Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2024-07-10, 17:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Finansowy dodatek motywacją do pracy w pomocy społecznej?

[fot.biznesinfo.pl]
[fot.biznesinfo.pl]
Na wypłatę dodatku motywacyjnego oczekują pracownicy pomocy społecznej m.in. w Białej i Prudniku. Ich wynagrodzenie ma wzrosnąć w lipcu o 1000 zł brutto. Dofinansowanie z rządowego programu zapewnione jest do grudnia 2027 roku. Dodatek motywacyjny ma być formą docenienia pracowników pomocy społecznej oraz powstrzymania ich odpływu do innych profesji.
- Praca jest trudna, a wynagrodzenie nieadekwatne - mówi Maria Klimowicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. – Problemy dotykające rodziny są wielorakie. Jest to m.in. cały zespół zjawisk związanych z przemocą, także często pracownik musi iść z asystą, bo nigdy nie wiadomo co będzie. Zauważana jest policja, nauczyciele, a my zawsze byliśmy nie bardzo dostrzeżeni. Dodatkowe środki finansowe, które mamy otrzymać, pomogą naszej grupie pracowników pomocy społecznej.

Pracownicy pomocy społecznej są najsłabiej uposażoną grupą zawodową w jednostkach podległych samorządom lokalnym.

- Warunki płacowe są mało konkurencyjne w porównaniu z tym, co oferuje rynek pracy – uważa Bernadeta Bednarczuk, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Prudniku. - Dzięki zmianie ustawy o pomocy społecznej, wprowadzono tzw. dodatek motywacyjny. Nie wiem, czy to będzie zachętą do tego, żeby poszukiwać pracy w pomocy społecznej, zobaczymy. Wiele z moich koleżanek i kolegów poszukuje kandydatów do pracy i nie jest to łatwe.

Dodatek motywacyjny wyniesie ok. 681 zł na rękę i według początkowych zapowiedzi mieli go otrzymać wszyscy pracownicy pomocy społecznej. Natomiast nie przewiduje tego obecny kształt rządowego programu.
Maria Klimowicz
Bernadeta Bednarczuk

Zobacz także

2024-09-19, godz. 17:57, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Moszczanki pomogli udrożnić zniszczone przez rzekę dojście do szkoły Społeczne zaangażowanie mieszkańców umożliwi uczniom z Moszczanki powrót w poniedziałek do zajęć lekcyjnych. Jest tam jedyna szkoła podstawowa w gminie Prudnik, która nie wznowiła nauki po przerwie spowodowanej przez powódź. » więcej 2024-09-17, godz. 17:22, Gospodarka Miliony pochłonie odbudowa dróg i mostów zniszczonych przez Złoty Potok Z użytkowania wyłączono 9 mostów i kładek na Złotym Potoku w gminie Prudnik. Trwają kontrole stanu technicznego obiektów, przez które przetoczyła się powódź. Są też pierwsze szacunki strat spowodowanych przez żywioł w infrastrukturze… » więcej 2024-09-17, godz. 15:21, Wiadomości z regionu Ewakuacja pacjentów ZOL-u w Paczkowie. Brakuje personelu w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych Część pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie przyjmie ZOL w Głogówku. O ich przetransportowanie do placówki w powiecie prudnickim wystąpił opolski NFZ. Przymusową ewakuację mieszkańców Paczkowa zarządził tamtejszy… » więcej 2024-09-16, godz. 15:15, Wiadomości z regionu „Skupiamy się na usuwaniu szkód”. Gmina Prudnik powoli otrząsa się po przejściu wielkiej wody Obniża się poziom wody w rzekach gminy Prudnik. Ciągle wysoki jest jej stan na Złotym Potoku. Jednak rzeka w Moszczance i Łące Prudnickiej płynie już poniżej wałów przeciwpowodziowych. » więcej 2024-09-16, godz. 09:11, Wiadomości z regionu Utrudnienia na kolei w związku z sytuacja powodziową w regionie W związku z sytuacją powodziową utrzymują się utrudnienia na torach w regionie. » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »