Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-05-30, 14:42 Autor: Marek Świercz

Krzysztof Drynda o tym, czym RdO różni się od Porozumienia, a także o tym, że prezydent przestał mu podawać rękę

Krzysztof Drynda o ewentualnym kandydowaniu na prezydenta Opola
- Środowisko Razem dla Opola jest szersze niż Porozumienie, ma też duże doświadczenie samorządowe, miało swój klub radnych w poprzedniej kadencji, ma też w tej. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że chce opracować własny program i wskazać kandydata na prezydenta, który da największą nadzieje na jego realizację. Bo Arkadiusz Wiśniewski powinien odejść - mówił w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych RdO a zarazem polityk Porozumienia.
Nasz gość, który w sondażu prezydenckim NTO dostał 7 procent wskazań, uchylał się od odpowiedzi na pytanie, czy nie obawia się, iż start polityka Porozumienia w kontrze do kandydatki Zjednoczonej Prawicy Violetty Porowskiej nie doprowadzi do rozłamu na prawej stronie sceny politycznej. Chętnie komentował za to sam sondaż, wskazując na to, że ma niewiele gorszy wynik niż Witold Zembaczyński czy Apolonia Klepacz. Przypomniał także, że w poprzednich wyborach kandydaci RdO (najpierw Alojzy Drewniak a potem Marcin Ociepa) byli w sondażach mocno niedoszacowani.

- Przed poprzednimi wyborami nikt nie dawał Marcinowi Ociepie szansy na przejście do drugiej tury - mówił Drynda.

Nasz gość, pytany jak układają się jego relacje z prezydentem, stwierdził, że jest mu niezręcznie o tym mówić, ale Arkadiusz Wiśniewski przestał podawać mu rękę.

- Na sesjach jest nerwowo, ale trudno się temu dziwić, skoro prezydent przestał rozmawiać z radnymi, przestał rozmawiać z Radą Miasta - mówi Drynda. - Prezydent zamknął się w gabinecie i rządzi bez dialogu, nie chce rozmawiać z przedsiębiorcami z ulicy Niemodlińskiej czy kupcami z targowiska.

Zobacz także

2018-09-07, godz. 14:35, Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa Marek Piasecki o budowie szerokiej koalicji w wyborach na prezydenta Kędzierzyna-Koźla Gościem piątkowej 'Loży radiowej' była Marek Piasecki, kandydat na prezedenta Kędzierzyna-Koźla. Mówił m.in. o zaskakującym sojuszu dwóch byłych włodarzy miasta, którzy go poparli: Tomasza Wantuły, którego komitet współtworzył… » więcej 2018-09-06, godz. 14:24, Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa Adrian Czubak o wizycie premiera, oświatowych reformach i zabiegach o rewitalizację odrzańskiej żeglugi - Nasz program, ten z wyborów parlamentarnych i teraz ten ogłoszony przed wyborami samorządowymi, adresowany jest do obywateli, odpowiada na ich potrzeby. Oznacza inwestycje, czyli pieniądze, którą krążą w gospodarce i napędzają… » więcej 2018-09-06, godz. 10:21, Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa Jarosław Gowin o opolskich planach Porozumienia, konserwatywnej rewolucji i potrzebie nowego ładu konstytucyjnego - Nie przez przypadek nazwałem swoją partię Porozumienie - stwierdził w Loży Radiowej wicepremier Jarosław Gowin, pytany o to, czy mocno personalnie powiązane z Porozumieniem stowarzyszenie Razem dla Opola wystawi własnego kandydata… » więcej 2018-09-05, godz. 16:56, Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa Jarosław Pilc o tym, że walka ze smogiem może zdominować tegoroczną kampanię samorządową - To dzięki społecznikom i mediom, które towarzyszyły nam od początku, temat smogu zainteresował opinię publiczną. Opolscy radni w końcu także go zauważyli, tu muszę pochwalić radnych Razem dla Opola, i wprowadzili do samorządowej… » więcej 2018-09-05, godz. 16:40, Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa Krzysztof Drynda o odwołanej konferencji prasowej RdO, polskim małym odrzutowcu i rozproszeniu inwestycji - Odwołanie konferencji prasowej to nic szczególnego, to się czasem zdarza. Po prostu doszliśmy do wniosku, że ogłoszenie naszego kandydata na prezydenta Opola powinno nastąpić w bardziej godnych okolicznościach - tak w Loży Radiowej… » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »