Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2019-04-27, 17:49 Autor: Witold Wośtak

Nowe logo Kluczborka - pszczoła, miód i litera "K"- pomoże w promocji i pozyskiwaniu inwestorów

Gadżety promocyjne gminy Kluczbork z nowym logo [fot. Witold Wośtak]
Gadżety promocyjne gminy Kluczbork z nowym logo [fot. Witold Wośtak]
Alicja Patelska na tle nowego logo [fot. Witold Wośtak]
Alicja Patelska na tle nowego logo [fot. Witold Wośtak]
Nowe logo gminy Kluczbork [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Nowe logo gminy Kluczbork [fot. archiwum UM w Kluczborku]
Gmina Kluczbork zaprezentowała nowe logo. To czarno-pomarańczowe połączenie trzech elementów, czyli litery "K" oraz miodu i pszczoły, które kojarzone są z miastem.
Autorką logo jest Alicja Patelska, mieszkanka Kluczborka oraz absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jej zdaniem, logo często są schematyczne i bez tożsamości, a potrzeba niepowtarzalnego znaku. Dlatego zapytała mieszkańców w ankiecie, z czym kojarzy się Kluczbork i stąd wątek miodu. - Ta praca zajęła mi łącznie prawie pół roku - mówi autorka.

- W swoim znaku starałam się połączyć wszystko w prostej, minimalistycznej formie, aby można było łatwo reprodukować ją na różnych gadżetach promocyjnych. Chodzi na przykład o długopisy, które są dosyć małe. Oprócz tego powstały piktogramy nawiązujące do architektury miasta. Tu również wyszłam od plastra miodu.

Grzegorz Błażewski, naczelnik wydziału promocji i rozwoju gminy dodaje, że urzędnicy współpracowali przy ostatecznym kształcie logo z autorką.

- Jeżeli przeanalizowalibyśmy to, co było na początku, a co widzimy teraz, pierwotnie wszystko było czarne. My zasugerowaliśmy, żeby jednak dolna kropla miała kolor miodu. Nam zależało, by ktoś zupełnie „zielony” wiedział i kojarzył to z miodem. Poza tym wszystkie trzy elementy zostały do siebie nieco zbliżone. My chcieliśmy jeszcze bardziej zmniejszyć odległości, ale pani Alicja broniła swoich racji.

Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka, zwraca uwagę, że wielu ludzi pytało, po co gminie logo, skoro jest herb.

- Logo, w przeciwieństwie do herbu jako nośnika tradycji i stabilizacji, jest elementem raczej promocyjnym. Ono ma wprowadzać świeżość oraz dynamikę. Chodzi też o pokazanie, że gmina jest otwarta, perspektywiczna, myśli długofalowo i przynajmniej ma na siebie jakiś pomysł.

Za wykonanie logo oraz piktogramów, Alicja Patelska otrzymała z magistratu 3 tysiące złotych.
Alicja Patelska
Grzegorz Błażewski
Dariusz Morawiec

Zobacz także

2020-02-12, godz. 19:30, Wiadomości z regionu "Suche kikuty aż proszą się o tragedię". Gmina chce pomóc, ale musi znaleźć pieniądze na przycinkę drzew Spadających gałęzi obawiają się mieszkańcy Ligoty Górnej (gmina Kluczbork). Chodzi o około 1,5-kilometrowy odcinek ulicy Gliwickiej, wzdłuż której gęsto rosną dęby. » więcej 2020-02-10, godz. 16:06, Sport i turystyka Za opolskimi piłkarzami kolejne sparingi. Runda wiosenna coraz bliżej Opolskie zespoły piłkarskiej przygotowują się do wznowienia ligowych rozgrywek. W weekend rozegrały kolejne sparingi. » więcej 2020-02-09, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Ogrzewalnia w Kluczborku nie tak popularna, jak spodziewano się. Podsumowanie pierwszego miesiąca Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku podsumował pierwszy miesiąc funkcjonowania ogrzewalni dla bezdomnych i potrzebujących. Oczekiwania co do liczby korzystających były większe. » więcej 2020-02-09, godz. 06:30, Wiadomości z regionu Mniej kursów kluczborskiej komunikacji gminnej na ferie. "Gdzieś musimy szukać oszczędności" Zmiany w kursowaniu autobusu kluczborskiej komunikacji gminnej na czas ferii zimowych. » więcej 2020-02-06, godz. 15:41, Wiadomości z regionu Niepełnosprawni z Kluczborka mogą starać się o asystenta osobistego, który pomoże im w codziennych zajęciach Czworo Asystentów Osobistych Osoby Niepełnosprawnej będzie pracować w Kluczborku. Będą zatrudnieni do końca roku. Gmina została zakwalifikowana do ministerialnego programu i otrzymała na ten cel ponad 50 tysięcy złotych. » więcej
288289290291292293294
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »