Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2021-10-10, 09:01 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Bolesna lekcja od mistrza Polski. Retransmisja meczu: Stal Nysa vs. Jastrzębski Węgiel [08.10.2021 r.]

Jastrzębski Węgiel - Stal Nysa [fot. Rafał Długosz]
Jastrzębski Węgiel - Stal Nysa [fot. Rafał Długosz]
Jastrzębski Węgiel pewnie ograł nyską Stal 3:0 w meczu 2. kolejki siatkarskiej PlusLigi.
W środku partii otwarcia gospodarze jednak odskoczyli Stalowcom i zwyciężyli 25:18. Druga odsłona także nie miała wielkiej historii, a Jastrzębski Węgiel zdecydowanie dominował wygrywając 25:20.

Dziś w playerze Radio Opole 3 SPORT (10.10), m.in:

- Retransmisja meczu: Stal Nysa vs. Jastrzębski Węgiel [08.10.2021 r.]

W trzecim secie szybko zdobył kilkupunktową przewagę, a zmiany, których postanowił dokonać Krzysztof Stelmach co prawda poprawiły grę Stali, ale nie spowodowały dogonienia wyniku. Stal uległa do 19, a w całym meczu 0:3.

- Pewna wygrana polskich piłkarek ręcznych w Opolu. Retransmisja meczu: Polska vs. Litwa [06.10.2021 r.]
Polki pewnie grały od samego spotkania i zgodnie z zapowiedziami skupiły się na obronie i szybkich kontratakach. Po pierwszej połowie prowadziły już 22:12. W drugiej części rywalki zbliżyły się już na 6 trafień, ale podopieczne Arne Senstada nie dały sobie wyrwać zwycięstwa i na początek walki o mistrzostwa Europy zaliczyły wygraną 36:22. MVP meczu została bramkarka reprezentacji Polski, Adriana Płaczek. - Mój tytuł to zasługa całego zespołu. Dziewczyny zagrały świetnie w obronie i pomogły. Ja tylko dołożyłam cegiełkę do tego zwycięstwa. Pokazałyśmy, że jesteśmy zespołem. Wczoraj mówiłam, że kluczem do sukcesu będzie twarda obrona i dzisiaj to pokazałyśmy. Założeniem przed meczem była twarda gra w obronie i zdobywanie bramek z łatwych pozycji. Miałyśmy mały przestój w tym, ale wróciłyśmy na właściwe tory - mówi najlepsza zawodniczka meczu.

- Taniec mocy. O spontanicznym ruchu oraz jego korzyściach Sławomir Gęściak
Jak zaznacza Sławomir Gęściak, współtwórca projektu NatAya - Ruch i Dżwięk, w spontanicznym tańcu nie chodzi o to, żeby tej spontaniczności się nauczyć, ale żeby sobie o niej przypomnieć - To jest w naszej naturze, wystarczy popatrzeć na małe dzieci, ile one mają w sobie spontaniczności, takiej lekkości i radości. Natomiast poprzez różne doświadczenia w życiu, poprzez środowisko, rodzinę i szkołę w pewnym stopniu tracimy spontaniczność. Taniec pozwala odblokować nasze ciało, po to, aby rozbudzić spontaniczność, intuicyjną ekspresję, która w naszym ciele jest naturalna.

Słuchaj playera Radio Opole 3 SPORT
player.php?program=3

Zobacz także

3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »