Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2017-12-14, 20:50 Autor: Klaudia Pokładek

Popłynęły jazzowe kolędy. "Koncert Bożonarodzeniowy" PWSZ w Nysie

Chór nyskiej PWSZ pod batutą Mariusza Drożdżala [Fot. Klaudia Pokładek]
Chór nyskiej PWSZ pod batutą Mariusza Drożdżala [Fot. Klaudia Pokładek]
Inauguracyjne "W żłobie leży" [Fot. Klaudia Pokładek]
Inauguracyjne "W żłobie leży" [Fot. Klaudia Pokładek]
Publiczność nie zawiodła. Podczas koncertu niemal wszystkie miejsca na widowni były zajęte [Fot. Klaudia Pokładek]
Publiczność nie zawiodła. Podczas koncertu niemal wszystkie miejsca na widowni były zajęte [Fot. Klaudia Pokładek]
Tłumy nysan przyciągnął do Nyskiego Domu Kultury „Koncert Bożonarodzeniowy” w wykonaniu studentów i wykładowców Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Były kolędy, pastorałki, zimowe kołysanki, gospel i jazzowe wykonania tradycyjnych pieśni.
Piotr Baron, dyrektor Instytutu Jazzu nyskiej PWSZ mówi, że kiedyś myślał, że takich koncertów nie da się robić w nieskończoność. - Jak zaczynaliśmy dziesięć lat temu, byłem przekonany, że pomysłów, repertuaru i zapału wystarczy nam może na dwa, góra trzy lata. Tymczasem gramy nadal, a chęci się nie kończą. Tym koncertem, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, proponujemy wszystkim konsumpcję duchową. To wydarzenie jest przygotowywane w zasadzie cały rok. Aranżacji dokonali i opracowali je w zdecydowanej większości nasi studenci, w dodatku samodzielnie, chociaż pod okiem naszych pedagogów. Młodzież mamy kreatywną do tego stopnia, że gdybym zgodził się na występy wszystkich tych, którzy chcieli zaprezentować się w czasie dzisiejszego koncertu, to ten koncert musiałby trwać cztery, a może nawet pięć godzin - przyznaje Piotr Baron.

Sylwia Majchrzak, studentka pierwszego roku jazzu w PWSZ w Nysie (wokal i skrzypce) twierdzi, że takie występy są dla żaków bardzo ważne. - W ten sposób zdobywamy nie tylko doświadczenie, obywamy się ze sceną, ale również spędzamy czas na tym, co kochamy najbardziej - mówi Sylwia Majchrzak, która swoim występem ("W żłobie leży"), wspólnie z dwójka innych studentów, inaugurowała "Bożonarodzeniowy Koncert".

Na nyskim jazzie kształci się obecnie około stu studentów, a kierunek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodzieży z całej Polski.
Piotr Baron, Sylwia Majchrzak

Zobacz także

2017-11-19, godz. 21:28, Wiadomości z regionu Wytańczyli, wyśpiewali, wyrecytowali. Znamy laureatów nyskiej "Senioriady" W Nysie zakończył się IV Wojewódzki Przegląd Twórczości Amatorskiej Seniorów „Senioriada”. W konkursie wzięło udział ponad 350 seniorów z całej Opolszczyzny, którzy wystąpili przed publicznością w blisko pięćdziesięciu… » więcej 2017-11-19, godz. 20:15, Wiadomości z regionu Niewybuchy pod Łambinowicami. Poszukiwacze z IPN czekają na saperów Na pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej trafiła ekipa poszukująca szczątków żołnierzy z oddziału Henryka Flamego pseudonim Bartek, która w Dworzysku pod Łambinowicami prowadzi prace poszukiwawcze. Teren starej studni… » więcej 2017-11-18, godz. 17:00, Kultura i rozrywka Wspomnień czar. Wystawa retrospektywna muzeum w Nysie Entuzjastów sztuki i historii, zwłaszcza tej lokalnej, Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza do obejrzenia wystawy retrospektywnej. Na ekspozycji można obejrzeć między innymi zdjęcia ekspozycji Muzeum Sztuki i Starożytności, a także plakat… » więcej 2017-11-18, godz. 15:00, Wiadomości z regionu By pokazać polskiemu turyście to, co na pograniczu najlepsze. W Nysie rusza kurs dla przewodników Pięćdziesięciu przewodników turystycznych z całej Opolszczyzny przejdzie kurs doszkalający na pograniczu polsko-czeskim. Podczas wykładów w Nysie, uczestnicy zapoznają się z historią i walorami przyrodniczymi Sudetów Wschodnich… » więcej 2017-11-18, godz. 09:27, Wiadomości z regionu Nyscy studenci uczą się migać. By wyjść naprzeciw głuchoniemym Studenci podyplomowych studiów pedagogicznych Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Nysie uczą się podstaw języka migowego. Migać uczą się również słuchacze działającego przy tej uczelni studium policealnego. » więcej
651652653654655656657
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »