Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-20, 21:09 Autor: Witold Sułek, oprac. Katarzyna Plewnia

Chodzi o jak najszybszą pomoc. Wiceministra spraw społecznych w Radiu Opole

Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
O zasiłkach powodziowym oraz celowym na antenie Radia Opole mówiła Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
- Najważniejsze od początku było dla nas bezpieczeństwo osób, które powódź nawiedziła. W drugim kroku, gdy wiemy, że poszkodowani przez żywioł są już otoczni to pierwszą opieką, ważne jest, aby pomoc finansowa dotarła do nich jak najszybciej i by można było starać się o nią w prosty sposób - mówiła na antenie Radia Opole Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - W kwestii pomocy finansowej, pierwsze kroki należy skierować do ośrodka pomocy społecznej - dodała pani wiceminister.

- Ośrodek Pomocy Społecznej to tam powinno się udać. Tak naprawdę tych zasiłków mamy 4, ale takie 2 najbardziej pilne, pomoc doraźna tak zwana. To mamy zasiłek powodziowy i tu należy się udać do OPS-u i być może już ośrodki będą miały wydrukowane wnioski o ten zasiłek. To jest bardzo krótki wniosek z podstawowymi danymi. Równocześnie trzeba zawnioskować o pomoc tzw. zasiłek celowy z ustawy o pomocy społecznej. I tu nie ma wzoru wniosku, wystarczy ustny wniosek do pracownika - wyjaśniła.

- A już pracownik socjalny przeprowadzi bardzo prosty wywiad środowiskowy, by ustalić, kto tej szkody w powodzi doznał - dodała wiceminister Nowakowska.
Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Zobacz także

2024-09-24, godz. 17:30, Wiadomości z regionu "Nie mamy nic". Mieszkańcy ulicy Andersa w Głuchołazach walczą ze skutkami powodzi - Tu jest dramat, zostaliśmy z niczym - mówią mieszkańcy ulicy generała Andersa w Głuchołazach. Obecnie tam sytuacja jest najtrudniejsza i jest tam najwięcej pracy. Lokatorzy nie mają bieżącej wody, gazu, a w niektórych mieszkaniach… » więcej 2024-09-24, godz. 16:45, Wiadomości z regionu Wielka woda w Górach Opawskich. "Ten kemping nie istnieje" Ze skutkami powodzi zmagają się też ośrodki wypoczynkowe w Górach Opawskich w gminie Głuchołazy. Trwa tam usuwanie szkód spowodowanych przez wezbrany Złoty Potok oraz wodę, która spłynęła z gór. » więcej 2024-09-24, godz. 16:15, Wiadomości z regionu Burmistrz Nysy zarzuca Wodom Polskim brak komunikacji. Prezes spółki zapewnia o procedurach O kompletnym kuriozum i niezrozumiałej polityce Wód Polskich we Wrocławiu przekonuje Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Samorządowiec uważa, że bez jego wiedzy zwiększono zrzut wody z Jeziora Nyskiego, co doprowadziło do zalania miasta… » więcej 2024-09-24, godz. 15:30, Wiadomości z regionu Pomoc dla powodzian a meldunek stały. Pytamy o wniosek mieszkańca powiatu głubczyckiego 10 tysięcy złotych na bieżące wydatki, 100 tysięcy złotych na remont/odbudowę budynków gospodarczych i 200 tysięcy na remont/odbudowę uszkodzonych przez wodę domów - to fundusze, które rząd przeznaczył na doraźną pomoc dla… » więcej 2024-09-24, godz. 15:27, Wiadomości z regionu "Wody Polskie podjęły już próby". Od Głuchołaz po Nysę nie ma wałów chroniących przed rzeką Wody powodziowe rozmyły wały wzdłuż Białej Głuchołaskiej. Obecnie od Głuchołaz do Nysy nie ma żadnej ochrony przed wodą. Trwa szukanie rozwiązań na zminimalizowanie zagrożenia. To między innymi zmiana biegu rzeki. » więcej
44454647484950
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »