Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-13, 12:16 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Żołnierze WOT z opolskich batalionów są w gotowości do działania na wypadek powodzi i podtopień

Wojska Obrony Terytorialnej [fot. archiwum WOT]
Wojska Obrony Terytorialnej [fot. archiwum WOT]
Żołnierz WOT [zdj. WOT]
Żołnierz WOT [zdj. WOT]
Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest w gotowości w związku z ryzykiem powodzi w województwach opolskim i śląskim. Mundurowi cały czas monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych w rejonie swojej odpowiedzialności.
- Jeżeli chodzi o województwo opolskie zarówno 171. Batalion Lekkiej Piechoty w Brzegu i 172. Batalion Lekkiej Piechoty w Opolu są w pełnej gotowości do ewentualnego działania na rzecz społeczeństwa - mówi por. Tomasz Dzierga, oficer prasowy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Jesteśmy w ciągłym kontakcie z wojewoda i czekamy na ewentualną prośbę o pomoc, aby po prostu włączyć się działania. Sprzęt m.in. łodzie, agregaty jest także gotowy. Żołnierze, których mamy w swoich szeregach, około 2,5 tysiąca już są poinformowani o tym, że w każdej chwili mogą spodziewać się powołania, aby pomagać lokalnej społeczności. Ich zadaniem będzie umacnianie wałów przeciwpowodziowych przy rzece Biała Głuchołaska. Dodatkowo z Opola 5 osób został zostało skierowanych jako zespół oceny wsparcia, którzy mają ocenić czy są to wystarczające środki i ewentualnie ile jeszcze żołnierzy będzie potrzebnych do pomocy.

Przypomnijmy, wczoraj (12.09) minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że w trzech województwach: dolnośląskim, śląskim i opolskim jednostki WOT dostały polecenie postawienia żołnierzy w stan gotowości w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami.
por. Tomasz Dzierga

Zobacz także

2024-10-29, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Dom kultury w Lewinie Brzeskim nadal pełni rolę schroniska. "Jesteśmy to winni ludziom za ich ciężką pracę" 'Wrócimy prędzej niż później do naszej statutowej działalności'. To zapowiedź Wojciecha Najdy, dyrektora Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. » więcej 2024-10-29, godz. 10:35, Wiadomości z regionu Europoseł Andrzej Buła o angażowaniu środków unijnych w pomoc powodzianom - Moja wiedza samorządowa bardzo przydaje mi się w Brukseli - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole europoseł Andrzej Buła. Byłego marszałka naszego regionu pytaliśmy o zabiegi jakie trwają aktualnie w Parlamencie Europejskim, aby… » więcej 2024-10-29, godz. 09:46, Wiadomości z regionu We Wronowie walka z czasem. Powodzianie wykorzystują każdy dzień ładnej pogody 'Byle do wiosny' i 'jakoś musimy przetrwać'. Takie głosy słychać najczęściej od mieszkańców Wronowa w gminie Lewin Brzeski sześć tygodni po powodzi oraz niemal całkowitym odcięciu miejscowości od świata. » więcej 2024-10-28, godz. 14:48, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Lewina Brzeskiego nadal potrzebują pomocy po powodzi. Działają punkty dystrybucji Woda, podstawowe produkty spożywcze, środki czystości, zaprawy czy cement. Długie kolejki mieszkańców poszkodowanych w powodzi ustawiają się nadal przed kilkoma punktami dystrybucji w Lewinie Brzeskim. » więcej 2024-10-28, godz. 08:58, Wiadomości z regionu Straty są ogromne. Nyscy pszczelarze stracili w czasie powodzi tysiąc uli Nyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy im. ks. dr Jana Dzierżona liczy straty po powodzi. Jak mówi wiceprezes stowarzyszenia, wielka woda zalała blisko 1000 uli. Z pomocą trzeba poczekać do wiosny. » więcej
16171819202122
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »