Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-14, 16:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzescy WOPR-owcy w czasie powodzi utracili część sprzętu. Teraz zbierają pieniądze na nowy

WOPR Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
WOPR Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
WOPR Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
WOPR Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Brzescy WOPR-owcy w czasie powodzi utracili część sprzętu. Teraz zbierają pieniądze na nowy
Brzescy WOPR-owcy w czasie powodzi utracili część sprzętu. Teraz zbierają pieniądze na nowy
Na co dzień pomagają innym, a teraz sami potrzebują wsparcia. Brzeski WOPR w trakcie powodzi utracił część sprzętu i chce uzupełnić jego braki. O pomoc zaapelował do ludzi dobrej woli.
Stanica położona nad rzeką została częściowo zalana, gdy przez Brzeg przechodziła fala wezbraniowa na Odrze. Ratownicy przenieśli się wówczas do niezagrożonej części miasta, jednak jak wskazuje rzecznik brzeskiego WOPR-u Artur Surmiński, nie wszystko dało się wówczas ewakuować.

- Zabraliśmy tylko najpotrzebniejsze rzeczy, które nam były potrzebne do prowadzenia akcji ratunkowych. Reszta niestety musiała zostać, tak więc kaski, kamizelki, takie podstawowe rzeczy, które się po prostu przy tej powodzi zużyły, bądź też zniszczyły całkowicie. No i tego sprzętu nam brakuje, to dość długa lista.

Według wstępnych szacunków, jednostce potrzeba około 50 - 70 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać niespełna 1500. Oprócz wymiany uszkodzonego sprzętu, brzeski WOPR chce też zakupić urządzenia do komunikacji satelitarnej Starlink, co pozwoli na prowadzenie działań także w przypadku problemów z tradycyjną łącznością.

Zbiórkę można znaleźć TUTAJ
Artur Surmiński

Zobacz także

2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej
42434445464748
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »