Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-16, 14:15 Autor: Daniel Klimczak

Za kilka tygodni DK94 w okolicach Skorogoszczy ma być w pełni przejezdna

Most na Nysie Kłodzkiej w Skorogoszczy [fot. archiwum opolskiego GDDKiA]
Most na Nysie Kłodzkiej w Skorogoszczy [fot. archiwum opolskiego GDDKiA]
DK94 w Skorogoszczy fot. powiat brzeski/Sebastian Surzyn
DK94 w Skorogoszczy fot. powiat brzeski/Sebastian Surzyn
Najprawdopodobniej do końca roku zostanie przywrócona pełna przejezdność na drodze krajowej nr 94 w okolicach Skorogoszczy. Utrudnienia w tym miejscu to skutek tegorocznej powodzi.
We wrześniu woda podmyła fragment podbudowy jezdni w okolicach mostu na Nysie Kłodzkiej, przez co ruch jakichkolwiek pojazdów na tym odcinku groził katastrofą. Dzięki tymczasowej wojskowej przeprawie, po kilku dniach udało się przywrócić tam wahadłowy ruch dla służb ratunkowych. Dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Pydych wskazuje, że obecnie budowlańcy starają się odbudować zniszczony fragment trasy.

- Trwają tam prace związane z odtworzeniem płyty przejściowej oraz uzupełnienia nasypu za przyczółkiem, na połączeniu nasypu i przyczółka. Robimy wszystko, aby do końca listopada przynajmniej wprowadzić ruch wahadłowy dla wszystkich pojazdów, natomiast do końca roku planujemy praktycznie już przywrócić ruch całą szerokością jezdni.

Jak tłumaczy zarządca drogi, zakres prac niezbędnych do przywrócenia pełnej przejezdności jest bardzo duży. Budowlańcom nie pomaga też fakt, że grunty w tym rejonie nadal są nasiąknięte, a przez to jest konieczne zwiększenie ich stabilności.
Rafał Pydych

Zobacz także

2024-09-28, godz. 13:15, Wiadomości z regionu "Pierwsza część posiedzenia rządu to odprawa sztabowa". Rada Ministrów o powodzi - Całościowe środki na usuwanie skutków powodzi to do tej pory 622 mln 800 tys. zł. Zasiłki otrzymało prawie 37 tysięcy rodzin - powiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniak podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu. Z kolei szef resortu… » więcej 2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej
32333435363738
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »