Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-12, 18:00 Autor: Roman Juranek

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim. Podnosi się poziom rzek

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w powiecie nyskim. Tamtejsze starostwo szykuje się na różne warianty rozwoju sytuacji pogodowej.
- Czuwamy w miejscach, które zazwyczaj są zalewane w takich sytuacjach - mówi starosta nyski Daniel Palimąka. - Przede wszystkim Starynka czy Mora. Te rzeki, które występują z brzegów, najczęściej są dzisiaj już doglądane przez swoich wójtów, burmistrzów, ale też i strażaków. Tak więc szykujemy się na różne warianty, tak naprawdę jeszcze do końca nie wiedząc, jaki będzie rozmiar tego wszystkiego co nas czeka.

- Jutro rano będzie obradował też sztab kryzysowy - dodaje Palimąką. - Oprócz straży i policji, będzie Zakład Utrzymania Dróg, który jest taką kluczową jednostką techniczną. Również zaprosiliśmy WOPR, które dysponuje odpowiednim sprzętem. Teraz jest pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim, bo chcemy być gotowi na te wszystkie modele, które są pokazywane przez IMGW. Z tych modeli wynika, że najgorsza sytuacja będzie w sobotę. Stan wód się niestety zaczyna podnosić.

Starosta jest na razie spokojny jeśli chodzi o Nysę Kłodzką. Wody Polskie zapewniają, że zbiorniki umiejscowione w jej ciągu mogą przyjąć duże ilości wody.
Daniel Palimąka
Daniel Palimąka

Zobacz także

2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej 2024-09-27, godz. 17:37, Wiadomości z regionu Jakie były zrzuty wody, kiedy zalało Lewin Brzeski? Burmistrz Lewina Brzeskiego twierdzi, że wody, która przepływała przez gminę, kiedy doszło do zalania gminy, musiało być więcej niż podawały to Wody Polskie. » więcej
34353637383940
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »