Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-07-07, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Andrzej Buła, lider PO w regionie nie wystartuje w wyborach. Na liście znajdzie się za to Robert Węgrzyn? Koalicja Europejska odsłania karty

R. Wilczyński, B. Kamińska, A. Buła i R. Węgrzyn [fot. Witold Wośtak]
R. Wilczyński, B. Kamińska, A. Buła i R. Węgrzyn [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Buła został wybrany szefem regionalnego sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.
Na konferencji prasowej poinformował, że do czwartku (11.07) będzie gotowa lista 16-18 osób, potencjalnych kandydatów w wyborach parlamentarnych, związanych z Platformą Obywatelską, które zaproponuje zarządowi krajowemu partii.

Lider PO na Opolszczyźnie, Andrzej Buła zadeklarował, że nie będzie kandydować, a jako pewne kandydatury wskazał Ryszarda Wilczyńskiego, Tomasza Kostusia, Rajmunda Millera i Roberta Węgrzyna.

- Będę namawiać kandydatów do myślenia z perspektywy wyborcy - podkreślał na konferencji Buła. - Będę namawiać wszystkich, aby od początku postawili na myślenie kategoriami, dla kogo ja jestem kandydatem? Dla jakiej grupy mieszkańców? To powinno spowodować bardzo konstruktywne myślenie o sobie. Nie o sobie jako polityku czy miejscu na liście, ale kogo mogę jeszcze bardziej przekonać do siebie lub komu mogę przypomnieć się, że coś dobrego zrobiłem w życiu i chętnie odda na mnie głos.

- Nasze przesłanie brzmi: dobrobyt bierze się z pracy, innowacyjności i kreatywności - dodaje Ryszard Wilczyński, poseł PO. - Programy socjalne są ważne, ale one nie zapewnią nam stabilnej przyszłości. Wiemy na przykład, że program 500 plus, który będziemy kontynuować, w sensie demograficznym okazał się porażką. Nasza przyszłość zależy od mądrego zbudowania polityki społecznej oraz polityki włączenia ludzi na rynek pracy. Dzisiaj ponad 3 miliony ludzi nie jest aktywnych zawodowo - mówi poseł Wilczyński.

Robert Węgrzyn zapewnia, że KO chce zmierzyć się z obecną władzą na argumenty, bo ludzie pytają, co poprzedni rząd zrobił przez 8 lat.

- Co PiS pozostawi po sobie wymiernego? Tylko programy socjalne. My wybudowaliśmy boiska Orlik, stadiony najnowocześniejsze w Europie i na świecie. Do tego setki kilometrów "schetynówek", czyli lokalnych dróg finansowanych przez gminy, sejmiki oraz władzę centralną. Wybudowaliśmy autostrady, popularne "S-ki", zmodernizowaliśmy dworce i szlaki kolejowe - wylicza Węgrzyn.

Na ten moment w koalicji jest jeszcze Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej.

KO szuka osób chętnych do pomocy przy wyborach wpisując #TwójSztab. A informację o spotykaniach z mieszkańcami Opolszczyzny - #Porozmawiajmy.
Andrzej Buła
Ryszard Wilczyński
Robert Węgrzyn

Zobacz także

2019-10-13, godz. 21:50, Wiadomości z regionu Exit poll na Opolszczyźnie: 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla Lewicy, PSL z Kukizem i Mniejszości Niemieckiej Według sondażowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość na Opolszczyźnie uzyskało 35,4 procent, Koalicja Obywatelska - 27,7, Lewica - 12,6, PSL - 11,3, Konfederacja 5,6 proc. » więcej 2019-10-13, godz. 21:15, Wiadomości z regionu Sondaż exit poll dla Prawa i Sprawiedliwości. W sejmie też Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość zdobyło największe poparcie w wyborach do Sejmu - tak wynika z sondażu IPSOS, przeprowadzonego na zlecenie TVP, TVN24 i Polsat News. » więcej 2019-10-13, godz. 18:10, Wiadomości z regionu O godzinie 17.00 frekwencja na Opolszczyźnie wyniosła prawie 40 procent i była najniższa w kraju 39.54 proc. - taka była o godzinie 17 frekwencja wyborcza w województwie opolskim. W całej Polsce frekwencja wyniosła 45,94 procent. » więcej 2019-10-13, godz. 17:45, Wiadomości z regionu Obwody odrębne, czyli głosowanie w zakładach karnych czy szpitalach W województwie opolskim mieszkańcy mają do dyspozycji 881 lokali wyborczych, ale funkcjonują również tak zwane obwody odrębne, które znajdują się między innymi w Areszcie Śledczym w Opolu, w Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Katowickiej… » więcej 2019-10-13, godz. 13:36, Wiadomości z regionu W południe frekwecja w regionie wynosi 15,26%. Jest wyższa niż 4 lata temu 15,26 procent - taka była frekwencja o godzinie 12.00 w województwie opolskim. Jest ona wyższa niż 4 lata temu, wtedy o tej samej godzinie wynosiła 13,58 procent. W kraju trwają wybory do parlamentu. » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »