Pierwszy z tych paneli dotyczył wzrostu gospodarczego w Polsce. - Również tego jak wspierać polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. Polscy przedsiębiorcy już teraz podbijają świat. W niektórych branżach jesteśmy liderami. Polska jest potęgą, jeśli chodzi o produkcję luksusowych jachtów - mówił wiceminister Ociepa.
Panel "szkoła dla innowatora" dotyczył tego, czego oczekujemy od szkoły w przyszłości.
Zakończyła się praca w podstolikach okrągłego stołu oświatowego. - Powstał pilotażowy program "Szkoła dla innowatora". W lipcu ogłaszamy nabór na operatora a wrześniu wybierzemy 20 szkół, które wezmą udział w pilotażu tego programu. Szkoły otrzymają wsparcie do tego, żeby wdrażać innowacyjne metody kształcenia i mają one być przykładem dla szkół w całym kraju - zapowiedział.
Rozmawialiśmy także o tym jak będzie wyglądała lista kandydatów Zjednoczonej Prawicy do Sejmu w naszym województwie. - Ostatecznie jeszcze nie zdecydowałem, że będę startować, natomiast jeśli tak, to będę zabiegał o ostatnie miejsce na liście - oświadczył wiceminister Ociepa. - Mamy sporą grupę posłów, którzy też chcą mieć miejsce na liście, a mi jako jedynemu ministrowi z naszej ziemi nie wypada się przepychać o miejsce na liście. Jarosław Gowin, też startuje z ostatniego miejsca z Krakowa i to jest dla mnie wzór - powiedział Marcin Ociepa, wiceprzewodniczący Porozumienia Jarosława Gowina.
Z kolei minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że program Czyste Powietrze wymaga zmian. - Chcielibyśmy dwie rzeczy zmienić. Pójść w kierunku większej współpracy z samorządami lokalnymi, a po drugie włączyć sektor bankowy do dystrybucji środków - wymieniał wiceminister przedsiębiorczości i technologii. - To nam otworzy drogę do współfinansowania programu przez Komisję Europejską. Do tej pory jest finansowany wyłącznie ze środków rządowych - wyjaśnił.