Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-13, 12:16 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Żołnierze WOT z opolskich batalionów są w gotowości do działania na wypadek powodzi i podtopień

Wojska Obrony Terytorialnej [fot. archiwum WOT]
Wojska Obrony Terytorialnej [fot. archiwum WOT]
Żołnierz WOT [zdj. WOT]
Żołnierz WOT [zdj. WOT]
Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest w gotowości w związku z ryzykiem powodzi w województwach opolskim i śląskim. Mundurowi cały czas monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych w rejonie swojej odpowiedzialności.
- Jeżeli chodzi o województwo opolskie zarówno 171. Batalion Lekkiej Piechoty w Brzegu i 172. Batalion Lekkiej Piechoty w Opolu są w pełnej gotowości do ewentualnego działania na rzecz społeczeństwa - mówi por. Tomasz Dzierga, oficer prasowy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Jesteśmy w ciągłym kontakcie z wojewoda i czekamy na ewentualną prośbę o pomoc, aby po prostu włączyć się działania. Sprzęt m.in. łodzie, agregaty jest także gotowy. Żołnierze, których mamy w swoich szeregach, około 2,5 tysiąca już są poinformowani o tym, że w każdej chwili mogą spodziewać się powołania, aby pomagać lokalnej społeczności. Ich zadaniem będzie umacnianie wałów przeciwpowodziowych przy rzece Biała Głuchołaska. Dodatkowo z Opola 5 osób został zostało skierowanych jako zespół oceny wsparcia, którzy mają ocenić czy są to wystarczające środki i ewentualnie ile jeszcze żołnierzy będzie potrzebnych do pomocy.

Przypomnijmy, wczoraj (12.09) minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że w trzech województwach: dolnośląskim, śląskim i opolskim jednostki WOT dostały polecenie postawienia żołnierzy w stan gotowości w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami.
por. Tomasz Dzierga

Zobacz także

2024-09-16, godz. 10:40, Wiadomości z regionu Nysa Kłodzka podtapia Kopice. Mieszkańcy czekają, nie ewakuują się - Sytuacja jest trudniejsza niż w 1997 roku - mówią mieszkańcy podgrodkowskich Kopic. Wioska została częściowo zalana przez Nysę Kłodzką, która przepływa w odległości około 1,5 kilometra od ostatnich niepodtopionych zabudowań… » więcej 2024-09-16, godz. 10:35, O Radiu Zadzwoń do Radia Opole i podziel się informacją! Masz pytanie, problem, a może chcesz się podzielić informacją? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 774 541 541 - to nasza automatyczna sekretarka, którą przesłuchujemy na bieżąco. » więcej 2024-09-16, godz. 10:32, Wiadomości z regionu Chcesz pomoc, potrzebujesz wsparcia? Urząd marszałkowski koordynatorem dla regionu Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego będzie miejscem koordynacji pomocy dla powodzian.Chętni, którzy chcą oferować wsparcie będą mogli zgłaszać się telefonicznie lub mailowo do wyznaczonych pracowników urzędu. » więcej 2024-09-16, godz. 10:28, Wiadomości z regionu Robocze zespoły ZDW w terenie. Pilnie potrzebne wydajne pompy Zarząd Dróg Wojewódzkich uruchamia zespoły robocze w terenie m.in. w Grodkowie oraz w Głubczycach. - Jesteśmy też w kontakcie z włodarzami gmin Cisek i Bierawa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, które są najbardziej narażone… » więcej 2024-09-16, godz. 09:44, Wiadomości z regionu Głogówek: Utrudnienia komunikacyjne, strażacy dowożą żywność do ludzi Problemy z dojazdem do zalanych przez powódź wiosek występują w gminie Głogówek. Z brzegów wystąpiła tam rzeka Osobłoga. Sytuację pogarsza spływająca z pól woda. » więcej
114115116117118119120
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »