Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-08, 07:31 Autor: Witold Wośtak

7 procent PKB na służbę zdrowia? Woźniak omawiał rozwiązania Lewicy na przykładzie kluczborskiego szpitala

Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Piotr Woźniak [fot. Martyna Bobrowska]
Piotr Woźniak [fot. Martyna Bobrowska]
Uruchomienie większej liczby specjalizacji dla lekarzy rezydentów i łatwiejszą nostryfikację dyplomów lekarzy z zagranicy postuluje Piotr Woźniak.
Kandydat Lewicy do sejmu mówił o tym na konferencji prasowej w Kluczborku, nawiązując do zlikwidowania oddziału neonatologicznego i ginekologiczno-położniczego. Lewica chce przeznaczać na służbę zdrowia co najmniej 7 procent PKB, czyli dofinansować Narodowy Fundusz Zdrowia kwotą co najmniej 10 miliardów złotych.

- Młodzi lekarze rezydenci zdobywają specjalizację dopiero w wieku 40 lat i od wtedy mogą pracować na rzecz poszczególnych oddziałów w ramach swoich specjalizacji. Potrzebujemy również takiej prawdziwej nostryfikacji dyplomów obcokrajowców. Nie chodzi o ściąganie tutaj szamanów, ale o znakomicie wykształconych specjalistów. Dzisiaj prawo uniemożliwia szybką ścieżkę nostryfikacji - przekonuje Woźniak.

Nostryfikacja dyplomu to ocena przebiegu studiów poza Polską. Zdaniem Woźniaka, zamknąć oddziały szpitalne jest łatwo, ale ewentualne ich odtworzenie to większe wydatki.

- Ktoś, kto pracował za 5-7 tysięcy złotych przed likwidacją oddziału, nie przyjdzie za tę samą kwotę. Taka osoba zna rynek i zażąda 15-20 tysięcy złotych. Wiem, co mówię, bo sam byłem szefem rady społecznej ZOZ-u w Głuchołazach. Proszę trzymać się teraz foteli: Kiedy szukaliśmy specjalisty chorób wewnętrznych, proponowaliśmy 20 tysięcy złotych netto plus mieszkanie i nie zgłosił się nikt.
Piotr Woźniak 1
Piotr Woźniak 2

Zobacz także

2019-09-09, godz. 07:53, Publicystyka w Radiu Opole Janusz Sanocki o absurdach prawa wyborczego, szacunku dla wyborców i wrogim państwie - Zatoczyliśmy koło. Żyjemy w kraju, w którym zwykły obywatel nie może kandydować do Sejmu, jeśli jakieś partyjny lider nie wpuści go na listę. Tak było za komuny, wtedy też mieliśmy jakieś wybory, listy, kandydatów, tyle tylko… » więcej 2019-09-09, godz. 07:21, Publicystyka w Radiu Opole Wiarygodność, podatek VAT czy inflacja? Co będzie głównym tematem kampanii wyborczej? Co będzie głównym tematem kampanii wyborczej w kraju i w regionie? To pytanie zadaliśmy uczestnikom Młodzieżowej Loży Radiowej w piątek 6 września 2019 roku. Byli z nami przedstawiciele koalicji i opozycji. » więcej 2019-09-08, godz. 21:24, Wiadomości z regionu Zmiany w edukacji dyskusyjnym tematem Niedzielnej Loży Radiowej Zmiany w polskiej szkole. To jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej w której gościli politycy PiS, Koalicji Obywatelskiej, ruchu Kukiz'15 i PSL. Politykom trudno było znaleźć wspólny mianownik związany z tą reformą. Przedstawiciele… » więcej 2019-09-08, godz. 19:27, Wiadomości z regionu Opolszczyzna dziękuje za plony. W Lewinie Brzeskim trwają dożynki wojewódzkie W Lewinie Brzeskim trwają dożynki wojewódzkie. To okazja nie tylko do podsumowań tegorocznych żniw, ale też do promowania dziedzictwa Opolszczyzny. » więcej 2019-09-08, godz. 15:49, Wiadomości z regionu Konwencja wyborcza Marcina Ociepy, czyli sporo o pomocy dla przedsiębiorców i wzmacnianiu roli samorządów Powołanie w Opolu Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej, wdrożenie ustawy aglomeracyjnej, obniżenie obciążeń dla przedsiębiorców, czy wsparcie przy tworzeniu Muzeum Kresów w Brzegu. To część programu, jaki podczas swojej… » więcej
62636465666768
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »