Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-12, 18:00 Autor: Roman Juranek

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim. Podnosi się poziom rzek

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim fot. Daniel Palimąka
Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w powiecie nyskim. Tamtejsze starostwo szykuje się na różne warianty rozwoju sytuacji pogodowej.
- Czuwamy w miejscach, które zazwyczaj są zalewane w takich sytuacjach - mówi starosta nyski Daniel Palimąka. - Przede wszystkim Starynka czy Mora. Te rzeki, które występują z brzegów, najczęściej są dzisiaj już doglądane przez swoich wójtów, burmistrzów, ale też i strażaków. Tak więc szykujemy się na różne warianty, tak naprawdę jeszcze do końca nie wiedząc, jaki będzie rozmiar tego wszystkiego co nas czeka.

- Jutro rano będzie obradował też sztab kryzysowy - dodaje Palimąką. - Oprócz straży i policji, będzie Zakład Utrzymania Dróg, który jest taką kluczową jednostką techniczną. Również zaprosiliśmy WOPR, które dysponuje odpowiednim sprzętem. Teraz jest pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie nyskim, bo chcemy być gotowi na te wszystkie modele, które są pokazywane przez IMGW. Z tych modeli wynika, że najgorsza sytuacja będzie w sobotę. Stan wód się niestety zaczyna podnosić.

Starosta jest na razie spokojny jeśli chodzi o Nysę Kłodzką. Wody Polskie zapewniają, że zbiorniki umiejscowione w jej ciągu mogą przyjąć duże ilości wody.
Daniel Palimąka
Daniel Palimąka

Zobacz także

2024-09-13, godz. 12:41, Interwencja Radia Opole "Przygotowujemy się do tej fali". Czarnowąsy z obawą patrzą na prognozowane opady [INTERWENCJA] Mieszkańcy Czarnowąs - dzielnicy Opola nad Małą Panwią - obawiają się, że przez intensywne opady deszczu ich miejscowość kolejny raz zostanie zalana. Skutki powodzi odczuli w 1997 i 2010 roku. Tym tematem zajęliśmy się dziś… » więcej 2024-09-13, godz. 12:16, Wiadomości z regionu Żołnierze WOT z opolskich batalionów są w gotowości do działania na wypadek powodzi i podtopień Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest w gotowości w związku z ryzykiem powodzi w województwach opolskim i śląskim. Mundurowi cały czas monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych… » więcej 2024-09-13, godz. 10:29, Wiadomości z regionu Działania prewencyjne opolskich strażaków w związku z opadami deszczu Układali worki z piaskiem i rękawy przeciwpowodziowe. Strażacy z województwa opolskiego przeprowadzili już 14 działań prewencyjnych w związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie. » więcej 2024-09-13, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole "Wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę". Stanisław Potoniec o zagrożeniu powodziowym - Spodziewamy się wzrostów stanów rzek w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim. Trudno powiedzieć, czy będzie lepiej niż w 1997 roku. Na pewno wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-09-13, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Przede wszystkim spokój. Strażacy radzą, jak zachować się w sytuacji kryzysowej Słuchanie komunikatów o zagrożeniu w radiu i TV, ewakuacja dzieci i osób starszych w bezpieczne miejsce, ustalenie dróg ewakuacji, naładowanie telefonu komórkowego oraz między innymi zabezpieczenie domu np. workami z piaskiem - to… » więcej
124125126127128129130
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »