujący z czwartego miejsca listy Platformy Obywatelskiej zdobył 11 016 głosów. Jeśli Tomasz Kostuś, przyjmie mandat posła, w sejmiku województwa zastąpi go Janusz Trzepizur.

Wiadomości z regionu

2024-12-26, godz. 07:11 Tragiczny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu Tuż po północy (26.12) doszło do dachowania BMW na ul. Ignacego Łukasiewicza. Na miejscu pomocy udzielała straż pożarna i pogotowie ratunkowe. » więcej 2024-12-25, godz. 18:00 Makowiec i piernik, czyli klasyk słodkości na Boże Narodzenie Boże Narodzenie to czas, w którym nasze domy wypełniają się nie tylko zapachem czerwonego barszczu z uszkami i pierogów. Poczuć możemy także apetyczny… » więcej 2024-12-25, godz. 17:30 Powiat brzeski z budżetem na przyszły rok. Dochody wrosną szybciej niż inflacja 191,5 miliona złotych wyda w przyszłym roku powiat brzeski. Na ostatniej w tym roku sesji, radni przyjęli przyszłoroczny budżet. » więcej 2024-12-25, godz. 16:50 Kolejny most do odbudowy w Głuchołazach. Gmina przygotowuje przetarg Do przebudowy mostu świętego Wojciecha nad rzeką Biała Głuchołaska przygotowuje się gmina Głuchołazy. Przeprawa została uszkodzona podczas wrześniowej… » więcej 2024-12-25, godz. 16:40 Gęste mgły na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie IMGW Przed gęstą mgłą ostrzega mieszkańców województwa opolskiego IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2024-12-25, godz. 16:00 Grodkowskie wodociągi kończą wymianę wodomierzy. Ich odczyt odbywa się bez wizyty inkasenta Inkasenci kontrolujący wodomierze nie będą już odwiedzać mieszkańców gminy Grodków. Dobiega końca akcja wymiany tradycyjnych urządzeń na takie, które… » więcej 2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »