Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2024-02-27, 11:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Trzeba biec, ile się da". Opolanie ruszyli na XI Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych [ZDJĘCIA]

Opolanie ruszyli na XI Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych [fot. Adam Dubiński]
Opolanie ruszyli na XI Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych [fot. Adam Dubiński]
7 zawodników reprezentować będzie Opolszczyznę na XI Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Wiśle, które rozpoczynają się po południu. To reprezentanci klubów sportowych działających w Opolu, Nysie oraz Leśnicy.
- Dla wielu z nich to pierwszy wyjazd na kilka dni poza dom - mówi Barbara Wysocka, wiceprezes ds. sportu Olimpiady Specjalne oddział opolski.

- Mogą pokazać swoje umiejętności, swój trud trenowania przez cały rok. I dużym czynnikiem jest ta rywalizacja i to, że mogą pokazać, co potrafią najlepiej. Nasi zawodnicy będą konkurować w narciarstwie biegowym oraz w biegu na rakietach śnieżnych - dodaje.

- Ja lubię biegać, tak jak najszybciej. Biegając na rakietach można się przewrócić, ale mi się jeszcze nie zdarzyło - mówi Paulina. - Ja też będę biegał na rakietach śnieżnych. Trzeba wysoko podnosić do góry kolana i biec, ile się da - dodaje Mateusz.

Wyjazd na zimowe igrzyska współfinansowany jest z pieniędzy samorządu województwa. W pożegnaniu opolskiej grupy wzięli udział marszałkowie regionu, którzy niepełnosprawnym opolskim sportowcom życzyli powrotu "ze złotem na piersi".

Pierwsza część XI Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Wiśle potrwa do piątku. Druga odsłona, również z udziałem opolskich zawodników, rusza w Białymstoku 22 marca. Tam w szranki staną łyżwiarze szybcy oraz unihokeiści.
Barbara Wysocka, Paulina, Mateusz

Zobacz także

2024-10-01, godz. 16:07, Wiadomości z regionu Za dwa tygodnie reaktywacja szpitala powiatowego w Nysie 15 października szpital powiatowy w Nysie wróci do pracy - poinformował dyrektor ZOZ w Nysie Artur Kamiński. Placówka została zamknięta, a pacjenci ewakuowani z powodu zalania podczas powodzi. » więcej 2024-10-01, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej zniszczonych przez powódź. » więcej 2024-09-30, godz. 11:15, Wiadomości z regionu Poprawia się sytuacja w szkołach na terenach powodziowych W tej chwili już tylko 5 opolskich placówek nie prowadzi zajęć. Są to dwa przedszkola i trzy szkoły podstawowe z Lewina Brzeskiego. Jedna szkoła ponadpodstawowa z Nysy prowadzi zajęcia w sposób hybrydowy. » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej
22232425262728
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »