Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-20, 12:11 Autor: Krzysztof Rapp

- Będą szczenienia i dodatkowe punkty pomocy medycznej - zapowiada wicewojewoda

Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
- Mamy dla mieszkańców zabezpieczony program szczepień, żeby ochronić ich przez ewentualnymi zakażeniami - mówił dziś (20.09) w Porannej Rozmowie Radia Opole Piotr Pośpiech, wicewojewoda opolski.
Pytaliśmy o dostępność do służby zdrowia na zalanych terenach, bo są miejsca, gdzie ulicami płyną ścieki i rośnie ryzyko epidemiczne.
- Te nasze działania to nie tylko uruchomienie szpitala tymczasowego w Nysie, ale też uruchomienie 10 mobilnych punktów medycznych, które będą ustawiane przez wojsko w mniejszych miejscowościach po to, aby dostęp do lekarzy był zabezpieczony. Np. powiat nyski zabezpieczają szpitale sąsiednie, między innymi szpital MSW w Głuchołazach. Takich wyzwań jest cała masa. W powiecie nyskim jest około 80 osób dializowanych. Dzisiaj pani minister zdrowia mówiła o tym na porannej odprawie zapewniając, że te osoby będą miały zapewnioną tą usługę w innych ośrodkach. NFZ jest postawiony na równe nogi, aby refundację rozliczać płynnie w stosunku do zaistniałych okoliczności - mówi Piotr Pośpiech.

Pytany, czy szpital powiatowy w Nysie był przygotowany na ewentualne podtopienia, Piotr Pośpiech odpowiedział, że lecznica była zabezpieczona z jednej strony, a woda wdarła się z drugiej. Dodał jednak, że pacjenci tego szpitala znaleźli już pomoc w innych szpitalach w regionie.

Wicewojewoda podkreślił, że w szpitalu tym w pierwszej kolejności uruchomiono izbę przyjęć i triaż - czyli segregację pacjentów ze względu na zagrożenie zdrowia i życia.

Dodajmy, że dziś (20.09) ma tam ruszyć pediatria.
Piotr Pośpiech

Zobacz także

2024-09-18, godz. 19:00, Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa Trudna sytuacja opolskich szkół i wsparcie dla poszkodowanych wskutek szkód powodziowych - Marek Leśniak gościem popołudniowego programu Radia Opole Wicekurator oświaty w Opolu Marek Leśniak, w popołudniowym programie Radia Opole poinformował o skutkach powodzi, która dotknęła 235 placówek edukacyjnych. Szkoły stoją przed ogromnym wyzwaniem - nie tylko w zakresie odbudowy, ale… » więcej 2024-09-18, godz. 18:20, Wiadomości z regionu Wody Polskie: fala wezbraniowa na Odrze, jej czoło minęło Opole Fala wezbraniowa na rzece Odrze przepływa przez Opolszczyznę. Jej czoło minęło już stolicę województwa - Opole, nie wyrządzając szkód w mieście - informują Wody Polskie RZGW w Gliwicach. Kulminacja spodziewana jest w Opolu ok… » więcej 2024-09-18, godz. 17:30, Wiadomości z regionu "Trzyma wodę jak wanna". Zbiornik Racibórz nie spuszcza wody, by chronić Opole Zbiornik Racibórz jest obecnie wypełniony w około 80 procentach i nie jest z niego wypuszczana woda. Jak wskazują Wody Polskie, to po to, by chronić między innymi Opole. » więcej 2024-09-18, godz. 17:00, Wiadomości z regionu „Solidarność jest potrzebna”. Związkowcy pomagają powodzianom z Głuchołaz Powodzianom z Głuchołaz pomaga m.in. związek zawodowy Solidarność. Jego działacze rozdawali na rynku chleb i butelkowaną wodę. » więcej 2024-09-18, godz. 17:00, Wiadomości z regionu Bez dojazdu do Głębocka w gminie Grodków. Niedługo wielkie sprzątanie [ZDJĘCIA] Głębocko pozostaje jedyną miejscowością w gminie Grodków bez możliwości dojazdu. Dziś (18.09) wczesnym popołudniem ze wsi można było jeszcze wyjechać, ale strażacy zablokowali wjazd ze względu na zalaną drogę przez Strugę… » więcej
89909192939495
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »