Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2024-07-10, 17:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Finansowy dodatek motywacją do pracy w pomocy społecznej?

[fot.biznesinfo.pl]
[fot.biznesinfo.pl]
Na wypłatę dodatku motywacyjnego oczekują pracownicy pomocy społecznej m.in. w Białej i Prudniku. Ich wynagrodzenie ma wzrosnąć w lipcu o 1000 zł brutto. Dofinansowanie z rządowego programu zapewnione jest do grudnia 2027 roku. Dodatek motywacyjny ma być formą docenienia pracowników pomocy społecznej oraz powstrzymania ich odpływu do innych profesji.
- Praca jest trudna, a wynagrodzenie nieadekwatne - mówi Maria Klimowicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. – Problemy dotykające rodziny są wielorakie. Jest to m.in. cały zespół zjawisk związanych z przemocą, także często pracownik musi iść z asystą, bo nigdy nie wiadomo co będzie. Zauważana jest policja, nauczyciele, a my zawsze byliśmy nie bardzo dostrzeżeni. Dodatkowe środki finansowe, które mamy otrzymać, pomogą naszej grupie pracowników pomocy społecznej.

Pracownicy pomocy społecznej są najsłabiej uposażoną grupą zawodową w jednostkach podległych samorządom lokalnym.

- Warunki płacowe są mało konkurencyjne w porównaniu z tym, co oferuje rynek pracy – uważa Bernadeta Bednarczuk, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Prudniku. - Dzięki zmianie ustawy o pomocy społecznej, wprowadzono tzw. dodatek motywacyjny. Nie wiem, czy to będzie zachętą do tego, żeby poszukiwać pracy w pomocy społecznej, zobaczymy. Wiele z moich koleżanek i kolegów poszukuje kandydatów do pracy i nie jest to łatwe.

Dodatek motywacyjny wyniesie ok. 681 zł na rękę i według początkowych zapowiedzi mieli go otrzymać wszyscy pracownicy pomocy społecznej. Natomiast nie przewiduje tego obecny kształt rządowego programu.
Maria Klimowicz
Bernadeta Bednarczuk

Zobacz także

2024-09-20, godz. 10:48, Wiadomości z regionu „Myśmy dostali wycisk od wody, ale Głuchołazy zostały znokautowane”. Prudnik pomaga sąsiedniej gminie Zniszczonym przez powódź Głuchołazom pomaga również doświadczony przez żywioł Prudnik. Od wczoraj (19.09) stacjonują tam żołnierze pułku 18. 'Żelaznej' Dywizji Zmechanizowanej. Gmina zakwaterowała ich w sali gimnastycznej szkoły… » więcej 2024-09-19, godz. 17:57, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Moszczanki pomogli udrożnić zniszczone przez rzekę dojście do szkoły Społeczne zaangażowanie mieszkańców umożliwi uczniom z Moszczanki powrót w poniedziałek do zajęć lekcyjnych. Jest tam jedyna szkoła podstawowa w gminie Prudnik, która nie wznowiła nauki po przerwie spowodowanej przez powódź. » więcej 2024-09-17, godz. 17:22, Gospodarka Miliony pochłonie odbudowa dróg i mostów zniszczonych przez Złoty Potok Z użytkowania wyłączono 9 mostów i kładek na Złotym Potoku w gminie Prudnik. Trwają kontrole stanu technicznego obiektów, przez które przetoczyła się powódź. Są też pierwsze szacunki strat spowodowanych przez żywioł w infrastrukturze… » więcej 2024-09-17, godz. 15:21, Wiadomości z regionu Ewakuacja pacjentów ZOL-u w Paczkowie. Brakuje personelu w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych Część pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie przyjmie ZOL w Głogówku. O ich przetransportowanie do placówki w powiecie prudnickim wystąpił opolski NFZ. Przymusową ewakuację mieszkańców Paczkowa zarządził tamtejszy… » więcej 2024-09-16, godz. 15:15, Wiadomości z regionu „Skupiamy się na usuwaniu szkód”. Gmina Prudnik powoli otrząsa się po przejściu wielkiej wody Obniża się poziom wody w rzekach gminy Prudnik. Ciągle wysoki jest jej stan na Złotym Potoku. Jednak rzeka w Moszczance i Łące Prudnickiej płynie już poniżej wałów przeciwpowodziowych. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »