Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-03, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Zembaczyński chce prywatyzacji mediów publicznych. Dyrektor TVP3 Opole odpowiada, że są niewygodne dla opozycji

Witold Zembaczyński [fot. Witold Wośtak]
Witold Zembaczyński [fot. Witold Wośtak]
Mateusz Magdziarz [fot. Łukasz Fura]
Mateusz Magdziarz [fot. Łukasz Fura]
Do prywatyzacji mediów publicznych namawia Witold Zembaczyński. Lider opolskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu przekonywał na konferencji prasowej, że proces wypaczania wyniku wyborczego rozpoczyna się w nadajnikach telewizji publicznej.
Nagłówki informacji prezentowanych w TVP1 nazwał "paskami grozy". Zembaczyński uważa też, że regionalne rozgłośnie Polskiego Radia borykają się z problemem słuchalności i brakiem rentowności, a sprzyjają kandydatom Prawa i Sprawiedliwości.

- Dziennikarze bardzo ucierpieli w wyniku "dobrej zmiany" - ocenia.

- Uważam, że trzeba chronić niezależny zawód dziennikarski. Należy powiedzieć wprost: ci, którzy zajmują się dzisiaj wyłącznie paskami grozy oraz informacją mającą na celu dyskredytowanie opozycji, nie mają do tego dłużej mandatu. Moim zdaniem, trzeba to sprywatyzować i powierzyć misję nadawcom prywatnym. W ten sposób media mogą z powrotem uczciwie funkcjonować w Polsce.

Zdaniem Zembaczyńskiego, należy też zlikwidować Radę Mediów Narodowych.

- Prywatne stacje mogą funkcjonować w oparciu o realizowanie zamówień kreowanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji bez Rady Mediów Publicznych. Prywatni nadawcy mogą realizować misję publiczną za publiczne pieniądze w określonym paśmie. To jest w stanie funkcjonować i zapewnić rzetelną informację, której dzisiaj brakuje.

Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole, odpowiada, że media publiczne są solą na każdym rynku medialnym i nie ma dobrego rynku medialnego bez mediów publicznych.

- Jestem w stanie wyobrazić sobie, skąd chore propozycje pana Witolda Zembaczyńskiego. Te media publiczne rzeczywiście są niewygodne dla opozycji popełniającej mnóstwo wpadek, mnóstwo błędów i często manipulującej. Mamy przykład ostatnich dni, a dotyczy on debaty w Telewizji Polskiej i paragonu posła Budki. Myślę, że media publiczne są niewygodne, dlatego tak łatwo mówić o ich sprywatyzowaniu, czyli tak naprawdę likwidacji.

Zembaczyński zapytał publicznie, czy jeden z dziennikarzy TVP3 Opole był kandydatem na tajnego współpracownika Służb Bezpieczeństwa i czy stanowił osobowe źródło informacji.
Magdziarz nazwał to podłym atakiem. - Poseł pokazał jeden z etapów, a przemilczał ciąg dalszy, czyli udokumentowaną w IPN zdecydowaną odmowę współpracy ze strony tego publicysty.
Witold Zembaczyński 1
Witold Zembaczyński 2
Mateusz Magdziarz

Zobacz także

2019-09-03, godz. 11:00, Wiadomości z regionu "Ten pan nie jest moim znajomym" - Bartek o inwestorze z Suchego Boru. Kubalańca: nie widzę nieprawidłowości przy procesie sprzedaży ośrodka - Inwestora, który nabył ośrodek w Suchym Borze nie znam, a z jego przedstawicielem rozmawiałem po raz pierwszy dwa tygodnie temu i nie jest moim znajomym, a jesteśmy mieszkańcami tej samej gminy - wyjaśniał w Radiu Opole przewodniczący… » więcej 2019-09-03, godz. 10:45, Wiadomości z regionu Zamieszanie z kandydatami MN i KO do Senatu. "Poziom zaufania został nadszarpnięty". "Musimy szczerze ze sobą porozmawiać" - Mamy pewne niedomówienia, ale nie nazywałbym tego chwianiem się koalicji w sejmiku - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku, przewodniczący TSKN i zarazem kandydat Mniejszości Niemieckiej do Senatu… » więcej 2019-09-02, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Brzeska rada miejska ma nowego przewodniczącego. Przed głosowaniem prawie połowa radnych opuściła salę obrad Janusz Wójcik od dziś (02.09) pełni funkcję przewodniczącego brzeskiej rady miejskiej. Tym samym zajął wolne miejsce po Jacku N., który po usłyszeniu zarzutów dotyczących przemocy rodzinnej, na początku sierpnia zrezygnował z… » więcej 2019-09-02, godz. 17:30, Wiadomości z regionu Inna rzeczywistość, inne problemy, inne spojrzenie na politykę. Opolscy europarlamentarzyści o doświadczeniach z Brukseli Sławomir Kłosowski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Danuta Jazłowiecka z Platformy Obywatelskiej opowiadali w Loży Radiowej o swojej pracy w Parlamencie Europejskim. » więcej 2019-09-02, godz. 14:24, Publicystyka w Radiu Opole Danuta Jazłowiecka o 10 latach w PE, o Brexicie i „nieodpowiedzialnym” premierze Johnsonie i sporze z Mniejszością Niemiecką ws. kandydatów do Senatu - Moim zdaniem Brexitu nie będzie - mówiła w Loży Radiowej Danuta Jazłowiecka, była europoseł, a dziś kandydatka na senatora z listy KO w okręgu nr 52. Naszego gościa pytaliśmy o kwestie dotyczące Brexitu, o 10-letniej pracy w… » więcej
67686970717273
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »