Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2024-07-10, 17:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Finansowy dodatek motywacją do pracy w pomocy społecznej?

[fot.biznesinfo.pl]
[fot.biznesinfo.pl]
Na wypłatę dodatku motywacyjnego oczekują pracownicy pomocy społecznej m.in. w Białej i Prudniku. Ich wynagrodzenie ma wzrosnąć w lipcu o 1000 zł brutto. Dofinansowanie z rządowego programu zapewnione jest do grudnia 2027 roku. Dodatek motywacyjny ma być formą docenienia pracowników pomocy społecznej oraz powstrzymania ich odpływu do innych profesji.
- Praca jest trudna, a wynagrodzenie nieadekwatne - mówi Maria Klimowicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. – Problemy dotykające rodziny są wielorakie. Jest to m.in. cały zespół zjawisk związanych z przemocą, także często pracownik musi iść z asystą, bo nigdy nie wiadomo co będzie. Zauważana jest policja, nauczyciele, a my zawsze byliśmy nie bardzo dostrzeżeni. Dodatkowe środki finansowe, które mamy otrzymać, pomogą naszej grupie pracowników pomocy społecznej.

Pracownicy pomocy społecznej są najsłabiej uposażoną grupą zawodową w jednostkach podległych samorządom lokalnym.

- Warunki płacowe są mało konkurencyjne w porównaniu z tym, co oferuje rynek pracy – uważa Bernadeta Bednarczuk, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Prudniku. - Dzięki zmianie ustawy o pomocy społecznej, wprowadzono tzw. dodatek motywacyjny. Nie wiem, czy to będzie zachętą do tego, żeby poszukiwać pracy w pomocy społecznej, zobaczymy. Wiele z moich koleżanek i kolegów poszukuje kandydatów do pracy i nie jest to łatwe.

Dodatek motywacyjny wyniesie ok. 681 zł na rękę i według początkowych zapowiedzi mieli go otrzymać wszyscy pracownicy pomocy społecznej. Natomiast nie przewiduje tego obecny kształt rządowego programu.
Maria Klimowicz
Bernadeta Bednarczuk

Zobacz także

2024-10-01, godz. 17:00, Gospodarka Prudnicka ciepłownia naprawia szkody powodziowe i gromadzi opał na zimę Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik wznowił sezon grzewczy. Równocześnie spółka usuwa znaczne szkody, które w sieci ciepłowniczej wyrządziła powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej zniszczonych przez powódź. » więcej 2024-10-01, godz. 09:00, Wiadomości z regionu "Wydaje się, że nie jest źle". Nadzór budowlany po kontrolach w powiecie prudnickim W powiecie prudnickim, mimo ogromu strat na zalanych terenach, nadzór budowlany wyłączył z użytkowania niewiele obiektów. W czterech gminach przeprowadzono przegląd m.in. 961 domów mieszkalnych. Do zinwentaryzowania pozostało jeszcze… » więcej 2024-09-30, godz. 11:15, Wiadomości z regionu Poprawia się sytuacja w szkołach na terenach powodziowych W tej chwili już tylko 5 opolskich placówek nie prowadzi zajęć. Są to dwa przedszkola i trzy szkoły podstawowe z Lewina Brzeskiego. Jedna szkoła ponadpodstawowa z Nysy prowadzi zajęcia w sposób hybrydowy. » więcej 2024-09-27, godz. 17:44, Wiadomości z regionu „To zajmuje dużo czasu”. Biurokracja utrudnieniem w przyznawaniu zasiłków powodzianom? W Prudniku trwa wypłata zasiłków dla powodzian, ale są też zastrzeżenia do zajmującego się tym Ośrodka Pomocy Społecznej. O interwencję zwrócił się nas słuchacz z małej wsi w tej gminie. » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »