Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2018-11-19, 18:30 Autor: Daniel Klimczak

Bez zmian na szczycie nyskiej rady gminy. Rządząca koalicja dysponuje 17 głosami

Paweł Nakonieczny pozostanie na stanowisku przewodniczącego rady gminy [fot. Daniel Klimczak]
Paweł Nakonieczny pozostanie na stanowisku przewodniczącego rady gminy [fot. Daniel Klimczak]
Łukasz Bogdanowski - wiceprzewodniczący nyskiej rady gminy[fot. Daniel Klimczak]
Łukasz Bogdanowski - wiceprzewodniczący nyskiej rady gminy[fot. Daniel Klimczak]
Paweł Szyra - wiceprzewodniczący nyskiej rady gminy [fot. Daniel Klimczak]
Paweł Szyra - wiceprzewodniczący nyskiej rady gminy [fot. Daniel Klimczak]
Sebastian Jankowicz - wiceprzewodniczący nyskiej rady gminy [fot. Daniel Klimczak]
Sebastian Jankowicz - wiceprzewodniczący nyskiej rady gminy [fot. Daniel Klimczak]
Nyscy radni miejscy odbyli dziś pierwszą sesję w tej kadencji [fot. Daniel Klimczak]
Nyscy radni miejscy odbyli dziś pierwszą sesję w tej kadencji [fot. Daniel Klimczak]
Nie będzie zmiany przewodniczącego nyskiej rady gminy. W prezydium rady - podobnie jak w poprzedniej kadencji - zasiądzie jeszcze trzech wiceprzewodniczących.
Paweł Nakonieczny z Prawa i Sprawiedliwości uzyskał reelekcję na stanowisko szefa rady przy 21 głosach poparcia i jednym sprzeciwie.

Jego zastępcami wybrani zostali Łukasz Bogdanowski i Sebastian Jankowicz z Komitetu Wyborczego Kordiana Kolbiarza Nysa To Ludzie oraz Paweł Szyra z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Pawła Nakoniecznego, o wyborze jego zastępców zdecydowały kompetencje i doświadczenie.

- Praca w prezydium rady to nie jest tylko zasiadanie, to jest też trochę obowiązków, które ci radni muszą zrealizować w tym okresie międzysesyjnym przede wszystkim. Myślę, że tych zadań może być więcej ze względu na rozpoczęte prace inwestycyjne - zauważa.

Wśród priorytetów rozpoczętej kadencji Paweł Nakonieczny wymienia zagospodarowanie strefy ekonomicznej oraz powrót do Nysy chirurgii naczyniowej.

Podobnie jak w radzie powiatu, koalicję rządzącą w gminie tworzą Prawo i Sprawiedliwość, KWW Kordiana Kolbiarza Nysa To Ludzie oraz Forum Samorządowe 2002. Trzy rządzące ugrupowania mają zdecydowaną, bo liczącą aż 17 osób większość w 23-osobowej radzie. W opozycji znalazło się pięcioro radnych Koalicji Obywatelskiej i jedna reprezentantka Ligi Nyskiej.
Paweł Nakonieczny

Zobacz także

2019-04-23, godz. 19:00, Gospodarka Zapach z fabryki bioetanolu pod Nysą ma być mniej uciążliwy Działająca pod Nysą fabryka etanolu wytwarzanego z nasion kukurydzy chce zmniejszyć natężenie zapachów powstających podczas produkcji. W tym celu w zakładzie zainstalowano absorber będący dziełem współpracy inżynierów z Polski… » więcej 2019-04-23, godz. 18:30, Wiadomości z regionu Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą poza granicami Polski. » więcej 2019-04-18, godz. 21:54, Sport i turystyka Ślepsk Suwałki nie do zatrzymania. Stal ze srebrnym medalem [ZDJĘCIA] Stal Nysa przegrała w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem 1:3 i zakończyła tegoroczny sezon pierwszoligowy ze srebrnymi medalami. Nasi siatkarze nie zdołali ani razu pokonać rywali, a w trzech finałowych meczach zwyciężyli w zaledwie… » więcej 2019-04-18, godz. 14:00, Sport i turystyka Stal Nysa zagra w Suwałkach o przedłużenie szans na awans do Plusligi. Transmisja w Radiu Opole Stal Nysa wciąż ma szansę na zwycięstwo w 1. lidze siatkówki i awans do Plusligi. Musi jednak dwukrotnie pokonać na wyjeździe Ślepsk Suwałki, a następnie wygrać, już po świętach, w decydującym starciu na własnym parkiecie. » więcej 2019-04-17, godz. 07:30, Wiadomości z regionu Jak wyglądała XVI-wieczna Nysa? Od kilku dni można się o tym przekonać dzięki historycznej makiecie miasta Od kilku dni na deptaku przy ulicy Piastowskiej w Nysie można zobaczyć, jak kilkaset lat temu wyglądały miejskie zabudowania. Dzięki trójwymiarowej makiecie historię miasta mogą poznać także osoby niewidome. » więcej
504505506507508509510
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »