Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-20, 21:09 Autor: Witold Sułek, oprac. Katarzyna Plewnia

Chodzi o jak najszybszą pomoc. Wiceministra spraw społecznych w Radiu Opole

Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
O zasiłkach powodziowym oraz celowym na antenie Radia Opole mówiła Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
- Najważniejsze od początku było dla nas bezpieczeństwo osób, które powódź nawiedziła. W drugim kroku, gdy wiemy, że poszkodowani przez żywioł są już otoczni to pierwszą opieką, ważne jest, aby pomoc finansowa dotarła do nich jak najszybciej i by można było starać się o nią w prosty sposób - mówiła na antenie Radia Opole Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - W kwestii pomocy finansowej, pierwsze kroki należy skierować do ośrodka pomocy społecznej - dodała pani wiceminister.

- Ośrodek Pomocy Społecznej to tam powinno się udać. Tak naprawdę tych zasiłków mamy 4, ale takie 2 najbardziej pilne, pomoc doraźna tak zwana. To mamy zasiłek powodziowy i tu należy się udać do OPS-u i być może już ośrodki będą miały wydrukowane wnioski o ten zasiłek. To jest bardzo krótki wniosek z podstawowymi danymi. Równocześnie trzeba zawnioskować o pomoc tzw. zasiłek celowy z ustawy o pomocy społecznej. I tu nie ma wzoru wniosku, wystarczy ustny wniosek do pracownika - wyjaśniła.

- A już pracownik socjalny przeprowadzi bardzo prosty wywiad środowiskowy, by ustalić, kto tej szkody w powodzi doznał - dodała wiceminister Nowakowska.
Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Zobacz także

2024-09-24, godz. 08:07, Wiadomości z regionu Cech zbiera pieniądze dla poszkodowanych rzemieślników. Ich pracownie zniszczyła powódź W powiecie prudnickim powódź nie oszczędziła zakładów rzemieślniczych. Zniszczone firmy najczęściej umiejscowione są na parterach zalanych budynków. Przedsiębiorcy szacują straty, a pomoc powodzianom deklaruje ich korporacja … » więcej 2024-09-24, godz. 08:06, Wiadomości z regionu Dziekan rady adwokackiej: Powodzianie, korzystajcie z bezpłatnych porad prawnych! - Jesteś powodzianinem, potrzebujesz pomocy prawnej, skorzystaj z bezpłatnych porad opolskich prawników - namawiał w Radiu Opole Łukasz Wójcik, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu. » więcej 2024-09-24, godz. 08:00, Wiadomości z regionu Trasy i szlaki zniszczone po powodzi. W Górach Opawskich obowiązuje zakaz wstępu do lasu Okresowy zakaz wstępu do lasów wprowadziło Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenia te dotyczą m.in. Parku Krajobrazowego 'Góry Opawskie'. Powodem są znaczne uszkodzenia drzewostanu, spowodowane przez powódź. » więcej 2024-09-23, godz. 21:28, Wiadomości z regionu Wielkie porządki w szpitalu w Nysie. Plany zakupowe są duże Czy nyski szpital wznowi działalność w tę środę (25.09)? Dobiegają końca prace porządkowe przy budynkach lecznicy po zalaniu przez powódź. » więcej 2024-09-23, godz. 18:41, Wiadomości z regionu Połowa przejść nad rzeką zamknięta, szkoła działa. Po powodzi w Moszczance i okolicach Po przerwie wymuszonej przez powódź Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance wznowił zajęcia w swoim obiekcie. Przepływający obok Złoty Potok zniszczył drogę prowadzącą do szkoły. Przy zaangażowaniu m.in. mieszkańców zasypano… » więcej
47484950515253
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »