Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-20, 21:09 Autor: Witold Sułek, oprac. Katarzyna Plewnia

Chodzi o jak najszybszą pomoc. Wiceministra spraw społecznych w Radiu Opole

Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
Wielkie sprzątanie w powiecie głubczyckim - [fot: Grzegorz Frankowski]
O zasiłkach powodziowym oraz celowym na antenie Radia Opole mówiła Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
- Najważniejsze od początku było dla nas bezpieczeństwo osób, które powódź nawiedziła. W drugim kroku, gdy wiemy, że poszkodowani przez żywioł są już otoczni to pierwszą opieką, ważne jest, aby pomoc finansowa dotarła do nich jak najszybciej i by można było starać się o nią w prosty sposób - mówiła na antenie Radia Opole Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - W kwestii pomocy finansowej, pierwsze kroki należy skierować do ośrodka pomocy społecznej - dodała pani wiceminister.

- Ośrodek Pomocy Społecznej to tam powinno się udać. Tak naprawdę tych zasiłków mamy 4, ale takie 2 najbardziej pilne, pomoc doraźna tak zwana. To mamy zasiłek powodziowy i tu należy się udać do OPS-u i być może już ośrodki będą miały wydrukowane wnioski o ten zasiłek. To jest bardzo krótki wniosek z podstawowymi danymi. Równocześnie trzeba zawnioskować o pomoc tzw. zasiłek celowy z ustawy o pomocy społecznej. I tu nie ma wzoru wniosku, wystarczy ustny wniosek do pracownika - wyjaśniła.

- A już pracownik socjalny przeprowadzi bardzo prosty wywiad środowiskowy, by ustalić, kto tej szkody w powodzi doznał - dodała wiceminister Nowakowska.
Katarzyna Nowakowska, wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Zobacz także

2024-10-16, godz. 15:29, Wiadomości z regionu Zakaz wstępu do części lasów pod Brzegiem. Gleba jest nasiąknięta, przez co drzewa mogą się przewracać Część podbrzeskich lasów pozostaje zamknięta dla odwiedzających. Zakaz wstępu ma związek ze szkodami spowodowanymi przez wodę. » więcej 2024-10-16, godz. 14:28, Wiadomości z regionu Mieszkańcy gminy Lewin Brzeski szykują pozew zbiorowy przeciw Wodom Polskim. Będzie zbiórka podpisów Pozew zbiorowy przeciwko Wodom Polskim przygotowują mieszkańcy, przedsiębiorcy i rolnicy z gminy Lewin Brzeski. Chodzi o wrześniowe zalanie miasta oraz wsi przez wody Nysy Kłodzkiej. » więcej 2024-10-16, godz. 12:43, Wiadomości z regionu Usuwają zatory, budują mosty, sprzątają i dezynfekują. Brzescy żołnierze pomagają w usuwaniu skutków powodzi Ponad 1600 żołnierzy z Brzegu pomaga w usuwaniu skutków powodzi. Do swojej dyspozycji mają około 350 jednostek sprzętu, głównie ciężarówek, ale też ładowarek i wywrotek. » więcej 2024-10-16, godz. 12:00, Gospodarka Głuchołaskie firmy liczą straty po powodzi. Czy część z nich zmieni lokalizację? Utrata łącznie nawet tysiąca miejsc pracy - to możliwy skutek strat wywołanych przez powódź w gminie Głuchołazy. Straty przedsiębiorców burmistrz Paweł Szymkowicz ocenił na miliard złotych. - Nie wiadomo, ile małych firm podejmie… » więcej 2024-10-16, godz. 10:10, Wiadomości z regionu "Chcemy mostu łukowego". Burmistrz Głuchołaz o odbudowie przeprawy i szacowaniu strat po powodzi 25 października zostanie oddany do użytku most tymczasowy w Głuchołazach, w ciągu drogi krajowej nr 40. Przeprawa jest już prawie gotowa. Za kilka dni rozpoczną się próby obciążeniowe. Kończona jest budowa najazdów. Mówił o… » więcej
13141516171819
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »