Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-18, 16:00 Autor: Adam Wołek

Przy Hali Nysa powstaje szpital tymczasowy. Będzie 50 łóżek dla pacjentów

Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Szpital tymczasowy w Nysie [fot. Jędrzej Łuczak]
Ambulatorium już stoi. W Nysie powstaje tymczasowy szpital polowy dla mieszkańców.
Lecznica powiatowa ucierpiała w powodzi, a miasto nie może zostać bez takiej placówki. Przed Halą Nysa powstaje obiekt, którego elementy dowożą żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

- To nie jest łatwe, ale staramy się, by niczego w tym szpitalu nie zabrakło - mówi starosta nyski Daniel Palimąka. - Czynimy starania, by był przenośny aparat USG, RTG czy tomograf. Żeby było laboratorium kontenerowe. To pozwoli na zabezpieczenie mieszkańców.

- To będzie spory obiekt - dodaje gen. bron. Marek Sokołowski, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. - Tu ma być około 50 miejsc łóżkowych. No i oczywiście z każdym dniem będzie wzrastać liczba personelu medycznego. Mamy duże wsparcie miejscowego szpitala.

- Dobrze, że powstaje lecznica tymczasowa - powiedział Tomasz Wyskwarski, chirurg z Nysy. - Pacjentów na SOR-ze każdego dnia, niezależnie czy jest powóź czy nie, jest ponad setka. Gdzieś ci ludzie muszą się podziać, czy to internistycznie czy chirurgicznie.

Ponowne uruchomienie dotychczasowego szpitala w Nysie to czas od dwóch do czterech tygodni.
Daniel Palimąka
Marek Sokołowski
Tomasz Wyskwarski

Zobacz także

2024-09-18, godz. 19:45, Wiadomości z regionu "Ludzie nas potrzebują". Punkty pomocy dla powodzian w Nysie Mieszkańcy Nysy tłumnie przybywają do miejscowej hali sportowej. Tutaj zorganizowano punkt pomocowy, gdzie wydawana jest żywność oraz butelkowana woda. Ta z kranów nie nadaje się do spożycia. » więcej 2024-09-18, godz. 19:00, Wiadomości z regionu Powódź w Głuchołazach. Trwa sprzątanie w placówkach oświatowych W całej gminie Głuchołazy nadal nie funkcjonują szkoły podstawowe, przedszkola i żłobek. Przymusową pauzę spowodowała powódź. Część tych placówek zostało zalanych i trwają w nich mozolne prace porządkowe. » więcej 2024-09-18, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Trudna sytuacja opolskich szkół i wsparcie dla poszkodowanych wskutek szkód powodziowych - Marek Leśniak gościem popołudniowego programu Radia Opole Wicekurator oświaty w Opolu Marek Leśniak, w popołudniowym programie Radia Opole poinformował o skutkach powodzi, która dotknęła 235 placówek edukacyjnych. Szkoły stoją przed ogromnym wyzwaniem - nie tylko w zakresie odbudowy, ale… » więcej 2024-09-18, godz. 18:20, Wiadomości z regionu Wody Polskie: fala wezbraniowa na Odrze, jej czoło minęło Opole Fala wezbraniowa na rzece Odrze przepływa przez Opolszczyznę. Jej czoło minęło już stolicę województwa - Opole, nie wyrządzając szkód w mieście - informują Wody Polskie RZGW w Gliwicach. Kulminacja spodziewana jest w Opolu ok… » więcej 2024-09-18, godz. 17:30, Wiadomości z regionu "Trzyma wodę jak wanna". Zbiornik Racibórz nie spuszcza wody, by chronić Opole Zbiornik Racibórz jest obecnie wypełniony w około 80 procentach i nie jest z niego wypuszczana woda. Jak wskazują Wody Polskie, to po to, by chronić między innymi Opole. » więcej
88899091929394
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »