Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2017-11-22, 19:00 Autor: Klaudia Pokładek

Do Otmuchowa przywieźli pół tony zaległego narybku. Koniec awantury, wędkarze udobruchani

Radość wśród wędkarzy. Narybek dotarł do Sarnowic pod Otmuchowem [Fot. Klaudia Pokładek]
Radość wśród wędkarzy. Narybek dotarł do Sarnowic pod Otmuchowem [Fot. Klaudia Pokładek]
Najpierw rybę trzeba zważyć... [Fot. Klaudia Pokładek]
Najpierw rybę trzeba zważyć... [Fot. Klaudia Pokładek]
...później ją zataszczyć odpowiednio daleko od brzegu... [Fot. Klaudia Pokładek]
...później ją zataszczyć odpowiednio daleko od brzegu... [Fot. Klaudia Pokładek]
... a na końcu wypuścić [Fot. Klaudia Pokładek]
... a na końcu wypuścić [Fot. Klaudia Pokładek]
Wpuszczeniem do Jeziora Otmuchowskiego pół tony sandacza zakończył się konflikt między tamtejszym kołem wędkarzy a okręgiem PZW w Opolu.
Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, poszło o narybek zakupiony ze składek członkowskich wędkarzy, a dostarczony przez okręg. Okazało się wówczas, że zamiast 5 tysięcy, do Otmuchowa dotarło jedynie czterysta sztuk narybku. Wędkarze czuli się wtedy oszukani i nie kryli rozżalenia.

Wędkarz z Otmuchowa Damian Płaczek przyznaje, że teraz najważniejsze jest jednak, że zaległy sandacz już za chwilę będzie pływał. - Ten cały narybek właśnie trafia do jeziora. Kilka miesięcy temu dużo wędkarzy obraziło się przez całą tę nieszczęsną sytuację, dlatego też dzisiaj chcieliśmy im wszystkim pokazać, że ryby zostaną tu wpuszczone. Brakowało wówczas sporo narybku, nawet gołym okiem było widać. Miało być na przykład dwa tysiące ryb w worku, a było może czterysta. Teraz cały zaległy narybek zostanie wpuszczony do jeziora. Wędkarze założyli odpowiednie obuwie, a nad całością czuwa Państwowa Straż Rybacka- wyjaśnia Damian Płaczek.

Jarosław Pokrętowski z PZW Paczków zadowolony jest ze szczęśliwego finału. - Po ostatnim niedoborze ryby, zainteresowanie jest ogromne. Przyjechało bardzo dużo ludzi, bo pewnie wszyscy chcą zobaczyć, czy to już będzie odpowiednia ilość narybku. Będziemy ważyć, bo ryba jest większa - mówi Jarosław Pokrętowski.

Narybek dostarczył ichtiolog Adam Podgórny z PZW w Opolu. - Tamta sprawa jest zamknięta. Teraz zarybiamy zgodnie z operatem. Wpuszczamy to, co mamy wpuścić, żeby było w porządku na ten rok. A pomyłki, cóż, każdemu się zdarzają. Ten tylko nie popełnia błędów, kto nic nie robi - dodaje Adam Podgórny.

Poza zaległym narybkiem, wędkarze zrobili jeszcze prywatną zrzutkę i za dodatkowe 10 tys. zł dokupili bardziej okazałego sandacza.
Damian Płaczek, Jarosław Pokrętowski, Adam Podgórny

Zobacz także

2017-11-19, godz. 21:28, Wiadomości z regionu Wytańczyli, wyśpiewali, wyrecytowali. Znamy laureatów nyskiej "Senioriady" W Nysie zakończył się IV Wojewódzki Przegląd Twórczości Amatorskiej Seniorów „Senioriada”. W konkursie wzięło udział ponad 350 seniorów z całej Opolszczyzny, którzy wystąpili przed publicznością w blisko pięćdziesięciu… » więcej 2017-11-19, godz. 20:15, Wiadomości z regionu Niewybuchy pod Łambinowicami. Poszukiwacze z IPN czekają na saperów Na pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej trafiła ekipa poszukująca szczątków żołnierzy z oddziału Henryka Flamego pseudonim Bartek, która w Dworzysku pod Łambinowicami prowadzi prace poszukiwawcze. Teren starej studni… » więcej 2017-11-18, godz. 17:00, Kultura i rozrywka Wspomnień czar. Wystawa retrospektywna muzeum w Nysie Entuzjastów sztuki i historii, zwłaszcza tej lokalnej, Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza do obejrzenia wystawy retrospektywnej. Na ekspozycji można obejrzeć między innymi zdjęcia ekspozycji Muzeum Sztuki i Starożytności, a także plakat… » więcej 2017-11-18, godz. 15:00, Wiadomości z regionu By pokazać polskiemu turyście to, co na pograniczu najlepsze. W Nysie rusza kurs dla przewodników Pięćdziesięciu przewodników turystycznych z całej Opolszczyzny przejdzie kurs doszkalający na pograniczu polsko-czeskim. Podczas wykładów w Nysie, uczestnicy zapoznają się z historią i walorami przyrodniczymi Sudetów Wschodnich… » więcej 2017-11-18, godz. 09:27, Wiadomości z regionu Nyscy studenci uczą się migać. By wyjść naprzeciw głuchoniemym Studenci podyplomowych studiów pedagogicznych Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Nysie uczą się podstaw języka migowego. Migać uczą się również słuchacze działającego przy tej uczelni studium policealnego. » więcej
651652653654655656657
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »