Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2018-06-29, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

Kończy się pierwszy etap prac na trasie kolejowej Opole - Nysa. Przebudowa wiaduktu i wygodniejsze perony

Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Kończy się pierwszy etap prac na trasie kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Kończy się pierwszy etap prac na trasie kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Od 10 lipca mieszkańcy Komprachcic będą mogli podróżować do Opola Zachodniego korzystając z wygodniejszych peronów. Sprawny przejazd pociągów z Nysy do Opola będzie możliwy również dzięki przebudowie 13-metrowego wiaduktu koło Szydłowa.
- Wiadukt był w bardzo złym stanie technicznym i mocno ograniczał przejazd pociągów - mówi dyrektor budowy i kontraktu Martin Holy z firmy Skanska. - Zmieniamy przęsła, mamy zrobione prefabrykaty, a to dlatego, żebyśmy przyspieszyli pracę. W środę (04.07) zamontujemy przęsła i później już zamontujemy tory, balastujemy wszystko i podbijamy.

- Następny odcinek, który planujemy oddać do użytku to Komprachcice - Szydłów, prace na tym odcinku potrwają do 31 lipca - dodaje Michał Oziębłowski, kierownik kontraktu. - Następnie przystąpimy do pracy od 1 sierpnia do 28 listopada na odcinku Szydłów - Łambinowice i w przyszłym roku od Łambinowic do Nysy od 11 marca do 12 sierpnia. Do tej pory na odcinku Opole - Komprachcice wymieniliśmy około 6 kilometrów szyn i 3 kilometry torów. Do Szydłowa celowo zostanie wymienionych na nowy około 6-6,5 kilometrów toru. Odcinek od Szydłowa do Nysy to kompleksowa wymiana nawierzchni torowej.

Od 10 lipca do 31 sierpnia między Komprachcicami i Szydłowem będzie wprowadzona komunikacja zastępcza. Od 1 sierpnia komunikacja zastępcza pojawi się także na trasie Szydłów - Łambinowice.

Dzięki inwestycji podróż pomiędzy Nysą i Opolem skróci się do około 55 minut, a pociągi pasażerskie będą mogły osiągać prędkość do 120 km/h. Całkowity koszt remontowanej linii kolejowej Opole-Nysa wynosi 120 mln złotych. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2020 roku.
Martin Holy
Michał Oziębłowski

Zobacz także

2024-10-13, godz. 11:33, Sport i turystyka PSG Stal Nysa przed pierwszym w sezonie meczem we własnej hali Po raz pierwszy w sezonie 2024/25 przed własną publicznością zaprezentują się siatkarze PSG Stali Nysa. W przedostatnim meczu 6. kolejki PlusLigi podopieczni trenera Daniela Plińskiego zagrają o ligowy punkty z Cuprum Stilonem Gorzów… » więcej 2024-10-11, godz. 18:30, Wiadomości z regionu Blisko 2100 studentów oficjalnie rozpoczęło zajęcia akademickie w Nysie Mimo powodzi, bez opóźnień Państwowa Akademia Nauk Stosowanych zainaugurowała nowy rok akademicki. Na pierwszym roku naukę rozpoczęło ponad tysiąc studentów. Uczelnia kształci na 25 kierunkach. » więcej 2024-10-11, godz. 16:38, Wiadomości z regionu Będzie nowy szpital w Nysie. Starosta dostał zielone światło podczas rozmów w Warszawie Jest zielone światło rządu dla budowy nowego szpitala w Nysie. Poinformował o tym Daniel Palimąka, starosta nyski, po wizycie w Warszawie. » więcej 2024-10-10, godz. 16:10, Wiadomości z regionu Zbiórka zabawek na Dzień Pluszowego Misia w Nysie 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Zakład Karny w Nysie organizuje zbiórkę zabawek, maskotek, pluszaków oraz artykułów szkolnych, które później trafią do dzieci przebywających w… » więcej 2024-10-09, godz. 10:34, Wiadomości z regionu Czeszka prawdopodobnie jedną z trzech śmiertelnych ofiar powodzi na Opolszczyźnie Prokuratury Rejonowe w Nysie i Prudniku prowadzą 3 postępowania w związku z trzema ofiarami śmiertelnymi ujawnionymi w regionie w czasie powodzi. » więcej
19202122232425
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »